Habanero

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Paprička habanero)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Habanero
Habanero.jpg
Vedecká klasifikácia
Doména Eukaryoty
Ríša (regnum) Rastliny Vegetabilia
Podríša (subregnum) Zelené Viridiplantae, Chlorobionta
Skupina Krytosemenné Angiospermae
Čeľaď (familia) ľuľkovité Solanaceae
Rod (genus) paprika Capsicum
Druh (species) Capsicum chinensis
Vedecký názov
Capsicum chinense

Habanero (zo španielskeho habanero = havanský) je skupina (niektorých) odrôd papriky druhu Capsicum chinense.

Je to jedna z najpálivejších paprík (vôbec najpálčivejšou paprikou je indická naga jolokia patriaca k tomu istému druhu papriky (momentálne už trinidad moruga scorpion s viac ako 2.000.000 Scovilleho jednotiek)). Nezrelé habanero sú zelené, ale v priebehu dozrievania svoju farbu menia. Najbežnejšie farby tejto papriky sú oranžová a červená, ale aj biela, hnedá a ružová sú tiež občas vidieť. Typická zrelá habanero je 2-6 cm veľká. Väčšina paprík habanero dosahuje pálčivosť 200 000 – 300 000 Scovilleho jednotiek pálčivosti (SHU). Na porovnanie kajenský piepor má 30 000 - 50 000 SHU a koreninový sprej približne 5 300 000 SHU.

Pôvod paprík habanero je na Kube alebo na Yucatáne. Na Yucatáne sa jej dnes ročne vypestuje zhruba 1 500 ton. Ďalšími miestami, kde sa vo väčšom množstve pestuje, sú Belize, Kostarika a niektoré štáty USA (Texas, Idaho a Kalifornia). Pálčivosť tejto papriky a jej delikátna chuť z nej robia veľmi populárnu prísadu do omáčiek a jedál.

Pestovanie habanera[upraviť | upraviť zdroj]

Habaneru sa dobre darí v teplej klíme, avšak príliš slnka môže škodiť listom rastliny. Ako u všetkých paprík habaneru sa darí v oblastiach s dostatkom slnka a pôdou o kyslosti 5-6 pH. Rastlinky sa odporúča zalievať len keď je veľké sucho. Prílišné zalievanie papričiek spôsobuje ich horkosť, ktorá je nežiaduca. Papriky habanero sa dajú dobre pestovať v skleníku. Rastlinu možno zaradiť medzi trvalky, čo znamená, že pri správnej starostlivosti môže plodiť aj niekoľko rokov. V tropickom a subtropickom prostredí, ak sú podmienky priaznivé, habanero plodí priebežne po celý rok. V slovenských podmienkach sa musí počítať s tým, že vypestované papriky nedosiahnu takú pálčivosť ako v oblastiach s teplejším podnebím.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]