MechCommander

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
MechCommander
Základné informácie
Autor/VývojárFASA Interactive
VydavateľMicroProse
SériaMechCommander
Dátum vydaniaUSA 1998
ŽánerRTT
MódSingle player, multiplayer
PrístupnosťELSPA: Teen/+11
PlatformaWindows
MédiumCD-ROM
Minimálne požiadavkyPentium 133 MHz, 32 MB RAM, Windows 95/98, DirectX 7.0, 2 MB SVGA grafická karta, zvuková karta kompatbilná s DirectX, CD-ROM mechanika, 210 MB voľného miesta na pevnom disku[1]
Odporúčaná konfiguráciaPentium 133 MHz, 64 MB RAM, Windows 95/98, CD-ROM mechanika, DirectX 7.0, 2 MB SVGA grafická karta, zvuková karta kompatibilná s DirectX, 620 MB voľného miesta na pevnom disku[1]
Vstupklávesnica, myš

Gamepad.svg Pozri aj Videoherný portál

MechCommander je taktická počítačová hra žánru RTT založená na franchise BattleTech. Titul bol vyvinutý spoločnosťou FASA Interactive a vydaný spoločnosťou MicroProse v roku 1998.

Gameplay[upraviť | upraviť kód]

Herná kampaň obsahuje 30 misií, rozdelených do 5 častí, pričom každá časť obsahuje 6 misií.

Výsadok, ktorý hráč môže do misie vyslať je limitovaný tonážou a počtom jednotlivých bojových a podporných vozidiel. Medzi jednotlivými misiami je hráčovi umožnené prezbrojiť a opraviť dané bojové vozidlá a nakúpiť nové jednotky, pilotov či komponenty. Tieto položky sú nakupované za špeciálne herné body (tzv. Resource points) získane v priebehu misie. Postupom hry je hráčovi umožnený prístup k novým typom jednotiek, výbavy alebo pilotov, ktoré môže za naakumulované herné body nakúpiť. Avšak nie všetky bojové jednotky je možné sprístupniť prostredníctvom kúpy. Tieto jednotky predstavujú poškodenú nepriateľskú techniku, ktorá je prístupná jedine vo forme šrotu po skončení misie.

Každý Mech je riadený pilotom (tzv. Mechwarrior). Pilotom je umožnené zvyšovať ich skúsenosti v priebehu misie, napríklad za úspešne zneškodnené nepriateľské vozidlá. Po dosiahnutí určitého počtu skúsenostných bodov pilot postupí na vyššiu skúsenostnú úroveň a stáva sa užitočnejším.

Datadisk[upraviť | upraviť kód]

Datadisk s podtitulom Desperate Measures bol vydaný v roku 1999.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. a b GameSpy: MechCommander Gold [online]. GameSpy, [cit. 2008-09-14]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]