Preskočiť na obsah

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2008/2009

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2008/2009 je 30. ročníkom svetového pohára v skokoch na lyžiach. Začal sa 29. novembra 2008 v Kuusame na mostíku Rukatunturi a skončí sa 22. marca v Planici na mamuťom mostíku Letalnica.

Preteky jednotlivcov

[upraviť | upraviť zdroj]
  • Pretekár zvýraznený žltou farbou bol priebežným lídrom celkového hodnotenia svetového pohára.
  • Pretekár zvýraznený modrou farbou bol priebežným lídrom celkového hodnotenia severského turné.
  • Pretekár zvýraznený zlatou farbou bol priebežným lídrom celkového hodnotenia turné štyroch mostíkov.

Fínsko HS142 Rukatunturi, Fínsko
29. november 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko131.0126.5260.5100 (1)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko124.5130.0256.180 (2)
3Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko121.0133.5255.160 (3)
4Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko125.0126.0248.350 (4)
5Anders BardalNórsko Nórsko113.0137.0244.545 (5)

Nórsko HS131 Granåsen, Nórsko
6. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko140.0135.0285.7160 (1)
2Ville LarintoFínsko Fínsko138.5138.0278.9109 (3)
3Anders JacobsenNórsko Nórsko134.0138.0278.860 (7)
4Anders BardalNórsko Nórsko139.5131.0275.195 (5)
5Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko137.5132.0271.3145 (2)

Nórsko HS131 Granåsen, Nórsko
7. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko140.0135.0280.2245 (1)
2Matti HautamäkiFínsko Fínsko137.0135.0278.3116 (6)
3Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko134.5135.0274.8220 (2)
4Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko135.0133.0270.6140 (4)
5Martin KochRakúsko Rakúsko136.5131.0264.7100 (8)

Taliansko HS140 Stadio del Trampolino, Taliansko
13. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko139.5144.0284.3345 (1)
2Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko137.5139.5282.6300 (2)
3Ville LarintoFínsko Fínsko131.5135.0259.2205 (3)
4Martin SchmittNemecko Nemecko132.0133.5256.488 (12)
5Harri OlliFínsko Fínsko133.0131.0255.278 (14)

Taliansko HS140 Stadio del Trampolino, Taliansko
14. december 2008

Poznámka:

  • Druhé kolo pretekov bolo zrušené kvôli hustému sneženiu.
Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Fumihisa JumotoJaponsko Japonsko126.0-114.8144 (6)
2Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko124.5-113.6425 (1)
3Johan Remen EvensenNórsko Nórsko123.5-110.3144 (6)
4Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko122.5-106.5350 (2)
5Harri OlliFínsko Fínsko121.5-106.2123 (10)

Švajčiarsko HS137 Gross-Titlis-Schanze, Švajčiarsko
20. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko138.5137.0275.4525 (1)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko134.0137.5273.2279 (3)
3Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko135.0134.0265.7410 (2)
4Ville LarintoFínsko Fínsko131.0134.5259.4255 (4)
5Tom HildeNórsko Nórsko134.0128.5252.062 (21)

Švajčiarsko HS137 Gross-Titlis-Schanze, Švajčiarsko
21. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko133.5133.5264.1510 (2)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko132.5133.0262.4359 (3)
3Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko131.5136.0260.0585 (1)
4Martin SchmittNemecko Nemecko129.0134.0253.9203 (6)
5Harri OlliFínsko Fínsko127.5133.5251.3188 (8)

Turné štyroch mostíkov

[upraviť | upraviť zdroj]
Bližšie informácie v hlavnom článku: Turné štyroch mostíkov 2008/2009

Oberstdorf

[upraviť | upraviť zdroj]

Nemecko HS137 Schattenbergschanze, Nemecko
29. december 2008

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom
hodnotení T4M
Body v celkovom
hodnotení SP (Por.)
1Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko136.5134.0286.4286.4 (1)685 (1)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko135.0134.0285.2285.2 (2)439 (3)
3Dmitrij VasilievRusko Rusko134.5136.0284.4284.4 (3)185 (9)
4Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko133.0134.0280.1280.1 (4)560 (2)
5Martin SchmittNemecko Nemecko134.5129.0273.8273.8 (5)248 (6)

Garmisch-Partenkirchen

[upraviť | upraviť zdroj]

Nemecko HS140 Große Olympiaschanze, Nemecko
1. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom
hodnotení T4M
Body v celkovom
hodnotení SP (Por.)
1Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko134.5136.5276.3561.5 (1)539 (3)
2Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko140.0134.5274.6561.0 (2)765 (1)
3Harri OlliFínsko Fínsko133.0131.5258.6527.1 (4)284 (6)
4Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko134.0130.5257.6537.7 (3)610 (2)
5Martin KochRakúsko Rakúsko134.5128.0249.0482.5 (11)230 (8)

Rakúsko HS130 Bergiselschanze, Rakúsko
4. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom
hodnotení T4M
Body v celkovom
hodnotení SP (Por.)
1Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko126.5128.5261.0822.5 (1)639 (3)
2Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko126.0127.5260.3798.0 (3)690 (2)
3Martin SchmittNemecko Nemecko128.5125.5257.7776.7 (4)340 (5)
4Matti HautamäkiFínsko Fínsko123.5128.0253.2740.8 (9)241 (10)
5Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko124.5125.0250.6753.8 (8)359 (4)
8Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko125.5123.5245.7806.7 (2)797 (1)

Bischofshofen

[upraviť | upraviť zdroj]

Rakúsko HS140 Paul-Ausserleitner-Schanze, Rakúsko
6. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom
hodnotení T4M
Body v celkovom
hodnotení SP (Por.)
1Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko141.5142.5301.21123.7 (1)739 (3)
2Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko137.5140.5284.41091.1 (2)877 (1)
3Dmitrij VasilievRusko Rusko138.0138.5279.21048.1 (5)303 (8)
4Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko138.5136.0279.11077.1 (3)740 (2)
5Martin SchmittNemecko Nemecko138.5136.5278.51055.2 (4)385 (4)

Tauplitz/Bad Mitterndorf

[upraviť | upraviť zdroj]

Rakúsko HS200 Kulm, Rakúsko
10. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko199.5215.5398.0840 (2)
2Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko207.5195.5390.1957 (1)
3Martin KochRakúsko Rakúsko197.5209.0386.8337 (8)
4Anders JacobsenNórsko Nórsko187.5201.5371.3314 (9)
5Ville LarintoFínsko Fínsko187.5199.0368.8381 (6)

Rakúsko HS200 Kulm, Rakúsko
11. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko203.5202.0393.6940 (2)
2Harri OlliFínsko Fínsko201.5200.5390.4438 (5)
3Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko197.5198.5382.21017 (1)
4Anders JacobsenNórsko Nórsko195.5198.5381.3364 (9)
5Martin KochRakúsko Rakúsko193.5201.0378.9382 (8)

Poľsko HS134 Wielka Krokiew, Poľsko
16. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko129.5132.0272.7901 (3)
2Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko127.5130.0262.51020 (2)
3Martin SchmittNemecko Nemecko121.0129.5249.4487 (4)
4Roman KoudelkaČesko Česko125.5124.0245.1191 (19)
5Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko118.0127.0236.51062 (1)

Poľsko HS134 Wielka Krokiew, Poľsko
17. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko130.5138.5285.71120 (2)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko130.0136.5280.7981 (3)
3Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko127.5134.0271.21122 (1)
4Dmitrij VasilievRusko Rusko126.0132.5262.3389 (8)
5Martin SchmittNemecko Nemecko123.5132.0258.4532 (4)

Kanada HS140 Whistler Olympic Park, Kanada
24. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko142.0139.5289.21220 (1)
2Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko136.5135.5274.11061 (3)
3Matti HautamäkiFínsko Fínsko136.5135.5270.6392 (10)
4Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko138.5132.0264.41172 (2)
5Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko130.5137.5262.9488 (5)

Kanada HS140 Whistler Olympic Park, Kanada
25. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko137.5149.0293.21320 (1)
2Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko140.5141.0291.7568 (5)
3Ville LarintoFínsko Fínsko137.0149.0272.3503 (6)
4Adam MałyszPoľsko Poľsko133.0135.5264.8207 (19)
5Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko125.0140.0260.51106 (3)

Japonsko HS134 Mt. Okura Ski Jump Stadium, Japonsko
31. január 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko133.0120.5253.31420 (1)
2Thomas MorgensternRakúsko Rakúsko112.0123.5216.9648 (4)
3Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko112.0119.5211.21166 (3)
4Kalle KeituriFínsko Fínsko127.096.5193.3226 (18)
5Yuta WataseJaponsko Japonsko121.599.0187.9143 (25)

Japonsko HS134 Mt. Okura Ski Jump Stadium, Japonsko
1. február 2009

  • Preteky zrušené kvôli silnému vetru.

Nemecko HS145 Mühlenkopfschanze, Nemecko
8. február 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko144.0135.0267.21520 (1)
2Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko133.5145.5265.21328 (2)
3Noriaki KasaiJaponsko Japonsko136.0140.0261.8246 (18)
4Andreas KüttelŠvajčiarsko Švajčiarsko135.5141.0261.2379 (12)
5Roar LjøkelsøyNórsko Nórsko132.5139.0253.7179 (25)

Klingenthal

[upraviť | upraviť zdroj]

Nemecko HS140 Vogtlandarena, Nemecko
11. február 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko131.5135.0261.21620 (1)
2Anders JacobsenNórsko Nórsko135.0131.0260.3485 (9)
3Wolfgang LoitzlRakúsko Rakúsko134.0130.5257.11242 (3)
4Martin SchmittNemecko Nemecko128.5130.5247.7651 (5)
5Andreas KüttelŠvajčiarsko Švajčiarsko129.5127.5241.1424 (11)

Oberstdorf

[upraviť | upraviť zdroj]

Nemecko HS213 Heini-Klopfer-Skiflugschanze, Nemecko
14. február 2009

Por.MenoKrajina1. skok (m)2. skok (m)BodyBody v celkovom hodnotení SP (Por.)
1Harri OlliFínsko Fínsko225.5216.0435.8606 (6)
2Anders JacobsenNórsko Nórsko218.0212.5428.6565 (7)
3Johan Remen EvensenNórsko Nórsko211.5223.5426.5292 (18)
4Simon AmmannŠvajčiarsko Švajčiarsko212.5211.0418.21418 (2)
5Matti HautamäkiFínsko Fínsko206.5204.0403.1467 (10)
8Gregor SchlierenzauerRakúsko Rakúsko205.5198.5392.31652 (1)

Preteky družstiev

[upraviť | upraviť zdroj]

Fínsko HS142 Rukatunturi, Fínsko
29. november 2008

Poznámka:

  • Preteky sa pôvodne mali konať 28. decembra, ale kvôli nepriaznivému počasiu boli posunuté o deň neskôr.[1]
Por.TímPretekári1. skok (m)2. skok (m)Body
1Fínsko FínskoVille Larinto127.0-540.1
Kalle Keituri129.5-
Harri Olli128.0-
Matti Hautamäki140.0-
2Rakúsko RakúskoWolfgang Loitzl128.5-534.3
Martin Koch128.0-
Gregor Schlierenzauer131.0-
Thomas Morgenstern136.5-
3Nemecko NemeckoFelix Schoft122.0-497.7
Michael Uhrmann126.0-
Martin Schmitt123.0-
Michael Neumayer135.5-

Nemecko HS145 Mühlenkopfschanze, Nemecko
7. február 2009

Por.TímPretekári1. skok (m)2. skok (m)Body
1Rakúsko RakúskoThomas Morgenstern140.0143.5902.9
Markus Eggenhofer132.0122.0
Andreas Kofler131.0114.5
Wolfgang Loitzl125.5122.0
2Nórsko NórskoRoar Ljøkelsøy139.0139.5901.2
Tom Hilde120.5119.0
Anders Bardal140.0119.5
Anders Jacobsen134.5122.0
3Fínsko FínskoVille Larinto142.5138.0793.2
Kalle Keituri120.099.0
Matti Hautamäki135.0118.5
Harri Olli117.0114.0

Najlepšia desiatka v priebežnom poradí celkového hodnotenia SP

[upraviť | upraviť zdroj]
Por.Pretkár12345678910111213141516171819202122232425262728B
1.Švajčiarsko S. Ammann 100451001008010060100803280 877
2.Rakúsko G. Schlierenzauer 601006080506010050508050 740
3.Rakúsko W. Loitzl 8029263232808080100100100 739
4.Nemecko M. Schmitt 18205029365045326045 385
5.Rakúsko T. Morgenstern 5040502212403624404515 374
6.Fínsko V. Larinto 2980366050161816724 336
7.Fínsko H. Olli 13204545204536602426 334
8.Rusko D. Vassiliev 322916262260292960 303
9.Rakúsko M. Koch 40154512924328451829 277
10.Nórsko A. Jacobsen 603226840362636 264
11.Fínsko M. Hautamäki 3680241420265022 263
12.Nemecko M. Uhrmann 10241640112626181532 218
13.Nórsko A. Bardal 455018141322291214 217
14.Švajčiarsko A. Küttel 36740201820922205 197
15.Nórsko J. Evensen 2622366013101010 187
16.Nemecko M. Neumayer 22382972973640 181
17.Japonsko F. Jumoto 321111001546 169
18.Francúzsko E. Chedal 14161113365222422 163

= Turné štyroch mostíkov
= Severské turné
= Priebežný líder celkového poradia

Legenda

  • 1: Kuusamo (29. november 2008)
  • 2: Trondheim (6. december 2008)
  • 3: Trondheim (7. december 2008)
  • 4: Pragelato (13. december 2008)
  • 5: Pragelato (14. december 2008)
  • 6: Engelberg (20. december 2008)
  • 7: Engelberg (21. december 2008)
  • 8: Oberstdorf (29. december 2008)
  • 9: Garmisch-Partenkirchen (1. január 2009)
  • 10: Innsbruck (4. január 2009)
  • 11: Bischofshofen (6. január 2009)
  • 12: Tauplitz (10. január 2009)
  • 13: Tauplitz (11. január 2009)
  • 14: Zakopane (16. január 2009)
  • 15: Zakopane (17. január 2009)
  • 16: Vancouver (24. január 2009)
  • 17: Vancouver (25. január 2009)
  • 18: Sapporo (31. január 2009)
  • 19: Sapporo (1. február 2009)
  • 20: Willingen (8. február 2009)
  • 21: Klingenthal (11. február 2009)
  • 22: Oberstdorf (14. február 2009)
  • 23: Lahti (8.marec 2009)
  • 24: Kuopio (10.marec 2009)
  • 25: Lillehammer (13.marec 2009)
  • 26: Vikersund (15.marec 2009)
  • 27: Planica (20.marec 2009)
  • 28: Planica (22.marec 2009)

Referencie

[upraviť | upraviť zdroj]
  1. ↑ World Cup ski jump team event rescheduled for Saturday [online]. topnews.in, 29. november 2008, [cit. 2008-11-30]. Dostupné online. (English) (po anglicky)

Iné projekty

[upraviť | upraviť zdroj]