Louis Tomlinson

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Louis Tomlinson
Základné informácie
Rodné meno Louis Troy Austin
Narodenie 24. december 1991 (25 rokov)
Doncaster, South Yorkshire, Anglicko
Pôsobenie Spevák, skladateľ, herec, futbalista
Žáner Pop
Roky pôsob. 2010 – súčasnosť
Vydavateľstvá Syco, Columbia
Súvisiace
články
One Direction
Webstránka louis-tomlinson.com

Louis William Tomlinson (rod. Louis Troy Austin; * 24. december 1991, Doncaster, South Yorkshire, Anglicko) je anglický spevák-skladateľ a herec. Preslávil sa ako člen hudobnej skupiny One Direction.

Detstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Tomlinson sa narodil v Doncasteri manželom Johannah Poulstonovej a Troyovi Austinovi. Keď bol ešte malý, jeho rodičia sa rozviedli. Meno Tomlinson prevzal po svojom nevlastnom otcovi Markovi Tomlinsonovi. Jeho matka zomrela po krátkom boji s leukémiou v decembri 2016.

Má 5 mladších nevlastných sestier, jednu z otcovej strany, štyri z matkinej (Georgia Austin, Féicité, Lottie a dvojčatá Phoebe a Daisy Tomlinson). Louis si ako malý zahral mini rolu v dráme If I Had You na kanáli ITV, tiež sa objavil vo filme Waterloo na kanáli BBC. Chodil do školy Hall Cross High School v jeho rodnom meste. Získal hlavnú mužskú úlohu v školskej hre Pomáda, Dannyho Zuka. Pracoval vo Vue cinema, v Toys R Us, alebo bol zdravotníkom futbalového tímu v Doncasteri.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

The X Factor[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2010 sa prihlásil do britskej verzie speváckej súťaže The X Factor. Na konkurze vystupoval s piesňou „Hey There Delilah“ od Plain White T's, získal na ňom všetky potrebné „áno“ k postupu do druhého kola. V Bootcampe však ako sólo spevák neuspel. Porotcovia sa však domnievali, že by bola veľká škoda premárniť toľko talentov, medzi ktoré sa zaradil aj Louis, preto ho spoločne s Liamom Paynom, Niallom Horanom, Zaynom Malikom a Harrym Stylesom spojili do skupiny, ktorú pomenovali One Direction. Spoločnými silami sa prebojovali až do finále, kde skončili na 3. mieste. So skupinou podpísal po ukončení súťaže zmluvu s nahrávacím štúdiom Syco Music.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]