Milan Uhrík

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Milan Uhrík
slovenský politik
Súčasný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky
Momentálne v úrade
od 2016
Biografické údaje
Narodenie 21. december 1984 (32 rokov)
Ľudová strana Naše Slovensko
Alma mater FEI STU v Bratislave
Národnosť slovenská
Milan Uhrík na milanuhrik.sk

Ing. Milan Uhrík, PhD., je slovenský politik, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky[1] za Ľudovú stranu Naše Slovensko, člen Zahraničného výboru NR SR[2], riaditeľ úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, v minulosti IT manažér a vývojár, vysokoškolský pedagóg a výskumník, živnostník a konateľ s.r.o., manažér projektu z fondov EÚ, analytik kapitálových investícií a programátor web aplikácií. Pracoval aj ako investičný analytik vo švajčiarskom Zürichu pre spoločnosť Holcim Group Support.

Štúdium a vedecká činnosť[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2007 absolvoval stáž na Fakulte metalurgie a chémie na univerzite v srbskom Belehrade, stážoval na Univerzite technológie, obchodu a dizajnu v Nemeckom Wismare. Inžinierske štúdium na Ústave riadenia a priemyselnej informatiky FEI STU v Bratislave v študijnom programe Kybernetika skončil v roku 2009; súbežne (2005 – 2009) študoval na Ústave manažmentu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave svetovú ekonomiku, finančný manažment a podnikové hospodárstvo. V roku 2012 skončil doktorandské štúdium na Ústave energetiky a aplikovanej elektrotechniky FEI STU v Bratislave. Publikoval viac ako štyridsať vedeckých a odborných publikácií. Pôsobil na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave (2011 – 2014 ) ako manažér projektov z fondov EÚ a neskôr (2010 – 2015) bol vysokoškolským pedagógom na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.[3]

Politická činnosť[upraviť | upraviť zdroj]

5. marca 2016 bol zvolený za poslanca NR SR, získal 10 568 preferenčných hlasov, čo mu vynieslo 5. miesto zo 14 zvolených poslancov za ĽSNS[4].

7. augusta 2017 oznámil, že bude kandidovať na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja[5].

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]