Q (časopis)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Q
Q magazine logo.svg
Periodicita mesačník
Krajina Spojené kráľovstvo
Vydavateľ N/A
Druh tlačoviny Hudobný magazín
Prvé vydanie október 1986
Priemerný náklad 44 050 (ABC júl - dec 2015)[1]
Print and digital editions.
ISSN 0955-4955
Link qthemusic.com

Q je časopis o populárnej hudbe, ktorý je ako mesačník vydávaný v Spojenom kráľovstve.

Jeho zakladatelia Mark Ellen a David Hepworth boli zdesení stavom vtedajšej hudobnej tlače, o ktorej si mysleli, že ignoruje generáciu starších ľudí, ktorí nakupujú CD - v tej dobe stále novú technológiu. Q sa od ostatnej hudobnej tlače líšil tým, že bol mesačník s vysokou úrovňou fotografie a tlače. Pôvodne sa mal časopis nazývať „Cue“, no názov bol zmenený, aby nebol omylom pokladaný za časopis o snookri. Ďalší dôvod, uvedený v dvestom vydaní bol, že jednopísmenný názov bude na novinových stánkoch lepšie viditeľný. V januári 2008 predala EMAP magazín Q spoločnosti Bauer Media Group.[2][3]

Kritika[upraviť | upraviť zdroj]

Niektorí kritici a čitatelia sa domnievajú, že časopis stratil svoju britkosť a teraz hrá na istotu čo sa týka tém článkov a zameriava sa viac na obľúbenosť kapiel ako na ich hudbu.[4][5] Zlomovým bodom je päťhviezdičkové hodnotenie albumu Oasis Be Here Now (1997), ktorý bol vo všeobecnosti veľmi kritizovaný a následne samotným skladateľom Oasis, Noelom Gallagherom, zavrhnutý.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Q (časopis) na českej Wikipédii a Q (magazine) na anglickej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]