myspace

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search
Myspace
Logo Myspace
URL MySpace.com
Typ stránky Sociálna sieť
Registrácia Povinná pre prístup
Vlastník Fox Interactive Media
Spustenie august 2003

myspace (štylizované ako my_____) je webová sociálna sieť, ktorej vlastníkom je spoločnosť Fox Interactive Media. Služba bola spustená v auguste 2003. Postupne sa stala jedným z najväčších komunitných serverov na svete. Spoločnosť sídli v kalifornskom meste Beverly Hills a zamestnáva približne 1000 zamestnancov.[1]

Táto sociálna sieť umožňuje užívateľom využívať chat, blogovať, diskutovať v diskusných skupinách a zdielať fotky alebo videá. Myspace ponúka osobné profily užívateľom od 14 rokov a niektoré špeciálne profily pre hudobníkov alebo hercov. Jej používanie je bezplatné, služba je financovaná pomocou reklamy.

MySpaceIM[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2009 Myspace vydal svoj oficiálny instant messenger s názvom MySpaceIM. Tento freeware softvér je dostupný iba pre Windows. MySpaceIM spolupracuje s užívateľským profilom na MySpace a informuje o udalostiach na webovej službe.

Kritika[upraviť | upraviť zdroj]

Myspace býva často kritizovaný za nedostatočné bezpečnostné opatrenia, šírenie reklamy a spamu, falošnými stránkami celebrít ale aj iných hrozieb. V niektorých amerických školách je služba zablokovaná z dôvodu častého používania študentmi.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. MySpace to cut 30% of workforce [online]. CNNMoney.com, jún 2009. Dostupné online. (po anglicky)

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]