Preskočiť na obsah

Lineage II

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Lineage II: The Chaotic Chronicle
Základné informácie
Autor/VývojárNCsoft
VydavateľNCsoft
Dátum vydania1. október 2003
ŽánerMMORPG
MódMultiplayer
PlatformaPC
MédiumDVD, CD-ROM alebo Download
Minimálne požiadavky800 MHz Pentium III CPU, 256M RAM, GeForce 2 grafická karta
Vstupklávesnica, myš
Ďalšie odkazy
Web stránka hrylineage2.com

Pozri aj Videoherný portál

Lineage II: The Chaotic Chronicle je fantasy MMORPG počítačová hra a ďalší diel hry Lineage z novembra 2003. V septembri 2004 mala 1,5 milióna registrovaných hráčov.

Hráči si vytvárajú svoju postavu vo virtuálnom fantasy svete zvanom Aden. Majú možnosť vybrať si z piatich rás: Temný Elf, Trpaslík, Elf, Človek, Ork alebo novej rasy zavedenej v novej rade Chaotic throne – Kamael. Pri výbere postavy si hráči taktiež zvolia akou cestou sa budú v novom virtuálnom živote uberať: bojovník alebo mystik (mág).

Vyšlo už 9 kroník (Chronicles), v ktorých je svet aden rozšírený o územie, questy (úlohy), zbrane, brnenia a schopnosti.

Prehľad[upraviť | upraviť zdroj]

Svet Lineage II[upraviť | upraviť zdroj]

Svet Lineage II je vojnou roztrhaný svet deliaci sa na dva kontinenty, kde tri kráľovstvá súperia o moc. Mladý kráľ Raoul úspešne potlačil občiansku vojnu a založil najnovšie kráľovstvo – Aden. Elmore, vojenská veľmoc v severnej časti kontinentu, sa chváli, že je pozostatkom starovekého kráľovstva Elmoreden. V Gracii ležiacej za morom na západe sa práve odohráva chaotická bitka medzi pokrvnými príbuznými o trón. Tieto kráľovstvá zdieľajú jemnú rovnováhu síl; ale, každé kráľovstvo je bezbranné voči vnútornému sporu, zatiaľ čo každé panstvo veľmi túži po samospráve.

Vy ste boli vrhnutí do tohto chaosu. Na rozdiel od normálnych ľudí, ktorí sa modlia každý deň a prosia o bezpečnosť a istotu, vy máte silu chrániť sám seba. V Lineage II rozvinutie postavy nie je koniec. Je to váš nástroj na získanie sily presadiť vašu vôľu v tomto svete. Vezmite svoj osud do vlastných rúk! Vy budete písať históriu tohto sveta. Tento svet je to čo ste ešte nikdy neskúsili a preto sa to rozhodne oplatí. V tomto svete môžete začat od znova a nájsť si tak nových priateľov, nepriateľov, ale aj veľa iného. Tak načo čakáte??? skúste to!

Rasy a Class-y[upraviť | upraviť zdroj]

Rozdeľujú sa nasledovne

Človek (Human)[upraviť | upraviť zdroj]

Ľudí stvoril Gran Kain. Jeho potomkovia boli slabí, hlúpi, pomstychtivý a zbabelí. Keďže Grain Kain nebol bohom tvorenia ale ničenia ľudia ním pohŕdali a dodnes uctievajú Einsahad. Ľudia zmenili svoj vlastný osud a teraz sa vyrovnajú ostatným rasám a majú najväčšiu možnosť výberu profesie.

Na výber majú tieto druhotné povolania: Human Knight (Rytier), Warrior (Bojovník), Rogue (Tulák), Cleric (Klerik) a Wizard (Mág).

Elf (Elf)[upraviť | upraviť zdroj]

Elfov stvorila bohyňa Shilien, ktorá bola kedysi bohyňou vody. Neskôr ju nahradila Eva, ktorú teraz elfovia uctievajú. Majú štíhle postavy a dlhé uši, a ich typickou črtou je čistá a nevinná krása. Počas Veku Obrov (Era of Giants) boli najsilnejšou rasou (ak nerátame obrov), no neboli taký múdri ako obri preto ich obri nechali pracovať v politike a magickom umení. Ale pretože boli Obri zničení a nastal Vek Sily (Era of Power) sila Elfov sa zmenšovala. Teraz obývajú Elfský Les (Elven Forest) – časť Adenu.

Druhotné povolanie pre Elfov zahrnujú Elven Knight (Elfský Rytier), Elven Scout (Prieskumník), Elven Wizard (Elfský čarodej) a Elven Oracle (Veštec).

Temný Elf (Dark Elf)[upraviť | upraviť zdroj]

Temní Elfovia nasledujú Shilien, bohyňu smrti, ktorá kedysi bývala bohyňou vody predtým ako upadla do nemilosti Einsahad.

Pôvodne patrili Tmaví Elfovia ku kmeňom Elfov. Potom ako Elfovia prehrali vojnu, sa niektorý z nich rozhodli učiť čiernu mágiu od Despariona – silu Gran Kain-a a Shilien, aby získali silu poraziť Ľudí. Ich celkový vzhľad je podobný Elfom. Ale Temný Elfovia sú nižší a majú tmavú kožu a strieborné vlasy.

Temní Elfovia sa vyvinú na Palus Knight (Rytier Palus), Assasin (Zákerný Vrah), Dark Wizard (Temný Čarodej) a Shillien Oracle (Veštec Shilen).

Ork (orc)[upraviť | upraviť zdroj]

Orkovia, rasa ohňa, uctievači Paagrio. Orcovia majú najväčšiu fyzickú silu zo všetkých rás.

Po zničení obrov boli schopní prenasledovať Elfov a získať najsilnejšie postavenie na kontinente. Ale boli porazení spojenectvom Elfov a Ľudí, a teraz žijú v arktickom území lokalizovanom v severnej časti kontinentu. Druhotné povolania Orcov sú Orc Raider (Nájazdník Orcov) pokračuje na Destoyera (Ničitel), Monk (Mních) ktorý pokračuje ako (Tyrant), a Orc Shaman (šaman Orcov) neskorej (Warcryer alebo Overlord).

Trpaslík (Dwarf)[upraviť | upraviť zdroj]

Trpaslíci sú národ zeme, ktorý stvorila bohyňa Maphr. Radi vytvárajú veci a vlastnia silnú fyzickú silu a vynikajúcu manuálnu obratnosť.

Po zničení obrov, si Trpaslíci osvojili politiku “susedstva s najsilnejším,” a výsledkom bolo, že sa stali izolovaným národom, ktorý nenávideli všetky ostatné rasy. Štruktúra ich spoločnosti môže byť prirovnávaná k obrovskému spoločenstvu. Aj keď Ľudia ovládli kontinent, sú Trpaslíci známi obchodným dôvtipom a záľubou združovania sa do spoločenstiev a cechov. Trpaslíci sa delia na Scavenger-ov (Čistič), ktorí nachádzajú a získavajú suroviny/materiály a Artisan (Remeselník), ktorí vyrábajú výrobky zo surovín.

Kamael[upraviť | upraviť zdroj]

Kamael sa narodil v dobe mýtov. Tajomné zvieratá chránili ich vlastné jedinečné kultúrne živobytie vo vnútri ostrova duší, útočisku Dark Elf Village. Objavili sa na kontinente pod vedením bohov. Boli vytvorení bohmi, kvôli boju s tajomnými tvormi. Vo svojom náboženstve uctievajú vladára "Mother Nornil".

Kde hrať – oficiálny server vs. free servery[upraviť | upraviť zdroj]

Sú 3 možnosti kde hrať, deliace sa do dvoch skupín a to legálne hranie a nelegálne hranie.

Legálne hranie[upraviť | upraviť zdroj]

Jedine na oficiálnom serveri. Mesačná platba vyjde na cca 450 Sk, za ktoré je na výber medzi desiatimi oficiálnymi servermi, z čoho sú 2 fyzicky položené v Európe. Servery sú prakticky bez výpadkov, bez chýb v hre, plne zaľudnené s rozbehnutou ekonomikou, s hrateľnosťou na najvyššej úrovni a najnovším chroniclom (Chronicle = verzia Lineage). Je 100 % garancia, že postavy v hre nikto nevymaže a na účte budú aj po ročnej pauze od hrania stále pripravené.

"Nelegálne" (neoficiálne) hranie[upraviť | upraviť zdroj]

Servery pozostávajúce z kradnutého "Chronicle 4 beta server" softvéru: NCsoft bol pred rokom okradnutý o softvér pre Chronicle 4 server, ktorý bol ešte vo vývoji, takže obsahoval aj patričné chyby. Tento server je po funkčnosti na dobrej úrovni, ale prevádzkovať ho je nanajvýš nelegálne. NCsoft už v spolupráci s FBI zatvoril pár týchto serverov a ich admini mali veľké problémy. Funkčnosť nedosahuje úrovne oficiálneho servra, no vo väčšine prípadov je oveľa vyššia ako pri verzii L2J servra.

Emulátor Lineage 2 servera písaný v jazyku Java (L2J): prevádzkovanie tohto servera, keďže je postavený na Open source, je legálne, ale nie hranie na ňom je zakázané v EULA uvedenom v kliente, čo nie je právne relevantný "dokument" v právnom systéme SR.. Tento emulátor je updateovaný tak aby sa na servre na ňom postavené dalo prihlásiť len s aktuálnym (tým pádom jediným legálnym – legálny je len ten najnovší) klientom. Funkčnosť nedosahuje úrovne oficiálneho servra.

V roku 2009 sa objavila aj uniknutá verzia "The Chaotic Throne 2: Gracia Final" servra, ktorej funkčnosť sa blíži funkčnosti oficiálnych serverov. Jediný doteraz známi server ktorý ju aktívne využíva je ruský rpg-club [1].

Hlavná výhoda voľných serverov je samozrejme to, že sú zadarmo. Nemožno ich však považovať za legálne z pohľadu majiteľa oficiálneho servera. Ako už bolo spomenuté, NCsoft v dohode o používaní klienta Lineage 2 (hry), ktorú si môžete prečítať tu: [2] Archivované 2007-03-05 na Wayback Machine (body 19. a 20.) jasne píše, že je zakázané hrať na inom serveri, ako sú servery kontrolované a prevádzkované nimi samotnými, a taktiež, že je zakázané vytvárať, používať alebo poskytovať akúkoľvek emuláciu servera Lineage 2 alebo portál, kde je možné hrať Lineage 2. EULA samozrejme v Slovenskej republike nie je právne záväzným dokumentom.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]