USS Defiant (NX-74205)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

USS Defiant (NX-74205) je fiktívna loď z rovnako pomenovanej triedy lodí, ktorú dostal k dispozícii komandér Benjamin Sisko, veliteľ stanice Deep Space Nine v tretej sérii sci-fi seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Už od svojej prvej misie, prieskumnej výpravy do Kvadrantu Gama, bol Defiant vybavený romulánskym maskovacím zariadením, ktoré Romuláni Spojenej federácii planét poskytli výmenou za získané informácie. Neskôr zišlo z toho, že by ho Federácia musela vrátiť.

Po zničení prvého Defiantu bol nahradený inou ľoďou rovnakej triedy. Volala sa USS Sao Paulo (NCC-75633), no posádka dostala zvláštne povolenie od Hviezdnej flotily premenovať ju na Defiant.

Trieda Defiant[upraviť | upraviť kód]

Trieda Defiant je prvou triedou bojových lodí Federácie. Zatíaľ čo vojnu s Klingónmi a Romulánmi Federácia vybojovala s loďami vedeckými a prieskumnými, po stretnutí s Borgami velenie Hviezdnej flotily uznalo potrebu existence bojových lodí. Trieda Defiant bola prvou z nich (aj keď je Defiant v seriáli oficiálne označený ako eskortná loď).

Hmotnosť Defiantu je asi 355 000 ton, posádka má približne 40 členov, ktorí pracujú na 4 palubách. Na dľžku meria 120 metrov. Loď je vybavená počítačovým systémom LCARS, 4 pulsnými phasery a 2 odpaľovačmi fotónových a kvantových torpéd.

Jeho cestovná rýchlosť je warp 6, maximálna je warp 8. Loď môže 12 hodín letieť kritickou rýchlosťou warp 9,982.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]