Locutus z Borgov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Locutus z Borgov je postava v sci-fi Star Trek, násilne asimilovaný kapitán Jean-Luc Picard rasou Borgov. Stvárnil ho rovnako herec Patrick Stewart, s výrazným futuristickým a robotickým maskovaním.

Locutus sa objavuje v Star Trek: Nová generácia, úvodnej epizóde Star Trek: Vesmírna stanica DS9 a v filme Star Trek VIII: Prvý kontakt.

Picard bol unesený z lode a asimilovaný v roku 2366, keď Borgovia zaútočili na kolóniu Jouret IV, jednu z najvzdialenejších kolónii Federácie.[pozn 1] Predstavoval zástupcu Borgov s ich typickými vlastnosťami ako sú potlačená osobnosť, neexistujúci jednotlivec, spoločná myseľ. Hlavné zámery Spoločenstva boli získať jeho taktické vedomosti a informácie o Hviezdnej flotile. A taktiež spraviť z všeobecne známeho Picarda zástupcu a hovorcu Borgov v plánovanej asimilácii ľudskej rasy.

Som Locutus... z Borgov. Klásť odpor je márne. Váš život, aký bol doposiaľ... je u konca. A od tejto chvíle budete slúžiť... Nám.
– Locutus

Neskôr bol posádkou Enterprise zachránený a od Spoločenstva odpojený. Vo filme Prvý kontakt, ktorý chronologicky nasleduje, Picard využíva vedomosti Locutusa na zničujúci útok na hviezdnu loď Borgov. Počas ďalších udalostí vo filme sa Picard stretáva s borgskou kráľovnou, ktorá mu pripomína zážitky a pocity Locutusa. Hrozí, že bude opakovane asimilovaný.

Poznámky[upraviť | upraviť zdroj]

  1. TNG 3x26 The Best of Both Worlds, Part I

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]