Marcel Nemec

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Marcel Nemec
slovenský herec, hudobník a zabávač
Narodenie8. jún 1971 (51 rokov)
Kremnica, Slovensko
Alma materKonzervatórium v Bratislave

Marcel Nemec (* 8. jún 1971, Kremnica) je slovenský herec, hudobník a zabávač. Je spoluzakladateľom satiricko-umeleckého súboru Jána Kopytu. V roku 2003 napísal knihu HomoŠapiens, ktorá je jedinečná v tom, že sa v nej prvýkrát na Slovensku mediálne známy človek, ktorý pôsobí v šoubiznise, otvorene priznáva k homosexualite.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Narodil sa 8. júna 1971 v Kremnici.[1] Vyštudoval herectvo na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Počas jeho štúdia založil spolu so spolužiakmi satiricko-umelecký súbor Jána Kopytu, s ktorým hrávali autorské predstavenia a kabarety. Po štúdiu sa zamestnal v reklamnej agentúre, kde neskôr zastával pozíciu riaditeľa obchodu a marketingu futbalovej Sparty Praha.

V súčasnosti pracuje pre svoje občianske združenie Moonlight camp, ktoré sa venuje zážitkovému vzdelávaniu detí a mládeže. Je jedným zo zakladateľov OZ Tatry máme radi, ktoré v lete organizuje zážitkový tábor v slovenských horách. Účinkoval v TV reklamách, televíznych seriáloch, filme, v divadle Aréna a v Mestskom divadle Žilina. Na Novej scéne hral v muzikáli Fontána pre Zuzanu. V súčasnosti hrá v divadle La Komika.[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Marcel Nemec [online]. IMDb, [cit. 2022-08-31]. Dostupné online.
  2. Herec Marcel Nemec: „Chcem žiť v krajine, kde mená premiéra a ministrov použijem iba keď im chcem prejaviť úctu.“ [online]. 2020-11-17, [cit. 2022-08-31]. Dostupné online.