Microsite

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Microsite (často nazývaná aj ako minisite) slúži ako doplnkový alebo podporný web pre hlavnú stránku. Ide o určitú marketingovú stratégiu, keď sa informácie o nejakom produkte, udalosti a pod. nevložia na hlavnú stránku alebo na niektorú z podstránok, ale vytvorí sa samostatná stránka, väčšinou na vlastnej doméne alebo na subdoméne.

Tieto stránky sú vytvárané z viacerých dôvodov. Mnoho internetových obchodov ich používa na zvýšenie alebo podporu predaja určitého konkrétneho produktu. Ďalej sa využívajú pre určité špecifické udalosti alebo informácie, ktoré nezapadajú do koncepcie hlavného webu. Existujú aj prípady, keď sú stránky vytvárané kvôli ziskom z reklamy. Časté je aj vytváranie kvôli zisku tematických odkazov, ktoré vám pomáhajú pri SEO, avšak podľa odborníkov nie sú až tak hodnotné ako sa mnohí domnievajú.[chýba zdroj]

Hlavnou výhodou je vysoký pomer cena/prínos pokiaľ je stránka dobre vytvorená. Ceny sa pohybujú od 50€ vyššie a platíte už iba za správu servera (ktorú môžete mať v niektorých prípadoch zadarmo) a doménu (ktorá sa dá tiež získať zadarmo)

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Microsite na českej Wikipédii.