Pokémon FireRed a LeafGreen

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Pokémon FireRed
Pokémon LeafGreen
Základné informácie
Autor/VývojárGame Freak
VydavateľNintendo
NávrhSatoshi Tajiri
Junichi Masuda
Šigeru Mijamoto
SériaPokémon
Dátum vydaniaJapan 29. január 2004
USA 9. september 2004
Austrália 23. september 2004
Europe 1. október 2004
ŽánerRPG
MódSingle player, multiplayer
PlatformaGame Boy Advance

Gamepad.svg Pozri aj Videoherný portál

Pokémon FireRed (jap.: ポケットモンスター ファイアレッド, Poketto Monsutá Faijareddo) a Pokémon LeafGreen (jap.: ポケットモンスター リーフグリーン, Poketto Monsutá Rífugurín) sú dve verzie japonských hier zo série Pokémon originálne vytvorenej Satošim Tadžirim pre firmu Nintendo. Tieto verzie sa zaraďujú medzi Pokémon hry tretej generácie. Je možné hrať ich na dvoch konzolách od firmy Nintendo, Game Boy Advance a Nintendo DS.

Pokémon LeafGreen aj FireRed vyšli spolu všade vo svete. V Japonsku vyšli v januári 2004, potom v Severnej Amerike a Austrálii v septembri 2004 a v Európe v októbri 2004. Obe hry sú od seba len nevýrazne odlišné. Odlišujú sa však najmä výskytom Pokémonov, ktorí sú exkluzívni len pre jednu z týchto verzií.

Príbeh je rovnaký ako v pôvodných verziách Pokémon Red a Blue. Disponujú však vylepšením grafickým spracovaním. Tiež boli vylepšené do novšej podoby aj niektoré funkcie.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh sa odohráva v regióne Kanto a na Siedmich ostrovoch. V Kante je niekoľko miest, pri čom vo väčšine z nich sa nachádza štadión. Dokopy je štadiónov osem a v každom je jeden majster štadiónu. Hráč by mal chytať čo najviac divokých pokémonov a následne si ich vytrénovávať. Skutočným cieľom je totiž chytiť všetkých Pokémonov, čo sa dá len pomocou chytania, vymieňania, posielania a hazardovania.

Na začiatku hlavná postava v podobe chlapca alebo dievčaťa začína v jeho rodnom meste Pallet Town, kde mu profesor Oak daruje jeho prvého Pokémona. Na výber má hráč Bulbasaura (trávny typ – Grass), Charmandera (ohnivý typ – Fire) a Squirtla (vodný typ – Water). Už od začiatku sa hlavný protagonista pozná s jeho rivalom, vnukom profesora Oaka, ktorý si na začiatok vyberie Pokémona, ktorý má typovú výhodu voči hráčovmu. Tiež sa po prvýkrát v hore Mt. Moon spozná s nepriateľskou bandou zločincov, nazývanou Team Rocket. Ich šéfom je Giovanni, majster ôsmeho štadiónu.

V týchto verziách hráč môže navštíviť sedem rôznych ostrovov (na rozdiel od verzií Red a Blue), kde sú už aj Pokémoni z ďalších generácií. Ešte tu môže chytiť aj legendárnych vtákov Moltresa, Articuna a Zapdosa. Po porazení ligy má hráč možnosť tiež chytiť Mewtwoa a buď Suicuna, Raikoua, alebo Enteia, podľa toho, ktorý bol jeho prvý Pokémon:

Títo pokémoni sa budú objavovať hocikde v tráve po porazení Indigovej ligy.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]