Preskočiť na obsah

Moving Shadow

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Moving Shadow
Založené 1990
Zakladateľ Rob Playford
Žáner jungle, Drum and bass
Krajina pôvodu Spojené kráľovstvo
Oficiálna
webstránka
www.movingshadow.com/

Moving Shadow bolo britské jungle/drum and bassové hudobné vydavateľstvo, ktoré v roku 1990 založil Rob Playford. Popri vydavateľstvách ako Suburban Base, Formation Records, D-Zone, Reinforced, Metalheadz sa stalo Moving Shadow úspešným a vydalo viac ako 200 nahrávok.

Moving Shadow si zachovalo svoj status jednej z najprofilovanejších drum and bassových vydavateľstiev, s interpretmi Dom & Roland, Aquasky, Calyx a E-Z Rollers. Hudba EZ Rollers bola použitá vo filme Zbaľ prachy a vypadni!, ale tento jazzový zvuk nebol veľmi reprezentatívny. Moving Shadow produkovala hudbu pre počítačovú hru Grand Theft Auto 2 (1999) a tiež prevádzkovala rozhlasovú stanicu s názvom MSX FM v hrách Grand Theft Auto III (2001) a Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005).

V roku 2000 bolo vydavateľstvo na trhu jedno desaťročie, čo bolo pre nezávislé vydavateľstvo zriedkavý jav a oslávilo to spomienkovým katalógom. Následne úspešnosť vydavateľstva klesla, avšak výnimkou boli albumy interpretov Omni Trio a Dom & Roland. V roku 2004 a 2005 zažilo obrodu v podaní nahrávok od Noisie a Calyxa, ale v roku 2007 bolo uzavreté.[1][2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. well that's pretty sad... Moving Shadow RIP [online]. Dogs On Acid, 28. október 2007, [cit. 2012-12-09]. Dostupné online.
  2. welcome to movingshadow: on-line [online]. Movingshadow.com, [cit. 2012-12-09]. Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Moving Shadow na anglickej Wikipédii.