Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2020

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2020
Detaily turnaja
Usporiadateľ Česko Česko
Dátum 26. december 2019
– 5. január 2020
Počet tímov 10
Počet dejísk (v 2 mestách)
Ostrava
Třinec
Víťaz Gold medal blank.svg Kanada Kanada (18. titul)
2. miesto Silver medal blank.svg Rusko Rusko
3. miesto Bronze medal blank.svg Švédsko Švédsko
Štatistiky turnaja
Počet zápasov 30
Počet gólov 195  (Priemer na zápas: 6.5)
Návštevnosť 164 781  (Priemer na zápas: 5 493)
Najproduktívnejší
hráč
Švédsko Samuel Fagemo (13 b)
Najužitočnejší hráč Kanada Alexis Lafrenière
Oxygen480-actions-go-previous.svg 2019 2021 Oxygen480-actions-go-next.svg
Údaje sú aktualizované k 5. januára 2020.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2020 boli 44. juniorským svetovým šampionátom. Konali sa od 26. decembra 2019 do 5. januára 2020 v českých mestách Ostrava a Třinec. O víťazstvo bojovalo 10 tímov, prvenstvo získal tím Kanady.

Dejiská[upraviť | upraviť kód]

Ostravar aréna
Kapacita: 10 004
Werk aréna
Kapacita: 5 200
CEZ arena.JPG Nová Werk aréna.jpg
Česko Ostrava Česko Třinec
Poloha štadiónov v rámci Česka
Česko: Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2020
Ostrava
Třinec
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov 2020 (Česko)

Rozhodcovia[upraviť | upraviť kód]

IIHF nominovala 12 hlavných a 10 čiarových rozhodcov:

Hlavní rozhodcovia
  • Kanada Michael Campbell
  • Rusko Ivan Fatejev
  • Švédsko Andreas Harnebring
  • Fínsko Lassi Heikkinen
  • Česko Oldřich Hejduk
  • Kanada Fraser Lawrence
  • USA Sean MacFarlane
  • Rusko Sergej Morozov
  • Česko Vladimír Pešina
  • Nemecko Andre Schrader
  • Švajčiarsko Michael Tscherrig
  • Fínsko Kristian Vikman
Čiaroví
  • USA Riley Bowles
  • Fínsko Markus Hägerström
  • Kanada Cody Huseby
  • Česko Vít Lederer
  • Švédsko Ludvig Lundgren
  • Nemecko Jonas Merten
  • Švédsko Tobias Nordlander
  • Švajčiarsko David Obwegeser
  • Rusko Nikita Shalagin
  • Slovensko Šimon Synek

Legenda[upraviť | upraviť kód]

  • PH – Gól v presilovej hre (5 na 4)
  • PH2 – Gól v presilovej hre (5 na 3)
  • VO – Gól v oslabení (4 na 5)
  • VO2 – Gól v oslabení (3 na 5)
  • PB – Gól do prázdnej bránky
  • PP – Gól pri odvolaní brankára (power play)
  • t.s. – Gól z trestného strieľania
  • TG – Technický gól

Termín zápasov je uvádzaný v miestnom čase, t. j. UTC+1.

Základné skupiny[upraviť | upraviť kód]

      Tímy postupujúce do štvrťfinále
Tím bude hrať o udržanie

Skupina A[upraviť | upraviť kód]

Por.  Tím Z V VP PP P SG IG RG B
1. Švédsko Švédsko 4 3 1 0 0 20 8 +12 11
2. Švajčiarsko Švajčiarsko 4 3 0 0 1 19 12 +7 9
3. Fínsko Fínsko 4 2 0 1 1 19 10 +9 7
4. Slovensko Slovensko 4 1 0 0 3 8 22 −14 3
5. Kazachstan Kazachstan 4 0 0 0 4 7 21 −14 0

Zápasy[upraviť | upraviť kód]

26. december 2019
15.00
Švajčiarsko Švajčiarsko 5 : 3
(2 : 1, 1 : 2, 2 : 0)
Kazachstan Kazachstan Werk aréna, Třinec
Divákov: 1 397
Správa o zápase

26. december 2019
19.00
Švédsko Švédsko 3 : 2 pp
(0 : 1, 1 : 1, 1 : 0, 1 : 0)
Fínsko Fínsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 471
Správa o zápase

27. december 2019
15.00
Slovensko Slovensko 3 : 1
(0 : 0, 1 : 1, 2 : 0)
Kazachstan Kazachstan Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 915
Správa o zápase

28. december 2019
15.00
Fínsko Fínsko 8 : 1
(2 : 0, 5 : 1, 1 : 0)
Slovensko Slovensko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 915
Správa o zápase

28. december 2019
19.00
Švajčiarsko Švajčiarsko 2 : 5
(0 : 2, 1 : 3, 1 : 0)
Švédsko Švédsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 109
Správa o zápase

29. december 2019
15.00
Kazachstan Kazachstan 1 : 7
(1 : 2, 0 : 2, 0 : 3)
Fínsko Fínsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 3 012
Správa o zápase

30. december 2019
15.00
Kazachstan Kazachstan 2 : 6
(0 : 1, 1 : 4, 1 : 1)
Švédsko Švédsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 2 375
Správa o zápase

30. december 2019
19.00
Slovensko Slovensko 2 : 7
(0 : 3, 1 : 2, 1 : 2)
Švajčiarsko Švajčiarsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 915
Správa o zápase

31. december 2019
15.00
Švédsko Švédsko 6 : 2
(3 : 0, 2 : 0, 1 : 2)
Slovensko Slovensko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 154
Správa o zápase

31. december 2019
19.00
Fínsko Fínsko 2 : 5
(1 : 0, 1 : 3, 0 : 2)
Švajčiarsko Švajčiarsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 1 573
Správa o zápase

Skupina B[upraviť | upraviť kód]

Por.  Tím Z V VP PP P SG IG RG B
1. Kanada Kanada 4 3 0 0 1 17 13 +4 9
2. USA USA 4 2 1 0 1 17 13 +4 8
3. Rusko Rusko 4 2 0 0 2 16 8 +8 6
4. Česko Česko 4 1 0 1 2 12 18 −6 4
5. Nemecko Nemecko 4 1 0 0 3 9 19 −10 3

Zápasy[upraviť | upraviť kód]

26. december 2019
15.00
Česko Česko 4 : 3
(2 : 2, 2 : 1, 0 : 0)
Rusko Rusko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

26. december 2019
19.00
Kanada Kanada 6 : 4
(0 : 2, 3 : 0, 3 : 2)
USA USA Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

27. december 2019
19.00
Nemecko Nemecko 3 : 6
(1 : 2, 2 : 2, 0 : 2)
USA USA Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 5 013
Správa o zápase

28. december 2019
15.00
Nemecko Nemecko 3 : 4
(1 : 2, 0 : 1, 2 : 1)
Česko Česko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

28. december 2019
19.00
Rusko Rusko 6 : 0
(3 : 0, 3 : 0, 0 : 0)
Kanada Kanada Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

29. december 2019
19.00
USA USA 3 : 1
(0 : 0, 2 : 0, 1 : 1)
Rusko Rusko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

30. december 2019
15.00
Nemecko Nemecko 1 : 4
(0 : 1, 0 : 2, 1 : 1)
Kanada Kanada Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 6 102
Správa o zápase

30. december 2019
19.00
USA USA 4 : 3 pp
(1 : 2, 2 : 0, 0 : 1, 1 : 0)
Česko Česko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

31. december 2019
15.00
Rusko Rusko 6 : 1
(2 : 0, 3 : 0, 1 : 1)
Nemecko Nemecko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 4 628
Správa o zápase

31. december 2019
19.00
Kanada Kanada 7 : 2
(4 : 0, 2 : 2, 1 : 0)
Česko Česko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

O záchranu[upraviť | upraviť kód]

2. január 2020
10.00
Nemecko Nemecko 4 : 0
(0 : 0, 2 : 0, 2 : 0)
Kazachstan Kazachstan Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 1 022
Správa o zápase

4. január 2020
11.00
Kazachstan Kazachstan 4 : 1
(1 : 0, 1 : 0, 2 : 1)
Nemecko Nemecko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 1 489
Správa o zápase

5. január 2020
11.00
Nemecko Nemecko 6 : 0
(1 : 0, 4 : 0, 1 : 0)
Kazachstan Kazachstan Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 1 124
Správa o zápase

Play-off[upraviť | upraviť kód]

  Štvrťfinále                    
  1A  Švédsko Švédsko 5  
  4B  Česko Česko 0   Semifinále
      1A  Švédsko Švédsko 4  
  Štvrťfinále   3B  Rusko Rusko 5  
  2B  USA USA 0
  3A  Fínsko Fínsko 1         Finále
              3B  Rusko Rusko 3
  Štvrťfinále             1B  Kanada Kanada 4
  1B  Kanada Kanada 6      
  4A  Slovensko Slovensko 1   Semifinále   Zápas o bronz
      1B  Kanada Kanada 5   1A  Švédsko Švédsko 3
  Štvrťfinále   3A  Fínsko Fínsko 0     3A  Fínsko Fínsko 2
  2A  Švajčiarsko Švajčiarsko 1
  3B  Rusko Rusko 3  

Štvrťfinále[upraviť | upraviť kód]

2. január 2020
12.30
Švajčiarsko Švajčiarsko 1 : 3
(0 : 0, 1 : 3, 0 : 0)
Rusko Rusko Werk aréna, Třinec
Divákov: 3 158
Správa o zápase

2. január 2020
15.00
Kanada Kanada 6 : 1
(1 : 0, 4 : 0, 1 : 1)
Slovensko Slovensko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 7 074
Správa o zápase

2. január 2020
17.30
USA USA 0 : 1
(0 : 0, 0 : 0, 0 : 1)
Fínsko Fínsko Werk aréna, Třinec
Divákov: 4 451
Správa o zápase

2. január 2020
20.00
Švédsko Švédsko 5 : 0
(2 : 0, 1 : 0, 2 : 0)
Česko Česko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

Semifinále[upraviť | upraviť kód]

4. január 2020
15.00
Švédsko Švédsko 4 : 5 pp
(2 : 3, 1 : 0, 1 : 1, 0 : 1)
Rusko Rusko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

4. január 2020
19.00
Kanada Kanada 5 : 0
(4 : 0, 1 : 0, 0 : 0)
Fínsko Fínsko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

O 3. miesto[upraviť | upraviť kód]

5. január 2020
15.00
Švédsko Švédsko 3 : 2
(1 : 2, 2 : 0, 0 : 0)
Fínsko Fínsko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 7 954
Správa o zápase

Finále[upraviť | upraviť kód]

5. január 2020
19.00
Kanada Kanada 4 : 3
(0 : 0, 1 : 2, 3 : 1)
Rusko Rusko Ostravar aréna, Ostrava
Divákov: 8 693
Správa o zápase

Konečné poradie[upraviť | upraviť kód]

11 Kanada Kanada
22 Rusko Rusko
33 Švédsko Švédsko
4. Fínsko Fínsko
5. Švajčiarsko Švajčiarsko
6. USA USA
7. Česko Česko
8. Slovensko Slovensko
9. Nemecko Nemecko
10. Kazachstan Kazachstan

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]