Silvia Gašparovičová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Silvia Gašparovičová
Silvia Gašparovičová
Rod. meno Beníková
Narodenie 13. január 1941 (76 rokov)
Bratislava, Slovenská republika
Známa vďaka prvá dáma Slovenska
Alma mater Stavebná fakulta Slovenská technická univerzita
Manžel Ivan Gašparovič
Deti Denisa, Ivan
Odkazy
Commons Spolupracuj na Commons Silvia Gašparovičová

Silvia Gašparovičová, rod. Beníková (* 13. január 1941 Bratislava) je slovenská projektantka, súdna znalkyňa, a v rokoch 2004 - 2014 prvá dáma Slovenska.

Život[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 1958 ukončila strednú školu. 5-ročné vysokoškolské štúdium absolvovala na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity, ktoré ukončila v roku 1965. V rokoch 1971-73 absolvovala postgraduálne štúdium hospodárskeho práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Po skončení vysokoškolského štúdia 5 rokov pracovala v projekcii štátneho podniku Pozemné stavby. Od roku 1971 až do roku 1991 pôsobila na investičnom odbore Ministerstva výstavby a stavebníctva. V roku 1991 Mestský súd v Bratislave vymenoval Silviu Gašparovičovú za súdnu znalkyňu pre oceňovanie nehnuteľností v odbore stavebníctvo. Až do zvolenia svojho manžela za prezidenta Slovenskej republiky pracovala v súkromnej sfére ako konateľka v stavebnej spoločnosti.

Silvia Gašparovičová žije po boku svojho manžela Ivana Gašparoviča od roku 1964. Spoznali sa vďaka basketbalu, pretože obidvaja boli jeho milovníkmi.[1] Majú dve deti, dcéru Denisu a syna Iva.

Iné odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. First lady: Biography [online]. Bratislava : Office of the President of the Slovak Republic., 2005, [cit. 2013-01-05]. Dostupné online. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]