Mafia III

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Mafia III
Základné informácie
Autor/VývojárHangar 13
Vydavateľ2K Games
DistribútorTake-Two Interactive
SériaMafia
Dátum vydania7. október 2016
ŽánerAction Adventure, TPS
Módsingleplayer
Prístupnosť
PlatformaMicrosoft Windows
macOS
PlayStation 4
Xbox One
Vstupklávesnica, myš / ovládač
Ďalšie odkazy
Web stránka hrymafiagame.com

Pozri aj Videoherný portál

Mafia III je open world third-person shooter action-adventure videohra tvorená štúdiom Hangar 13, vydaná od 2K Games, dostupná na Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One. Je to tretia časť série Mafia.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Dej sa odohráva okolo roku 1968. Hlavný hrdina sa volá Lincoln Clay, ktorý je sirota. Ako sirota hľadá rodinu, než sa rozhodne prejsť do vojny vo Vietname. Po vojne sa vráti do New Orleans, kde sa pripojí ku gangu "The Black Mob". Potom čo prežil pokus o vraždu talianskou mafiou, si Lincoln založí vlastnú zločineckú organizáciu, a premýšľa o pomste. Po boku mu sú tri postavy: Burk, Cassandra a Vito Scaletta, hlavná postava z predchádzajúceho dielu. O ňom bolo oznámené, že mu Lincoln pripomína samého seba v mladosti a vraj majú vývojári dobre premyslené prečo sa z Empire Bay presťahoval do New Orleans.

V priebehu tejto vojny sa Lincoln spojí s ďalšími zločincami a vybuduje impérium a novú rodinu, ktorá navždy pretvorí toto mesto.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Lincoln Clay – Zhruba tridsaťročný muž zmiešanej pleti, veterán stále prebiehajúcej vojny vo Vietname, ktorého osud je veľmi pohnutý. Ako sirota vyrastal v Sirotinci svätého Michaela a stále sa snaží nájsť rodinu, do ktorej by patril. Útechu najskôr nájde v Bohu a katolíckej viere, neskôr v armádnych bratoch vo vojne, a potom v černošskom gangu Cleavers sídliacom v bare Sammy's. Nedlho po návrate však príde nielen o svoju novú rodinu, ale takmer aj o život, keď gang rozpráši talianska mafia vedená Donom Salem Marcanom.

Vito Scaletta – Hlavný protagonista minulého dielu, ktorý si znovu prešiel väzením, rozhodol sa nadobro opustiť Empire Bay a teraz, už ako skúsený štyridsiatnik, pôsobí v rámci organizovaného zločinu v Louisiane.

Cassandra – Pôvabná černoška, ktorá však nie je žiadna jemná kvetinka. Táto žena tvrdo vedie gangstrami z Haiti a nemá rada Talianov.

Burke – Typický bitkár s írskymi koreňmi, ktorý vedie skupinu Írov, podobne ako Brian O'Neil v predchádzajúcom diele, teda o vrelých vzťahoch s Talianmi sa tiež nedá príliš baviť.

Multiplayer[upraviť | upraviť zdroj]

Šéf štúdia Hangar 13 Haden Blackman v rozhovore pre server GameReactor oznámil, že Mafia III nebude obsahovať multiplayer. Podľa svojich slov sa pri vývoji sústredí iba na singleplayerový režim, v ktorom chcú predovšetkým vybudovať silný príbeh, postavený na rozvíjajúcom sa charaktere Lincolna Claya.

Zbrane, prestrelky a súboje[upraviť | upraviť zdroj]

– vždy so sebou môžete niesť maximálne 2 zbrane

– pokiaľ šoférujete auto môžete zároveň strieľať

– auto môžete použiť ako "zbraň" keď z neho v čas vystúpite a necháte ho ísť samovoľne na cieľ

Mafia III a Česi[upraviť | upraviť zdroj]

Hru Mafia veľa ľudí považuje za kultúrne bohatstvo Česka, hlavne čo sa týka prvej časti hry. U tretieho dielu je to ale všetko inak. V roku 2014 sa zatvorilo štúdio 2K Czech a zostal len malý tím. Preto je ako oficiálny vývojár reprezentovaný Hangar 13. 2K Czech je síce v oficiálnych materiáloch menované ale len v rámci upozornenia na ochrannú známku. Na Mafii III pracovali desiatky Čechov preto sa do hry dostali aj české titulky. Z pohľadu tvorcov ide ale o americkú hru.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Mafia III na anglickej Wikipédii.