Pikačú

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Pikachu)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pikačú
Japonské meno ピカチュウ, Pikačú
Poradové číslo 25
Generácia prvá
Typ elektrický
Vývojový stupeň druhý
Predošlý vývoj Pičú
Ďalší vývoj Raičú
Spôsob vývoja Hromový kameň
Výška 0,4 m
Hmotnosť 6 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 1
Schopnosť Statika (angl. Static)

Pikačú (jap. ピカチュウ, angl. Pikachu) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satoši Tadžirim s názvom Poketto Monsutta alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Pikačú je malý, ale silný pokémon, ktorý býva často opisovaný ako elektrická myš. Je žltej farby s červenými lícnymi vačkami, z ktorých vydáva elektrinu. Je veľmi rýchly a dobre si rozumie s ostatnými pokémonmi. Ako aj jeho predchodca Pičú, aj Pikačú najradšej pojedá jablká. Pokiaľ nie je v ohrození, správa sa väčšinou ako milý a priateľský pokémon.

Pikačú patrí do prvej generácie pokémonov, takže sa po prvýkrát objavil už v úplne prvých Pokémon hrách – Pokémon Red a Blue, ktoré sa odohrávajú v regióne Kanto. Odvtedy bolo možné chytiť alebo nejako inak získať Pikačúa v každej Pokémon hre, ktorá kedy vyšla. Pikačúa však najviac preslávil anime seriál, v ktorom vystupoval ako prvý pokémon hlavného protagonistu, Asha Ketchuma z mesta Pallet a zároveň sa doposiaľ objavil vo všetkých epizódach.

Pikačú je druhou vývojovou fázou Pičúa, z ktorého sa vyvinul vďaka tomu, že bol šťastný. Ďalej sa pomocou Hromového kameňa (angl. Thunder stone) dokáže premeniť na oveľa väčšiu elektrickú myš – na Raičúa. Pikačú na vyšších úrovniach na nepriateľov útočí silnými útokmi ako sú napríklad Blesk (angl. Thunder) alebo Železný chvost (angl. Iron Tail). Dvojnásobné zranenie Pikačúovi spôsobujú útoky zemného typu.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]