Mount&Blade

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Mount&Blade je RPG počítačová hra, ktorá sa odohráva v stredoveku konkrétne v 13. storočí, vo fiktívnej krajine zvanej Calrádia.

Hra bola vydaná 16. septembra 2008 v Severnej Amerike a 19. septembra 2008 v Európe. Minimálne požiadavky sú Windows2000/ME/XP/Vista/, 512 MB RAM, 64MB grafická karta a 700MB voľného priestoru na hardisku. Autormi hry sú spoločnosti Paradox Entertainment a Tale Words.

Začiatok a priebeh hry[upraviť | upraviť zdroj]

Hra začína výberom charakterov a vlastností hrdinu. Následne sa prerozdelia hracie body. Potom si hráč navrhne a vytvorí tvár hrdinu a jeho vek. Po vytvorení avatara sa ukáže mapa z rozličnými štátmi, kráľovstvami, hradmi, mestami a dedinami. Útoky možno viesť proti barbarom, dedinám, ale aj lordom či kráľom. Ako platidlo sa v hre používajú dináre, ktoré možno získať prepadmi alebo predajom predmetov. Od lordov a kráľov možno získať rôzne úlohy a zvyšovať si tak reputáciu. Ak hráč pomôže dedinčanom pri obrane proti banditom, odvďačia sa mu surovinami alebo dinármi. V mestách sa nachádzajú obchody, kde si možno zakúpiť zbrane, odev, koňa a rôzne iné veci a doplnky. Hra nemá koniec, dá sa hrať donekonečna - tzv. sandbox. Frakcie : Kráľovstvo Swádov,Chanát Khergit,Rhodocké Kráľovstvo,Kráľovstvo Nordov,Kráľovstvo Vaegirov.

Mount&Blade : Warband[upraviť | upraviť zdroj]

Je samostatne spustiteľný datadisk, v ktorom je pridaná nová frakcia Saranidský sultanát a mnoho ďalších vecí.Hlavnou výhodou je, že hru je možné hrať aj cez internet.