Monte (Zott)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Monte Logo

Monte ja názov jednej z najväčších značiek mliekarenskej spoločnosti Zott, výrobcu mliečnych potešení. Je to lahodný dezert z čerstvého mlieka, jemnej čokolády a lieskových orieškov.

Produkty Monte

História[upraviť | upraviť zdroj]

Monte bolo uvedené na trh 1. apríla 1996. V rokoch 1997-2001 zaviedla spoločnosť Zott mliečny dezert v nasledujúcich krajinách: Česko, Rakúsko, Rusko, Belgicko, Slovinsko, Slovensko, Bosna, Chorvátsko, Poľsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Macedónsko a Kosovo. Monte sa v súčasnosti predáva po celom svete vo vyše 40 krajinách.

Míľniky[upraviť | upraviť zdroj]

Monte odštartovalo v roku 2007 propagáciu kinofilmu Shrek 3. V každom balení bola tetovačka s figúrkou z rozprávky. V roku 2008 boli zavedené nové balenia veľkosti 4 x 55g a 4 x 100g. V roku 2013 nasledovalo zavedenie 2-komorových téglikov, ktoré potešia aj dospelých. Dezert sa obohatil o extra prísadu, ktorá sa nachádza v oddelenej komôrke. Produktová paleta Monte sa rozšírila aj v roku 2014, kedy bol zavedený Monte Snack – jemný, lahodný mliečny rez s mliečnou náplňou a čokoládovo-orieškovým krémom.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Monte (Zott)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]