Ubisoft

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Ubisoft Entertainment S.A.
Ubisoft
Právna formaSociété anonyme
OdvetvieVývoj hier
Založená1986
SídloMontreuil, Francúzsko
PôvodBretónsko
ProdukciaAssassin's Creed, Tom Clancy's Rainbow Six, Far Cry, Just Dance, Tom Clancy's Splinter Cell, Prince of Persia
Webwww.ubi.com
www.ubisoftgroup.com

Ubisoft Entertainment (predtým Ubi Soft) je francúzsky vydavateľ a vývojár videohier so sídlom v Montreuil (Seine-Saint-Denis), Francúzsko. Názov spoločnosti "Ubi" je akronym od slov Union des Bretons Indépendants. Firma má závody vo viac ako 20 krajinách, vrátane vývojového štúdia v Montreali a Quebec City, Quebec, Kanada; Barcelona, Španielsko; Šanghaj, Čcheng-tu, Čína; Singapur; Severná Karolína, USA; Düsseldorf, Nemecko; Sofia, Bulharsko; Bukurešť, Rumunsko; Casablanca, Maroko; Sydney, Austrália; Miláno, Taliansko a São Paulo, Brazília a mnoho ďalších.

V roku 2004 to bol tretí najväčší nezávislý vydavateľ videohier v Európe, a siedmy najväčší v Spojených štátoch. Príjmy Ubisoftu pre roky 20022003 boli 453 miliónov eur; za fiškálny rok 2003 – 2004 vzrástli na 508 miliónov eur. Od roku 2005 zamestnáva UbiSoft viac ako 3 500 ľudí, z toho viac ako 1 700 pracuje vo výrobe. Najväčším vývojovým štúdiom spoločnosti je Ubisoft Montreal, ktorý v roku 2004 zamestnával približne 1 600 ľudí. Yves Guillemot, zakladateľ spoločnosti, bol jej predseda a generálny riaditeľ.

UPlay[upraviť | upraviť zdroj]

Uplay je služba, ktorú Ubisoft spustil spoločne s titulom Assassins Creed II. Uplay je online rozhranie niekoľkých služieb, Uplay Win, Uplay Help, Uplay Share a Uplay Shop, poskytujúcich hráčom vylepšenie herného prostredia, špeciálne obsahy a užitočné informácie a rady k jednotlivým hrám.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Ubisoft na anglickej Wikipédii a Ubisoft na českej Wikipédii.