Marianna Ďurianová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marianna Ďurianová
slovenská televízna hlásateľka
Rod. menoMarianna Ďurianová
Iné menáMarianna Boučková
Narodenie27. január 1977 (42 rokov)
Žiar nad Hronom
ManželLibor Bouček (2006)
PartnerRoman Doležaj
DetiRoman Doležaj ml.

Marianna Ďurianová (* 27. január 1977 Žiar nad Hronom) je slovenská moderátorka. Svoju televíznu kariéru odštartovala v Slovenskej televízii (RTVS), neskôr sa uplatnila v Televízii Markíza, kde bola moderátorkou hlavného večerného spravodajstva. Od roku 2015 moderuje internetové správy denníka Nový Čas.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Študovala na Obchodnej akadémii v Žiari nad Hronom, potom na Univerzite Komenského odbor psychológia. Má sestru Darinu (1975), s ktorou istý čas podnikali a brata Tomáša (1987).

V júli 2006 sa vydala za českého moderátora Libora Boučka, v decembri pár podal žiadosť o rozvod. Oficiálnym dôvodom bolo citové ochladenie, no Mariannin mimomanželský vzťah s Honzíkom Novotným sa stal verejným tajomstvom. V roku 2011 sa zasnúbila s Romanom Doležajom a o rok neskôr sa im narodil syn Roman. Marianna sa po čase vrátila do Markízy, kde pracovala na čiastočný úväzok. Neskôr prešla do konkurenčnej televízie Joj, kde mala mať vlastnú reláciu. Tento zámer nevyšiel a uplatnenie našla vo vydavateľstve Ringier Axel Springer. Od roku 2017 pracuje v RTVS.

Zúčastnila sa Let's Dance.