Payless Car Rental

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Payless Car Rental
Payless Car Rental
Právna formaDcérska spoločnosť
OdvetvieAutopožičovňa
Založená2018
ZakladateľJohn Les Netterstron
SídloSt. Petersburg, Florida, USA
Územný rozsahcelosvetovo
Člen skupinyAvis Budget Group
Webová stránkapaylesscar.com

Payless Car Rental je požičovňa automobilov vo vlastníctve spoločnosti Avis Budget Group. Aj keď ide predovšetkým o franšízový systém, samostatne vlastní a prevádzkuje viacero pobočiek v štátoch Severnej Ameriky, Južnej Ameriky a Európy, a celkovo vlastní 167 pobočiek.

Na Slovensku prevádzkuje 2 pobočky situované na Medzinárodnom letisku v Košiciach a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.

Payless Car Rental, Payless Car Sales, Payless Parking a REZlink International sú dcérske spoločnosti pod záštitou Avalon Global Group.

Avis Budget Group odkúpila spoločnosť Payless Car Rental v roku 2013.[1]

História[upraviť | upraviť zdroj]

Autopožičovňa Payless Car Rental bola založená v roku 1971 v Spokane v štáte Washington. V 70. a 80. rokoch minulého storočia si spoločnosť vytvorila imidž jednej z najdostupnejších požičovní v USA a dosiahla nízke ceny predovšetkým vďaka drastickej optimalizácii nákladov. Pod vedením Netterstrona sa spoločnosť rozrástla z miestnej požičovne áut na franšízový systém s viac ako 100 požičovňami áut po celých Spojených štátoch amerických.[2]

Do roku 1987 spoločnosť získala americkú časť spoločnosti Holiday Rent a Car so sídlom v Kanade a v tom čase vybudovala svoj prvý automatizovaný centrálny rezervačný systém.

Na rozdiel od mnohých iných autopožičovní Payless Car Rental neprevádzkovala pobočky priamo na letiskách, ale v ich okolí, čo výrazne znížilo náklady na parkovanie nepoužitých vozidiel.

Mnohým zákazníkom táto možnosť vyhovovala, pretože chôdzou za niekoľko minút cestou z letiska do autopožičovne dokázali ušetrili nemalé peniaze najmä vďaka výhode lokácie. Služby autopožičovňe sú najčastejšie využívané v blízkosti letísk za účelom cestovania po krajine.

Na Slovensku vznikla autopožičovňa v roku 2018 pod vedením spoločnosti United Rental Group, s. r. o. v Bratislave a na Medzinárodnom letisku v Košiciach.[3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Avis Budget Acquires Payless Car Rental for $50 Million. Bloomberg.com, 2013-07-15. Dostupné online [cit. 2021-10-15]. (po anglicky)
  2. ABG. Company Information [online]. Payless | Rent a Car, [cit. 2021-10-31]. Dostupné online. (po anglicky)
  3. Paylesscar Slovensko - o nás [online]. www.paylesscar.sk, [cit. 2021-09-11]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]