Robin Finck

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Robin Finck
americký gitarista
americký gitarista
Narodenie7. november 1971 (50 rokov)
Park Ridge, New Jersey, USA
Odkazy
Webstránkarobinfinck.com
CommonsSpolupracuj na Commons Robin Finck

Robin Finck (* 7. november 1971, Park Ridge, New Jersey, USA) je americký gitarista, ktorý je členom skupín Nine Inch Nails a Guns N’ Roses. Tiež je jeden z mála umelcov, ktorým sa podarilo umiestniť v programe VH1 100 Najlepších hardrockových umelcov s dvoma odlišnými skupinami. Nine Inch Nails sa umiestnili na 43. mieste a Guns N’ Roses na deviatom.

Vyrastal v roidnej Mariette v Georgii a hrával s niekoľkými skupinami, keď navštevoval strednú školu. S Nine Inch Nails vystupoval počas turné v rokoch 1994-1995. Po jeho skončení hrával pre cirkusový súbor Cirque du Soleil v pôvodnom turné Quidam. V roku 1997 sa stal členom kapely Guns N’ Roses, aby pracoval na ich novom albume. Podpísal dvojročnú zmluvu. Po dvoch rokoch však práce na albume nefinišovali a tak sa znova pridal k Nine Inch Nails počas ich ďalšieho turné. Krátko po skončení turné v roku 2000 sa vrátil ku Guns N’ Roses a vystupoval s nimi až do roku 2002.

Od mája až do júla 2006 Finck a Guns N’ Roses vystupovali po Európe. Na zvyšok roka plánujú turné po Amerike. Ich nový album Chinese Democracy by mal vyjsť koncom roka 2006.

Finck sa v roku 2001 oženil s akrobatkou Biancou Sapetto, s ktorou sa spoznal počas pracovania v Cirque du Soliel a v súčasnej dobe nemajú žiadne deti.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Robin Finck

Externý odkaz[upraviť | upraviť zdroj]