Koncerty na garážach

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Koncerty na garážach

Koncerty na garážach alebo Garáže pod Prístavným mostom je priestor určený na konanie undergroundových koncertov na Prístavnej ulici v Bratislave. Ide o priestor v alebo pred otvorenou garážou v radovej výstavbe panelových garáží. V polovici 90. rokov 20. storočia sa tu začali organizovať prvé koncerty s organizáciou na štýl DIY.[1]

História[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý koncert na garážach mali odohrať poľské punkrockové skupiny Apatia a Matka Boska. Nakoniec od roku 1994 pred svojou vlastnou skúšobňou pravidelne hrávala slovenská hardcoremetalová skupina Testimony s hosťami. Neskôr sa koncerty začali konať pred inou garážou, o niečo ďalej od Prístavného mosta.[2] Tu sa konali do augusta 2021, kedy ju nahradilo drevené pódium na kolieskach dočasne umiestňované v prejazde medzi garážami.

Doprava[upraviť | upraviť zdroj]

Najbližšou zastávkou MHD je zastávka Plynárenská, ktorá je od garáží vzdialená okolo 280 m. Garážová výstavba sa nachádza v slepej uličke.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. A.S, Petit Press. Garáže pod Prístavným mostom ukrývajú subkultúru. Ako tam vyzerajú koncerty? [online]. fici.sme.sk, [cit. 2021-07-16]. Dostupné online.
  2. GARÁŽE POD PRÍSTAVNÝM MOSTOM - príbeh miesta a ľudí [online]. Muzika - Komunika, pondelok 25. marca 2013, [cit. 2021-07-17]. Dostupné online.