LCD televízor

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Všeobecný LCD televízor


LCD televízor je televízor, ktorý používa na zobrazovanie technológiu LCD. LCD televízory sú tenšie ako klasické elektrónkové televízory rovnakej veľkosti a sú k dispozícii v omnoho väčších rozmeroch. Táto kombinácia vlastností určuje praktickosť LCD televízorov v mnohých oblastiach.

V roku 2007 predajnosť LCD televízorov prvýkrát celosvetovo prekonala predajnosť klasických televízorov a naďalej sa zvyšuje. LCD televízory majú v segmente plochých obrazoviek najvyšší percentuálny trhový podiel i vyšší medziročný nárast ako plazmové zobrazovače, no celkovo z dôvodu dopytu po veľkých uhlopriečkach rastú absolútne čísla predajov oboch typov televízií.[1] LCD obrazovky vyrába na rozdiel od plazmových panelov veľké množstvo výrobcov a i ponuka uhlopriečok je vyššia. LCD televízory sú dnes najpredávanejšou televíznou technológiou súčasnosti.[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Newsflash: LCD TV sales figures see 50-percent increase in 2009 [online]. Televisions.com, 23.2.2010, [cit. 2010-10-28]. Dostupné online. (aglicky)
  2. Market share continued to decline in the plasma is little chance overturned [online]. 2.3.2010, [cit. 2010-10-28]. Dostupné online. (anglicky)

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku LCD television na anglickej Wikipédii.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]