Sharon den Adel

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Sharon den Adel
Sharon free.jpg
Základné informácie
Popis umelca holandská speváčka
Rodné meno Sharon Janny den Adel
Umelecké mená Sharon den Adel
Narodenie 12. júl 1974 (48 rokov)
Waddinxveen, Holandsko
Bydlisko Hilversum, Holandsko
Pôsobenie 1996 – súčasnosť
Žáner Alternative metal, Gothic metal, Symphonic metal
Hrá na nástrojoch spev
Typ hlasu Mezzosoprán

Sharon den Adel (* 12. júl 1974, Waddinxveen, Holandsko) je speváčka a vokalistka metal/rockovej skupiny Within Temptation.

Vyštudovala marketing a istý čas pracovala v tejto oblasti. Jej snom bolo spievať a zlom nastal, keď spoznala svojho partnera, hudobníka Roberta Westerholta. Spolu založili rockovometalovú skupinu Within Temptation, v ktorej Sharon dodnes spieva.

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Sharon den Adel žije s gitaristom a zakladateľom skupiny Within Temptation, Robertom Westerholtom v holandskom mestečku Hilversum. Spolu majú dcéru Evu Lunu, ktorá sa narodila 7. decembra 2005, syna Robina Aidena, narodeného 1. júna 2009 a syna Logana Arwina, narodeného 31. marca 2011

Albumy[upraviť | upraviť zdroj]

Enter 1997[upraviť | upraviť zdroj]

Ich prvý debutový album Enter vyšiel v roku 1997 a mal veľký úspech. Vydala ho ich materská nahrávacia spoločnosť DSFA Records.

Mother Earth 2000 – 2003[upraviť | upraviť zdroj]

Ich ďalší album sa volal Mother Earth, ktorý je pre mnohých skalných fanúšikov to najlepšie čo skupina dosiaľ vydala. Za spomínaný album dostala kapela viacero hudobných ocenení a umiestnila sa aj na rebríčkoch hudobných hitparád.

V roku 2001 odišli zo skupiny Ivar de Graaf a Martijn Westerholt, ktorých nahradili Stephen van Haestregt a Martijn Spierenburg. Ďalším prírastkom bol aj gitarista Ruud Adrianus Jolie.

The Silent Force 2004 – 2006[upraviť | upraviť zdroj]

Tretí album s názvom The Silent Force sa na trhu objavil v roku 2004, ktorý bol opäť ohodnotený viacerými odceneniami a zapríčinil aj zopár koncertov.

The Heart of Everything 2007 – 2009[upraviť | upraviť zdroj]

Zatiaľ posledný album The Heart of Everything je podľa mnohých zároveň aj najlepším. S týmto albumom sa skupina vydala na veľké turné po pobaltských krajinách, Holandsku a aj v mnohých ďalších krajinách a dokonca aj po Severnej Amerike.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]