Kelly Ripa

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kelly Ripa
Kelly Ripa (42003638800).jpg
Celé menoKelly Maria Ripa
Narodenie 2. október 1970 (50 rokov)
Berlin, New Jersey, Spojené štáty
Povolanieherečka,speváčka, moderátorka, tanečníčka, novinárka
Roky pôsobenia1986 – súčasnosť
ManželMark Consuelos (1996 - súčasnosť)
Deti3

Kelly Maria Ripa (* 2. október 1970, Berlin, New Jersey, USA) je americká herečka, speváčka, moderátorka, novinárka a tanečníčka. V roku 2014 ju The Hollywood Reporter označil ako jednu z najvplyvnejších osôb v médiách. Známa je tiež svojou rolou Faith Fairfield v seriály Hope a Faith (2003 - 2006). Od roku 2015 má svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Ripová sa narodila v meste Berlin, v štáte New Jersey. Jej matka bola ženou v domácnosti a otec bol vodič autobusu. Má mladšiu sestru Lindu. Ripová vyštudovala Eastern High School v New Jersey. Učiteľ na jej škole oceňoval jej herecký talent a preto jej odporučil hereckú kariéru.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 1990 prišla jej prvá väčšia úloha v televíznom seriáli. Bola to postava Hayley Vaughan v seriáli All My Children. V seriáli vytrvala až do roku 2002. Od roku 2001 bola súčasťou show LIVE!. Spolupracovala tiež s moderátorom Regisom Philbinom, ktorých si spoločne diváci veľmi obľúbili. V roku 2011 Philbin ukončil svoje pôsobenie v LIVE! a Ripová pokračovala v uvádzaní talk show, so zmenením názvom LIVE! with Kelly. Jej novým televíznym kolegom sa stal Michael Strahan. Od roku 2017 je jej novým kolegom Ryan Seacrest.

V roku 2003 prijala úlohu po boku Faith Ford, v televíznom seriáli Faith a Hope. Seriál skončil v roku 2006.

Ripová príležitostne účinkuje vo filmoch a seriáloch. Predovšetkým je známa ako televízna moderátorka. Je tiež hovorkyňou niekoľkých amerických spoločností a časopis People ju označil ako jednu z najmocnejších ľudí v médiách. V roku 2010 bola vymenovaná osobnosťou roka a ocenená za jej televízne úspechy The Broadcast Pioneers.

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 1995 sa Ripová stretla s Markom Consuelosom, počas natáčania televízneho seriálu All My Children. V roku 1996 sa vydala za Consuelosa. Pár má tri deti: Michaela Josepha (* 1997), Lolu Grace (* 2001) a Joaquina Antonia (* 2003).

Ripová sa venuje tiež charite, predovšetkým liečbe rakoviny.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Kelly Ripa na anglickej Wikipédii.