Oskar Dvořák

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Oskar Dvořák
Oskar Dvořák, 2018
Oskar Dvořák, 2018
Biografické údaje
Narodenie15. júl 1991 (29 rokov)
Trnava, ČSFR
Alma materUniverzita Komenského v Bratislave
Profesiapolitológ, zdravotnícky analytik
NárodnosťSlovák

Mgr. Oskar Dvořák (* 15. júl 1991, Trnava) je zdravotnícky analytik

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Oskar Dvořák sa narodil 15. júla 1991 v Trnave. V roku 2010 zbieral dáta k predvolebnému prieskumu k parlamentným voľbám a podieľal sa aj na realizovaní exit poll prieskumu k predčasným parlamentným voľbám v roku 2012.[1] Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave získal bakalársky titul v odbore politológia.

Na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave získal s vyznamenaním magisterský titul v odbore Verejná politika. Jeho diplomová práca na tému „Analýza vplyvu zavedenia generickej preskripcie na výdaj liekov na Slovensku“ získala Cenu Ústavu verejnej politiky FSEV UK BA za originalitu diplomovej práce za rok 2015.[2]

Pôsobil v Transparency International Slovensko ako projektový asistent, analytik a odborný konzultant pre oblasť zdravotníctva. Od roku 2015 spolupracoval v úzkom odbornom tíme okolo Miroslava Beblavého. Od vzniku strany SPOLU – občianska demokracia pôsobil v strane ako gestor pracovnej skupiny Zdravotníctvo. Podieľal sa na tvorbe koaličného Programu PS/SPOLU pre zdravie ako spoluautor.

Profesionálna kariéra[upraviť | upraviť kód]

V kariére sa Dvořák venuje analýzam legislatívy, tvorbe politických stratégií a oblasti zdravotníctva.

  • marec 2013 – december 2014: projektový asistent/analytik v Transparency International Slovensko. Realizácia projektov primárne v oblasti „Monitoring transparentnosti v sektore zdravotníctva“
  • júl 2015 – január 2017: vedúci analytických a politických záležitosti
  • január 2017 – marec 2020: tajomník poslaneckého klubu SPOLU
  • 2018 – marec 2020: člen strany SPOLU – občianska demokracia a gestor strany v oblasti zdravotníctva
  • 2019 – marec 2020: gestor koalície PS/SPOLU v oblasti zdravotníctva

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Stáž v TIS > Transparency International Slovensko [online]. Transparency International Slovensko, [cit. 2019-11-29]. Dostupné online.
  2. Public Policy News - Cena za najoriginálnejšiu diplomovú prácu na ÚVP [online]. Bratislava : Ústav verejnej politiky Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave, jún 2015. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]