Pokémon Go

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Pokémon GO

Logo hry
Základné informácie
VydavateľNiantic
DistribútorNiantic
SériaPokémon
Dátum vydania6. júl 2016
ŽánerRozšírená realita
MódMultiplayer
PlatformaAndroid, iOS
Minimálne požiadavkyAndroid 4.4, iOS 10[1]

Pozri aj Videoherný portál

Pokémon Go (štylizované ako Pokémon GO) je mobilná aplikácia a videohra založená na princípe rozšírenej reality vyvinutá spoločnosťou Niantic. Na produkcii sa podieľala aj firma The Pokémon Company, ktorú spoluvlastní Nintendo. Hra bola spustená v júli 2016.

Prostredníctvom aplikácie prepája herné prostredie s reálnym svetom, na čo využíva GPS a kameru telefónu.

Priebeh hry[upraviť | upraviť zdroj]

Hra sa začína vytvorením postavy a upravením jej vzhľadu. V okolí sa potom začnú objavovať Pokémoni, ktorí sa dajú chytiť do Pokéballov, ktoré po nich hráč hádže. Na mape sa dajú nájsť Poké Stops, čo sú dôležité body, v okolí ktorých sa vyskytujú Pokémoni a ktorých návšteva tiež hráčom dá rôzne užitočné predmety, ako napríklad nové Pokébally, uzdravovacie nápoje pre Pokémonov, ale i vajíčka, ktoré sa liahnu po prejdení určitej vzdialenosti. Týmito akciami hráči získavajú skúsenostné body a zvyšuje sa im ich úroveň.

Po dosiahnutí 5. úrovne si hráč zvolí členstvo v jednom z troch tímov: červený tím Valor, modrý Mystic a žltý Instinct. Od tohto momentu môže v takzvaných Gyms (špeciálny druh Poké Stopov) bojovať proti Pokémonom z iných tímov. Súboje prebiehajú v reálnom čase a je v nich nastavený časový limit, počas ktorého musia hráči nepriateľských Pokémonov poraziť. Boje fungujú tak, že ťukaním na displej hráč opakuje Pokémonov primárny, slabý útok, ktorého používanie postupne nabije silný sekundárny útok. Po porážke všetkých nepriateľských Pokémonov daný Gym ovládne frakcia hráča, ktorý zvíťazil a na obranu tohto miesta sa môžu pripojiť ďalší náhodní hráči z rovnakej frakcie.

Súčasťou hry sú aj rôznorodé denné misie, ktoré hráči dostávajú návštevou Poké Stopov, ale aj špeciálne komplexnejšie misie zložené z viacerých úloh, ktoré do hry bývajú pridané pri výnimočných udalostiach (väčšinou pri príležitosti pridania nejakého mýtického Pokémona do hry).

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Pokémon Go

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. [1], Pokémon GO Plus system requirements and compatibility (po anglicky)