Neil Fallon

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Neil Fallon
Neil Fallon so skupinou Clutch na festivale Rock am Ring v roku 2013
Neil Fallon so skupinou Clutch na festivale Rock am Ring v roku 2013
Základné informácie
Rodné meno Neil Patrick Fallon
Narodenie 25. október 1971 (50 rokov)[1]
Portsmouth, Virgínia, USA
Žáner Alternatívny rock
stoner rock
post-grunge
hard rock
southern rock
hardcore
punk rock
post-hardcore
blues rock
alternatívny metal
heavy metal
funk metal
Roky pôsob. 1990 – súčasnosť
Súvisiace
články
Clutch
The Company Band
The Bakerton Group
Mastodon
Dunsmuir

Neil Patrick Fallon (* 25. október 1971[1], Portsmouth, Virgínia, USA) je americký spevák, gitarista, keyboardista a perkusista. Je známy ako hlavný spevák a príležitostný rytmický gitarista, keyboardista a perkusista rockovej skupiny Clutch a hlavný spevák skupiny The Company Band. Ako gitarista sa tiež pridal k skupine The Bakerton Group, kde začal počas nahrávania ich albumu s názvom El Rojo.

Neil Fallon poskytol hosťujúce vokály v skladbách „Two Coins for Eyes“ a „Empire's End“ v albume švédskej stoner rockovej skupiny Dozer z roku 2008 s názvom Beyond Colossal; „Crazy Horses“ od skupiny Throat; „Slippin' Out“ od skupiny Never Got Caught; „Mummies Wrapped in Money“ od skupiny Lionize; „Blood and Thunder“ od skupiny Mastodon z ich albumu z roku 2004 s názvom Leviathan; „Santorum Sunday School“ na albume z roku 2012 s názvom Everything Is Not Going To Be OK od skupiny Black Clouds; „Transistors of Mercy“ od skupiny Polkadot Cadaver z ich albumu z roku 2013 s názvom Last Call in Jonestown; „Ayatollah of Rock 'n' Rolla“ od skupiny Soulfly z ich albumu z roku 2013 s názvom Savages; „Clear Light Of...“ od skupiny Hark z ich albumu z roku 2014 s názvom Crystalline. Naposledy poskytol hosťujúce vokály v skladbe „Die to Live“ od skupiny Volbeat z ich pripravovaného albumu Rewind, Replay, Rebound.

Fallonova mladšia sestra, Mary Alice Fallonová-Yeskeyová, sa objavuje v relácii televíznej stanice Food Network s názvom Ace of Cakes ako vedúca kancelárie spoločnosti Charm City Cakes v meste Baltimore v štáte Maryland.

Dňa 12. septembra 2013 Fallon ohlásil, že skupina Clutch musí odložiť svoje septembrové turné (okrem domáceho vystúpenia v meste Baltimore v štáte Maryland na Shindig Festivale), kvôli osobným zdravotným problémom. Cez stránku hudobnej skupiny na sociálnej sieti Facebook vydal Fallon stanovisko, so slovami

Drahí priatelia, tento víkend som sa dozvedel o krčnom zranení z detstva, genetickej predispozícii ochorenia chrbtice, 20 rokov headbangovania si zobralo svoju daň. Bol som diagnostikovaný so škaredým prípadom cervikálnej spinálnej stenózy a dvoch herniovaných diskov.

Fallon bol operovaný 17. septembra 2013 a v októbri skupina pokračovala so svojím turné. Táto ťažká skúška inšpirovala Fallonov text v skladbe „Decapitation Blues“ z jedenásteho štúdiového albumu skupiny Clutch s názvom Psychic Warfare.[2]

Fallon žije so svojou rodinou v meste Silver Spring v štáte Maryland.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b Birthday.com Free Birthday Database Search - Neil Fallon [online]. . Dostupné online.
  2. https://www.youtube.com/watch?v=4ff4EysaOko
  3. "Musician to musician: Jason Varnadore talks with Neil Fallon of Clutch", in The Frederick News-Post, 18. apríl 2013.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Neil Fallon

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Neil Fallon na anglickej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).