Steve Carell

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Steve Carell
v roku 2014
Celé menoSteven John Carell
Narodenie 16. august 1962 (61 rokov)
Concord, Massachusetts, USA
Povolanieherec, komik, producent, scenárista
Roky pôsobenia1989 – súčasnosť
ManželkaNancy Walls (od 1995)
Deti2

Steve Carell (* 16. august 1962, Concord, Massachusetts, USA) je americký herec, komik, producent a scenárista.

Detstvo a mladosť[upraviť | upraviť zdroj]

Carell sa narodil v meste Concord, v štáte Massachusetts ako najmladší zo štyroch bratov a vyrastal v neďalekom meste Acton v štáte Massachusetts. Jeho otec Edwin A. Carell (1925 – 2021), bol elektroinžinier a matka Harriet Theresa (1925 – 2016) bola psychiatrická sestra. Jeho otec bol talianskeho a nemeckého pôvodu a jeho matka bola poľského pôvodu. Priezvisko jeho otca bolo pôvodne Caroselli, ale v 50. rokoch sa zmenilo na Carell.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Na začiatku svojej kariéry účinkoval Carell na javisku v cestovnej detskej divadelnej spoločnosti, neskôr v komediálnom muzikáli Knat Scatt Private Eye a v televíznej reklame pre sieť reštaurácií Brown's Chicken v roku 1989.

Carell debutoval vo filme menšou úlohou vo filme Kučeravá Sue. Na jar 1996 bol členom obsadenia The Dana Carvey Show, krátko trvajúceho skečového komediálneho programu na televíznej stanici, ABC.

V roku 2004 stvárnil rolu meteorológa vo filme Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho. V rokoch 20052013 stvárnil hlavnú postavu v televíznom seriály The Office, kde za svoj herecký výkon získal šesť nominácii Zlatý glóbus, z čoho jeden obdržal. V roku 2005 si tiež zahral po boku Paula Rudda, Catherine Keener, Setha Rogena Leslie Mann a Jane Lynch v úspešnej komédii 40 rokov panic. V roku 2006 hral vo filme Malá Miss Sunshine.

V roku 2015 si zahral v životopisnom filme Hon na líšku, kde si zahral po boku Channinga Tatuma. Za svoj herecký výkon, získal nomináciu na Academy Awards. V roku 2021 sa pripojil k hereckému obsadeniu televízneho seriálu, The Morning Show.

Súkromný život[upraviť | upraviť zdroj]

5. augusta 1995 sa oženil s Nancy Walls, s ktorou má dve deti.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Steve Carell

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Steve Carell na anglickej Wikipédii.