Michal Kubovčík

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Michal Kubovčík
MichalKubovčíkKrištálovéKrídlo.png
Michal Kubovčík v roku 2016
Narodenie 17. máj 1980 (42 rokov)
Bratislava, Česko-Slovensko
Povolanieherec a komik
Roky pôsobenia2007 – súčasnosť
ManželkaZuzana Šebová
Deti2

Mgr. art. Michal Kubovčík (* 17. máj 1980, Bratislava) je slovenský herec a komik. Vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Pôsobil vo viacerých slovenských divadlách a do povedomia divákov sa dostal najmä vďaka televíznym reláciám ako Haló a Horná Dolná.[1][2]

Život a kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Vyrastal v Rači spolu s rodičmi a dvoma sestrami. Na strednej škole sa vyučil za kamenného sochára ovplyvnený starým otcom, ktorý bol jeden z najväčších kamenárskych majstrov. Zo začiatku mal problém dostať sa na VŠMU pre ráčkovanie. Trvalo mu rok a pol, kým túto vadu odstránil a na herectvo ho napokon zobrali. Medzitým chodil aj na pedagogickú fakultu.

Pôsobil v divadle Ludus Bratislava, DAB Nitra, SND Bratislava a v Túlavom divadle v Trnave. V Radošinskom naivnom divadle pôsobí od roku 2007.

V roku 2017 sa zosobášil so svojou hereckou kolegyňou Zuzanou Šebovou, s ktorou dlhé roky tvoril pár. Prvýkrát sa spolu stretli pri natáčaní seriálu Ordinácia v ružovej záhrade.[1]

Filmografia[upraviť | upraviť zdroj]

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

V ankete OTO za rok 2015 získal Cenu týždenníka Život. Taktiež bol nominovaný v kategórii herec.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b Michal Kubovčík [online]. Osobnosti.cz. Dostupné online.
  2. http://www.csfd.cz/tvurce/62270-michal-kubovcik/
  3. OTO 2015 plný prekvapení: Šok v kategórii Herec, detaily o Pociskovej bábätku a odhalená Adela! [online]. Nový Čas. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]