Preskočiť na obsah

Lego Indiana Jones

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Lego Indiana Jones je tematická značka Lego, založená na filmovej licencii série Indiana Jones od spoločnosti Lucasfilm. Exkluzívne povolenie bolo prvýkrát oznámené v júni 2007 a nasledovalo úspešné povolenie ďalšej tematickej značky Lego Star Wars, tiež s Lucasfilm.

Prvý súbor produktov bol uvedený na trh v roku 2008 na základe dvoch z troch predchádzajúcich filmov (Dobyvatelia stratenej archy a Indiana Jones a posledná krížová výprava). Neskôr v roku 2008 boli spolu s filmom uvedené súpravy zo štvrtého filmu Indiana Jones a kráľovstvo krištáľovej lebky. Film Indiana Jones a Chrám skazy sa predstavil až v roku 2009 vo veľkom sete, ktorý obsahoval baňu s vtedy novými úzkorozchodnými koľajami železničnej trate Lego.

Téma je tiež súčasťou série Lego videohier. Videohra Lego Indiana Jones: The Original Adventures bola vydaná 3. júna 2008, inšpirovaná pôvodnou trilógiou. V novembri 2009 vyšlo pokračovanie s názvom Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues, vrátane scén z nového filmu Kráľovstvo krištáľovej lebky a editorom úrovní.

Počítačom animovaný krátky film Lego Indiana Jones and the Raiders of the Lost Brick, (réžia Peder Pedersen) bol uvedený na oficiálnej stránke Lego. Kombinuje detaily zo všetkých štyroch filmov Indiana Jones v jednom dobrodružstve.