Mitch Mitchell

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
John Mitch Mitchell

Základné informácie
Popis umelca americký bubeník
Rodné meno John Mitchell
Umelecké mená Mitch Mitchell
Narodenie 9. júl 1947
Ealing, Spojené kráľovstvo
Úmrtie 12. november 2008 (61 rokov)
Portland, Oregon, USA
Pôsobenie The Coronets,Johnny Harris and the Shades, The Pretty Things, Georgie Fame, The Riot Squad, The Jimi Hendrix Experience, Gypsy Sun and Rainbows,Gypsy Sun Experience, The Dirty Mac, Ramatam
Žáner rock, psychedelický rock, hard rock, fusion jazz
Hrá na nástrojoch bicie, perkusie
Roky pôsob. 1966 – 2008
Súvisiace
články
The Jimi Hendrix Experience, Jimi Hendrix, The Riot Squad, Gypsy Sun and Rainbows, Gypsy Sun Experience, The Dirty Mac, Ramatam
Vplyv jazz

John Mitch Mitchell (* 9. júl 1947, Ealing, Spojené kráľovstvo – † 12. november 2008, Portland, Oregon, USA) bol britský hráč na bicie nástroje, ktorý sa preslávil najmä ako bubeník skupiny Jimi Hendrix Experience.

K bicím sa dostal na umeleckej škole, kde spoznal množstvo bubeníkov. Začal zaskakovať v kapelách Johnny Kidd and The Pirates a Screaming Lord Sutch. Neskôr hral profesionálne so skupinami Riot Squad a Pretty Things. Po telefonáte s manažérom Jimiho Hendrixa, sa Mitch spolu s Noelom Reddingom dostal k Hendrixovi a vznikol základ kapely The Jimi Hendrix Experience. Pôvodne malo ísť iba o turné po Francúzsku, nebol ale dôvod na rozchod hudobníkov a tak skupina vznikla už oficiálne.

V roku 1969 Mitch od Hendrixa odišiel a po krátkej existencii kapely The Band Of Gypsies s Buddym Milesom sa k nemu znovu vrátil. S Hendrixom hral až do jeho smrti v roku 1970.

Po Hendrixvej smrti Mitchell hosťoval hudobníkom na nahrávkach a žil striedavo v Spojených štátoch a Anglicku. Zomrel 12. novembra 2008 vo veku 62 rokov uprostred spomienkového Hendrix Experience tour.

Mitch Mitchell hrával na bicie Ludwig a činely Avedis Zildjian. Ku koncu osemdesiatych rokov hral za súpravou Yamaha s činelmi Paiste, pri bubeníckych Drum Workshopoch.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]