Konica Minolta

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Logo

Konica Minolta Holdings, Incorporated (jap. コニカミノルタホールディングス株式会社 – transkripciou: Konika Minoruta hórudingusu) je japonská technologická spoločnosť, ktorá má pobočky v 49 krajinách sveta. Je popredným výrobcom kancelárskej techniky a lídrom na trhu medzi poskytovateľmi produktov, služieb a riešení v oblasti tlače, dokumentov a ich spracovania. Špeciálny dôraz kladie na celkové riešenie tlače a správy dokumentov v kancelárskom a produkčnom prostredí.

Trhový podiel Konica Minolta na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

Konica Minolta obhájila postavenie lídra na slovenskom trhu v oblasti laserových zariadení formátu A3 a produkčných zariadení aj v roku 2014. Potvrdzuje to analýza trhu švajčiarskej spoločnosti infoSource, ktorá je jedným z významných poskytovateľov prieskumov na trhu informačných technológií.

V predaji farebných laserových multifunkčných zariadení formátu A3 sme v roku 2014 dosiahli najvyšší trhový podiel na Slovensku, a to 48 %. V predaji čiernobielych laserových multifunkčných zariadení formátu A3 sme na slovenskom trhu rovnako jednotkou, s podielom 53 %.

V segmente produkčných zariadení sme dosiahli trhový podiel 61 % pri farebných a 82 % pri čiernobielych zariadeniach, a tak sme obsadili obe prvé miesta. Touto výraznou dominanciou v oblasti produkčných zariadení potvrdzujeme našu kompetenciu spoľahlivého partnera pre reprografické služby.