South African Airways

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

South African Airways je najväčšia letecká spoločnosť v Juhoafrickej republike a národný vlajkový dopravca, so sídlom v Airways Parku na Medzinárodnom letisku OR Tambo v Kemptom Parku, Ekurhuleni, Gauteng. Lieta do 37 destinácií po celom svete z hlavného letiska spoločnosti - Medzinárodného letiska OR Tambo.

Destinácie a spoločnosti[upraviť | upraviť zdroj]

South African Airways lieta do 30 medzinárodných destinácií v 26 krajinách v Afrike, Európe, Amerike, Ázii a Austrálii. Spolu s Air France, British Airways, Delta Air Lines, Emirates, Korean Air, Qantas, Qatar Airways, Singapur Airlines a United Airlines, lieta na všetkých 6 obývaných kontinentov. Spoločnosť má silné zastúpenie v južnej Afrike, kým v Juhoafrickej republike lieta len do 5 miest.

V decembri roku 2010 spoločnosť oznámila, že začne lety do nových destinácií, ktorými sú Cotonou, Benin, Abuja, Nigéria, Madagaskar, Konžská republika, Kamerun a Burundi. Od 1. septembra 2011 začala spoločnosť lietať tiež do Pekingu v Číne.

V novembri 2021 v rámci Strategického partnerstva (SPF), podpísanej počas slávnostného ceremoniálu za prítomnosti juhoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu a kenského prezidenta Uhuru Kenyattu. Kenya Airways a South African Airways budú teraz spolupracovať s cieľom „zvýšiť osobnú dopravu, možnosti nákladnej dopravy a obchod vo všeobecnosti využitím síl Južnej Afriky, Kene a Afriky“, vysvetľuje sa v komuniké.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku South African Airways na českej Wikipédii.