Majstrovstvá sveta v touch rugby 1999

From Wikipédia
Jump to navigation Jump to search
Majstrovstvá sveta v touch rugby 1999
Znak Sydney
Detaily turnaja
UsporiadateľAustrália Austrália
Dátum17. – 23. apríl 1999
Počet tímov14 + 8 + 15
Počet dejísk(v 1 meste)
Sydney
Víťaz – mužiAustrália Austrália (4. titul)
Víťaz – ženyAustrália Austrália (4. titul)
Turnajové štatistiky
Počet zápasov46 + 32 + 53
Predchádzajúce a nasledujúce podujatie
Gtk-go-back-ltr.svg 19952003 Gtk-go-forward-ltr.svg

Majstrovstvá sveta v touch rugby 1999 boli v poradí 4. Majstrovstvá sveta v touch rugby, ktoré organizuje Medzinárodná federácia touch rugby (FIT). Konali sa v Sydney, v Novom Južnom Walese, v Austrálii od 17. – 23. apríla 1999, za účasti 14 mužských, 8 ženských a 15 zmiešaných tímov. Nováčikmi turnaja boli mužské družstvá Anglicka, Walesu, Talianska, Libanonu a Tongy, ženské družstvá Južnej Afriky, Šalamúnových ostrovov a Tongy a zmiešané družstvá Anglicka, Škótska, Walesu, Fidži, Južnej Afriky, Singapuru a Thajska. Víťazom v mužskej i ženskej kategórii sa opäť stala Austrália, v mixe zvíťazil Nový Zéland.

Okrem mužov, žien a mixu sa tradične uskutočnili aj turnaje veteránov: nad 30, 35 a 40 rokov, žien nad 30 rokov a v mixe veteránov.

Výsledky[edit | edit source]

Muži[edit | edit source]

Základné skupiny[edit | edit source]

Skupina A[edit | edit source]
Cookove ostrovy Libanon Taliansko Niue Anglicko Wales
8 : 0 6 : 2 11 : 0 15 : 1 15 : 1 17 : 1
Cookove ostrovy Cookove ostrovy   5 : 2 5 : 3 6 : 2 13 : 2 7 : 3
Libanon Libanon     8 : 7 9 : 2 12 : 1 12 : 2
Taliansko Taliansko       4 : 2 7 : 2 4 : 3
Niue Niue         5 : 2 5 : 2
          4 : 4
P Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. 6 6 0 0 72 : 5 +67 18
2. Cookove ostrovy Cookove ostrovy 6 5 0 1 36 : 20 +16 16
3. Libanon Libanon 6 4 0 2 45 : 23 +22 14
4. Taliansko Taliansko 6 3 0 3 25 : 31 −6 12
5. Niue Niue 6 2 0 4 17 : 38 −21 10
6. 6 0 1 5 15 : 49 −34 7
7. 6 0 1 5 12 : 56 −44 7
Divízia 2[edit | edit source]
Samoa Južná Afrika Anglicko Tonga USA Japonsko
7 : 2 10 : 3 18 : 2 15 : 0 23 : 0 16 : 0
Samoa Samoa   9 : 7 13 : 2 12 : 2 12 : 1 7 : 0
    4 : 3 4 : 1 7 : 1 7 : 3
Papua-Nová Guinea PNG       6 : 3 8 : 4 4 : 3
Tonga Tonga         6 : 1 5 : 3
USA USA           3 : 1
P Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. 6 6 0 0 89 : 7 +82 18
2. Samoa Samoa 6 5 0 1 55 : 19 +36 16
3. 6 4 0 2 32 : 27 +5 14
4. Papua-Nová Guinea Papua-Nová Guinea 6 3 0 3 25 : 45 −20 12
5. Tonga Tonga 6 2 0 4 17 : 41 −24 10
6. USA USA 6 1 0 5 10 : 57 −47 8
7. 6 0 0 6 10 : 42 −32 6

Play off[edit | edit source]

Semifinále[edit | edit source]
22. apríl
Austrália Austrália 6 : 4 Samoa Samoa
Nový Zéland Nový Zéland 5 : 1 Cookove ostrovy Cookove ostrovy
Stretnutie o 3. miesto[edit | edit source]
23. apríl
Cookove ostrovy Cookove ostrovy 6 : 4 Samoa Samoa
Finále[edit | edit source]
23. apríl
Austrália Austrália 7 : 2

Ženy[edit | edit source]

Základná skupina[edit | edit source]

Nový Zéland Samoa Cookove ostrovy Južná Afrika Niue Šalamúnove ostrovy Tonga
5 : 5 10 : 0 14 : 0 15 : 0 22 : 1 23 : 0 28 : 0
  12 : 0 8 : 0 13 : 0 18 : 0 25 : 0 25 : 0
Samoa Samoa     6 : 3 3 : 4 9 : 0 18 : 1 20 : 0
Cookove ostrovy Cookove ostrovy       3 : 1 9 : 1 14 : 0 15 : 1
        9 : 2 14 : 2 16 : 0
Niue Niue           6 : 0 11 : 0
Šalamúnove ostrovy Šalamúnove ostrovy             3 : 3
P Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. 7 6 1 0 117 : 6 +111 20
2. 7 6 1 0 106 : 5 +101 20
3. Samoa Samoa 7 4 0 3 56 : 30 +26 15
4. Cookove ostrovy Cookove ostrovy 7 4 0 3 44 : 31 +13 15
5. 7 4 0 3 44 : 38 +6 15
6. Niue Niue 7 2 0 5 21 : 67 −46 11
7. Šalamúnove ostrovy Šalamúnove ostrovy 7 0 1 6 6 : 103 −97 8
8. Tonga Tonga 7 0 1 6 4 : 118 −114 8

Play off[edit | edit source]

Semifinále[edit | edit source]
22. apríl
Austrália Austrália 16 : 0 Cookove ostrovy Cookove ostrovy
Nový Zéland Nový Zéland 15 : 1 Samoa Samoa
Stretnutie o 3. miesto[edit | edit source]
23. apríl
Samoa Samoa 4 : 1 Cookove ostrovy Cookove ostrovy
Finále[edit | edit source]
23. apríl
Austrália Austrália 4 : 3

Mix[edit | edit source]

Základné skupiny[edit | edit source]

Skupina A[edit | edit source]
Libanon Anglicko Cookove ostrovy Fidži Niue Škótsko
6 : 2 11 : 1 9 : 0 11 : 2 20 : 0 20 : 1
Libanon Libanon   6 : 6 6 : 5 7 : 4 7 : 3 11 : 5
    2 : 2 5 : 4 5 : 3 14 : 5
Cookove ostrovy Cookove ostrovy       9 : 5 5 : 4 13 : 3
Fidži Fidži         9 : 3 12 : 3
Niue Niue           9 : 8
P Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. 6 6 0 0 77 : 6 +71 18
2. Libanon Libanon 6 4 1 1 39 : 29 +10 15
3. 6 3 2 1 33 : 31 +2 14
4. Cookove ostrovy Cookove ostrovy 6 3 1 2 34 : 29 +5 13
5. Fidži Fidži 6 2 0 4 36 : 38 −2 10
6. Niue Niue 6 1 0 5 22 : 54 −32 8
7. 6 0 0 6 25 : 79 −54 6
Divízia 2[edit | edit source]
Samoa Južná Afrika Tonga Japonsko Papua-Nová Guinea Singapur Wales
14 : 1 15 : 2 15 : 1 20 : 1 17 : 0 25 : 0 21 : 0
Samoa Samoa   10 : 1 8 : 4 11 : 2 11 : 1 19 : 2 17 : 0
    5 : 2 6 : 3 11 : 1 17 : 2 14 : 0
Tonga Tonga       4 : 4 10 : 4 8 : 4 8 : 1
        7 : 3 7 : 1 10 : 1
Papua-Nová Guinea Papua-Nová Guinea           8 : 4 7 : 3
            7 : 7
P Družstvo Z V R P Skóre +/− B
1. 7 7 0 0 127 : 5 +122 21
2. Samoa Samoa 7 6 0 1 77 : 24 +53 19
3. 7 5 0 2 56 : 33 +23 17
4. Tonga Tonga 7 3 1 3 37 : 41 −4 14
5. 7 3 1 3 34 : 46 −12 14
6. Papua-Nová Guinea Papua-Nová Guinea 7 2 0 5 24 : 63 −39 11
7. 7 0 1 6 20 : 91 −71 8
8. 7 0 1 6 12 : 84 −72 8

Play off[edit | edit source]

Semifinále[edit | edit source]
22. apríl
Nový Zéland Nový Zéland 8 : 2 Libanon Libanon
Austrália Austrália 10 : 0 Samoa Samoa
Stretnutie o 3. miesto[edit | edit source]
23. apríl
Libanon Libanon 6 : 4 Samoa Samoa
Finále[edit | edit source]
23. apríl
Nový Zéland Nový Zéland 6 : 4

Konečné poradie[edit | edit source]

Muži
Por. Družstvo
Gold medal world centered-2.svg Austrália Austrália
Silver medal world centered-2.svg Nový Zéland Nový Zéland
Bronze medal world centered-2.svg Cookove ostrovy Cookove ostrovy
4. Samoa Samoa
5. Libanon Libanon
6. Južná Afrika Južná Afrika
7. Taliansko Taliansko
8. Papua-Nová Guinea Papua-Nová Guinea
9. Niue Niue
10. Tonga Tonga
11. USA USA
12. Wales Wales
13. Japonsko Japonsko
- Anglicko Anglicko

Pozn: Anglicko bolo dodatočne diskvalifikované pre hranie s neregistrovanými hráčmi.

Ženy
Por. Družstvo
Gold medal world centered-2.svg Austrália Austrália
Silver medal world centered-2.svg Nový Zéland Nový Zéland
Bronze medal world centered-2.svg Samoa Samoa
4. Cookove ostrovy Cookove ostrovy
5. Južná Afrika Južná Afrika
6. Niue Niue
7. Šalamúnove ostrovy Šalamúnove ostrovy
8. Tonga Tonga

Mix
Por. Družstvo
Gold medal world centered-2.svg
Silver medal world centered-2.svg
Bronze medal world centered-2.svg Libanon Libanon
4. Samoa Samoa
5.
6.
7. Cookove ostrovy Cookove ostrovy
8. Tonga Tonga
9.
10. Fidži Fidži
11. Papua-Nová Guinea Papua-Nová Guinea
12. Niue Niue
13.
14.
15.

Referencie[edit | edit source]

Externé odkazy[edit | edit source]

Zdroje[edit | edit source]