Seven Card Stud

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

7 Card Stud Poker patrí medzi menej známe druhy pokru. Od známejšieho Texas Holdem sa líši hlavne tým, že hráči nemajú žiadne spoločné karty a všetky sú im rozdané osobitne. 7 Card Stud sa môže hrať vo verziách no limit, pot limit a fixed limit. Najčastejšie hraným variantom je fixed limit, teda s pevne stanovenou výškou stávok na jednotlivých streetoch.

Rozdávanie kariet[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Prvé 3 karty: každý hráč dostane 2 karty, ktoré vidí len on (tzv. hole cards) a jednu zobrazenú všetkým hráčom (tzv. door card). Nasleduje vsádzanie.
  2. 4. street: každý hráč dostane 1 kartu zobrazenú všetkým hráčom. Nasleduje vsádzanie.
  3. 5. street: každý hráč dostane 1 kartu zobrazenú všetkým hráčom. Nasleduje vsádzanie.
  4. 6. street: každý hráč dostane 1 kartu zobrazenú všetkým hráčom. Nasleduje vsádzanie.
  5. River: rozdá sa posledná 7. karta. Každý hráč dostane 1 kartu, ktorú tentoraz pre zmenu vidí len on. Nasleduje posledné vsádzanie.

Po dokončení vsádzania príde showdown – porovnanie kariet hráčov, ktorí sú ešte v hre, aby sa rozhodlo kto má najsilnejšiu kombináciu 5 kariet a vyhráva pot.

Vsádzanie v 7 Card Stud Pokri[upraviť | upraviť zdroj]

Pred rozdaním prvých kariet zaplatí každý hráč ante (povinnú stávku) vo výške danej konkrétnym stolom.

Po rozdaní prvých 3 kariet hru začne hráč s najnižšou kartou, ktorú vidia všetci hráči. V prípade rovnosti najnižšej karty rozhodne farba od najnižšej po najvyššiu – kríž (clubs), kára (diamond), srdce (heart) a pika (spade) a musí vsadiť tzv. bring-in. Po vsadení bring-in pokračuje hra v smere hodinových ručičiek.

Každý hráč musí buď dorovnať, zvýšiť, alebo zahodiť karty. Checkovať sa na tomto streete nedá, pretože bring-in stávka je povinná a automaticky začne akciu.

4. street je mierne odlišný. Minimálna stávka je dvojnásobok bring in a vsádzať začína hráč ukazujúci najsilnejšiu kombináciu (ako prvý teda vsadí hráč s najvyšším párom, ak nikto nemá pár, začne hráč s najvyššou kartou). Tento hráč môže checkovať, alebo vsadiť. Ak checkne, môžu checkovať aj ďalší hráči až kým niekto nevsadí. Po stávke už musia hráči len dorovnať, zvýšiť alebo zahodiť. Kolo pokračuje až kým sú všetky stávky na stole dorovnané, alebo hráči zahodili karty.

Na 5. streete sa stávka oproti 4. streetu zdvojnásobí. Akciu začína hráč s najsilnejšou kombináciou na troch odhalených kartách a hra pokračuje v smere hodinových ručičiek. Po rozdaní tretej odhalenej karty už môže mať silnejšie karty iný hráč než v predošlom streete a tak môže v 7 card stud začať akciu na každom streete iný hráč.

Po 5. streete už stávky nenarastajú a na 6.streete a na riveri sa vsádza rovnako ako na 5.streete.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]