Rabu Hina

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Love Hina)
Rabu Hina
Základné informácie
Anglický názovLove Hina
Japonský názovラブひな
ŽánerEtči

Komédia

Romantika
Manga: Rabu Hina
AutorKen Akamacu
Jazykjapončina
Počet zväzkov14 (28 v Brazílii a Mexiku)
Rok21. október 199831. október 2001
Anime: Rabu Hina
RéžiaJošiaki Iwasaki
ŠtúdioXEBEC
Rok19. apríl 200027. september 2000
Dĺžka jednej časti23 minút
Počet častí24

Rabu Hina (jap.: ラブひな; angl. Love Hina) je japonská manga séria, podľa ktorej vznikol aj rovnomenný anime seriál. Manga aj anime sú už ukončené. Manga má dokopy 14 zväzkov a anime má 24 epizód, 3 špeciály a 3 OVA.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh v Rabu Hina je o chlapcovi menom Keitaró, ktorý keď bol ešte veľmi malý dal sľub svojej kamarátke na pieskovisku. Tá sa totiž sťahovala z mesta, kde bývali. Dali si sľub, že sa obaja, keď vyrastú, dostanú na prestížnu Tokijskú univerzitu.

Avšak prešlo už veľa rokov a Keitaró zabudol, ako sa volá alebo vyzerá to dievča. Má už 20 rokov a už niekoľkokrát zlyhal v teste, keď sa snažil dostať na Tokijskú univerzitu. Takýto zúfalý, nemá inú možnosť, než sa zatiaľ ubytovať a stať sa manažérom ich rodinného domu Hinata (jap.: Hinata Só). Je to dom plný apartmánov pre študentov. Avšak momentálne v tomto dome sú ubytované samé študujúce dievčatá vo veku od 13 do 19 rokov. Najprv ho prijať nechceli, ale aj tak inú možnosť nemali. V dome vtedy bývali Naru, Kaola, Kicune a Haruka. Haruka je Keitarova teta, ktorá to tam dovtedy ako-tak viedla.

Odvtedy sa Keitaró snažil často urobiť dojem na Naru, do ktorej sa zjavne zamiloval. No tá ho len považovala za boxovací predmet a aj ostatné dievčatá sa s ním prakticky len tak pohrávali.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Počas celého príbehu Rabu Hina pribúdali stále nové postavy. Väčšina z nich zostala bývať v dome Hinata.

Hlavné postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Keitaró Urašima
20-ročný Keitaró, ktorý sa ubytoval v dome Hinata ako manažér je hlúpy, až naivný študent. Už po niekoľký rok sa snaží dostať na prestížnu Tokijskú univerzitu. Preto sa v dome Hinata snaží aj so svojou „priateľkou“ Naru učiť. Veľmi sa mu to však nedarí, lebo väčšinou Kicune alebo Kaola niečo vymyslia, len aby sa nenudili. Keitaró máva často problémy s Naru. Len sa mu stane nejaká drobná nehoda a tá ho hneď udiera päsťou. Takisto máva problémy s Motoko, ktorá na neho často útočí so svojím mečom. Najhoršie pre neho je to, že sa tam na nikoho nemôže veľmi spoľahnúť, lebo sú tam len samé dievčatá.
Hlas: Júdži Ueda
  • Naru Narusegawová

Hlas: Jui Horieová

  • Mucumi Otohimeová

Hlas: Sacuki Jukinová

  • Šinobu Maeharová

Hlas: Masajo Kuratová

  • Motoko Aojamová

Hlas: Jú Asakawová

  • Kaola Suová

Hlas: Reiko Takagiová

  • Micune Konnová (Kicune)

Hlas: Džunko Nodová

  • Haruka Urašimová

Hlas: Megumi Hajašibarová

  • Tama-čan

Hlas: Jukí Maedová