Pokémon Go

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dostupnosť podľa času uvedenia a geografickej oblasti

Pokémon Go (štylizované ako Pokémon GO) je mobilná aplikácia a videohra založená na princípe rozšírenej reality, spustená bola v júli 2016. Prostredníctvom aplikácie prepája herné prostredie s reálnym svetom, na čo využíva GPS a kameru telefónu. Hru vyvinuli vývojári spoločnosti Niantic a na produkcii sa podieľala tiež firma Pokémon Company, ktorú spoluvlastní Nintendo.

Priebeh hry[upraviť | upraviť kód]

Hra začína výberom postavy z troch frakcií (žltí, modrí a červení tréneri) a vytvorením vlastného avatara. Neskôr sa môžu v okolí začať objavovať pokémony, ktoré je možné chytať do Pokéballov. To niekedy môže ísť ľahko - stačí hodiť Pokéball, vyššie úrovne pokémonov však dokážu loptu odraziť. Práve tu sa vyžaduje schopnosť loptu "zatočiť."

Pokéballov nie je neobmedzené množstvo a ďalšie je možné získať aktiváciou pokéstopov na historických miestach, sochách a zaujímavostiach. Okrem pokéballov hráč získava aj nápoje pre zranených pokémonov a vajíčka, ktoré sa pri určitej vzdialenosti pri chôdzi vyliahnu.

Súčasťou hry, aj keď nie tým hlavným, sú súboje, ktoré na takzvaných gymoch môžu uskutočniť dvaja protihráči. Súboj neprebieha krok za krokom, ale v reálnom čase, a bitka je časovo obmedzená. Hráča je potrebné v krátkom čase absolútne poraziť, inak sa víťazstvo nepočíta. Gym potom ovládne frakcia hráča, ktorý zvíťazil a na obranu tohto miesta sa môžu pripojiť ďalší náhodní hráči z rovnakej frakcie.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Pokémon Go

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Pokémon Go na českej Wikipédii.