Walking Dead (seriál)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Walking Dead
The Walking Dead 2010 logo.svg
Slovenský názov Walking Dead
Originálny názov The Walking Dead
Žáner Dráma
Horor
Zombie apokalyptický
Námet Frank Darabont
Titulná pieseň Bear McCreary
Krajina USA USA
Pôvodný jazyk Angličtina
Počet sérií 11
Počet častí 161 (zoznam častí)
Produkcia
Výkonný producent Frank Darabont
Gale Anne Hurd
David Alpert
Robert Kirkman
Charles H. Eglee
Glen Mazzara
Scott M. Gimple
Greg Nicotero
Tom Luse
Denise Huth
Angela Kang
Producent Jolly Dale
Caleb Womble
Paul Gadd
Heather Bellson
Kamera Rohn Schmidt
David Boyd
Michael E. Satrazemis
Stephen Campbell
David Tattersall
Strih Julius Ramsay
Hunter M. Via
Avi Youabian
Dan Liu
Nathan Gunn
Rachel Goodlett Katz
Kelley Dixon
Dĺžka časti 41–67 minút
Produkčná spoločnosť Idiot Box Productions
Circle of Confusion
Skybound Entertainment
Valhalla Entertainment
AMC Studios
Vysielanie
Pôvodné 31. október 2010
– súčasnosť
AMC
Slovenské 23. máj 2012
– súčasnosť
Plus
Obsadenie
Externé odkazy
Oficiálna webstránka AMC
Webstránka Plus
Fansite

Walking Dead je americký post-apokalyptický hororový dramatický televízny seriál. Vytvoril ho Frank Darabont na základe komiksovej predlohy The Walking Dead. Momentálne sa vysiela jeho desiata séria. Hlavný hrdina Rick Grimes (Andrew Lincoln), ktorý sa prebudí z kómy do post-apokalyptického sveta, kde dominujú mäsožravé zombie (chodci) chce nájsť svoju manželku (Lori) a syna (Carla). Pritom stretáva mnoho ďalších preživších.

The Walking Dead bol prvýkrát vysielaný na AMC 31. októbra 2010 v Spojených štátoch. 13. januára 2018 bola potvrdená deviata séria, v ktorej showrunnera Scotta Gimpla nahradla Angela Kang.[1] Vysielať sa začala 7. októbra 2018. 4. februára 2019 bola potvrdená desiata séria.[2]

Prehľad sérií[upraviť | upraviť zdroj]

Pozri aj Zoznam častí seriálu The Walking Dead
Séria Časti USA USA Slovensko Slovensko
Premiéra série Finále série Sledovanosť Stanica Premiéra série Finále série Stanica
1 6 31. október 2010 5. december 2010 5,24 mil. AMC 23. máj 2012 20. jún 2012 Plus
2 13 16. október 2011 18. marec 2012 6,72 mil. 27. jún 2012 22. august 2012
3 16 14. október 2012 31. marec 2013 10,40 mil.[3] 14. marec 2013 11. apríl 2013
4 16 13. október 2013 30. marec 2014 13,33 mil.[4] 21. november 2013 26. máj 2014
5 16 12. október 2014 29. marec 2015 14,38 mil.[5] 14. október 2015 2. december 2015
6 16 11. október 2015 3. apríl 2016 13,15 mil.[6] 24. február 2016 8. jún 2016
7 16 23. október 2016 2. apríl 2017 11,35 mil.[7] 16. november 2017 15. február 2018
8 16 22. október 2017 15. apríl 2018 7,82 mil.[8] 8. február 2019 29. marec 2019
9 16 7. október 2018 31. marec 2019 4,95 mil.[9] 5. február 2020 4. marec 2020
10 22 6. október 2019 4. apríl 2021 3,04 mil.[10]
11 24 22. august 2021 2022

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

1. séria (2010)[upraviť | upraviť zdroj]

Rick Grimes (Andrew Lincoln) je vyslaný na zásah spolu s jeho partnerom Shanom Walshom (Jon Bernthal), no Ricka postrelia a upadne do kómy. Po čase sa zobudí do prekupnutej apokalypsy a stretne Morgana Jonesa (Lennie James), ktorý mu objasní nebezpečných chodcov. Rick odcestuje hľadať svoju rodinu do Atlanty, kde však zistí, že mesto je zamorené chodcami. Glenn Rhee (Steven Yeun) zachráni Ricka a predstaví ho svojej skupine, ktorá kempuje neďaleko mesta. Tu zistí, že jeho žena Lori (Sarah Wayne Callies) a syn Carl (Chandler Riggs) sú nažive spolu so Shanom. Rick a Shane majú rozdielny názor na návrat do mesta, kam sa nakoniec Rick vydá po zásoby a taktiež doviesť naspäť Merla Dixona (Michael Rooker) spolu s Merlovym bratom Darylom (Norman Reedus) a ďalšími. Potom, čo kemp prepadnú chodci, Rick a Shane presvedčia skupinu aby sa vydala do Centra pre kontrolu chorôb (CDC) v Atlante. Tam sa nakrátko usadia popri poslednom zamestnancovi, ktorému sa nepodarilo vyvinúť protilátku, dokedy centrum nepodstúpi samodeštrukciu.

2. séria (2011-2012)[upraviť | upraviť zdroj]

Počas hľadania zásob na diaľnici sa stratí dcéra Carol Pelletierovej (Melissa McBride) a Carla nešťastím postrelia, čo prinúti skupinu pretrvať na neďalekej farme veterinára Herhela Greena (Scott Wilson). Hershel zachráni Carlovi život a skupina sa s Hershelovou rodinou snaží spolunažívať, no tajomstvá a nezhody vytvárajú medzi nimi napätie. Rick sa dozvedá o Lorinom ľúbostnom pomere so Shanom a o jej novozistenom tehotenstve, čo vytvorí priepasť medzi Rickom a Shanom.

Časom nájdu v stodole zbierku chodcov, prevažne Hershelových priateľov a rodinu, no aj Carolinu stratenú dcéru. Rozčúlený Shane chodcov vypustí a skupina chodcov vystrieľa. Chvíľu na to, stretnutie s inou nepriateľskou skupinou vyústi do prestrelky a následného mučenia jedného zo zajatcov, čo je reakciou na novú hrozbu. Shane sa nakoniec samovoľne rozhodne zajatca zabiť bez vedomia skupiny. Shane sa pokúsi prevziať velenie skupiny a Ricka odláka aby ho zabil, no sám Shane zomiera. Potýčka privolá hordu chodcov, ktorí zaplavia farmu, čo skupinu rozdelí. Skupina sa opäť stretne a Rick im oznámi, čo sa dozvedel v CDC - že nakazený je každý a premení sa po smrti aj ak nie je pokúsaný chodcom.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Aktuálne[upraviť | upraviť zdroj]

 • Daryl Dixon (Norman Reedus) spolu s bratom Merlom okrádali na ceste pocestných, keď sa však pridali k Rickovej skupine, Daryl začal byť zodpovednejší a stal sa z neho platný tímový hráč. Od malička bol zvyknutý pohybovať sa v lese a loviť, majstrovsky narába s puškou aj kušou. Napriek tomu, že sa zmenil k lepšiemu, k svojmu násilníckemu bratovi je stále lojálny. Dokáže podrezať krk živému i mŕtvemu protivníkovi, ale aj na jeho prekvapenie je schopný aj citov. Má totiž slabosť pre Carol.
 • Carol Peletier (Melissa McBride) si toho v živote vytrpela dosť a to nemusela prísť ani zombie apokalypsa. Roky musela znášať bitky od manžela a keď zomrel, aj tak za ním smútila. Potom prišla ešte tvrdšia rana, keď sa stratila jej dcéra Sophia a nakoniec ju našli už premenenú v Hershellovej stodole. Ťažké rany osudu ju zocelili, život v skupine jej dáva novú silu a dokonca začína znovu niečo cítiť aj vo svojom boľavom srdci k svojej novej rodine v Kráľovstve.
 • Maggie Greene (Lauren Cohan), najstaršia Hershelova dcéra si aj vo svete plnom utrpenia našla vo svojom srdci miesto pre lásku. Zamilovala sa do Glenna a ten jej city opätuje. Maggie je špičkovou jazdkyňou na koni a časom sa naučila excelentne ovládať aj pušku. Medzi otcom a dcérou už dlho panovalo napätie, vzťah s Glennom to ešte zhoršil, no obaja si nakoniec opäť našli cestu k sebe. Keď však celá jej rodina umrela urobilo to z nej silného, sebavedomého vodca v Hilltope. K tomu všetkému jej pomáha aj jej syn Hershel (junior).
 • Judith Grimes (herečky sa menia) je dcérou Lori, ktorá nevie či je otec Rick alebo Shane. Keď Lori zomrela zobrali si ju na starosť ostatní členovia Rickovej skupiny. Teraz žije v Alexandrii.
 • Rosita Espinosa (Christian Serratos) Je v skupine s Abrahamom , ktorý preváža Eugena do DC. Nájdu Taru a Glenna po páde väzenia. Má dieta Coco so Sidddiqom ale má romantický vzťah s Gabrielom
 • Eugene Porter (Josh McDermitt) Je vedec, ktorý oklame Abrahama že vie ako vytvoriť liek na epidémiu. Neskôr sa ukáže že klame. Je zamilovaný do Rosity
 • Gabriel Stokes (Seth Giliam), farár, ktorý sa bojí zabíjať chodcov a ľudí a stráca vieru v Boha
 • Aaron (Ross Marquand), človek z Alexandrie. Pri nehode príde o ruku.
 • Negan (Jeffrey Dean Morgan) je vodcom jednej skupiny, ktorá sa nazýva Spasitelia a jedným z hlavných záporných charakterov. Teraz je vo väzení v Alexandrii.
 • Ezekiel (Khary Payton) - pracovník zoo, z ktorého sa stal vodca (kráľ) kráľovstva je manželom Carol a vychovávajú adoptovaného syna Henryho
 • Alden (Callan McAuliffe) spasiteľ s Rádiovej stanice ktorý po vojne býva na Hilltope a má vzťah s Enid
 • Yumiko (Eleanor Matsuura) priateľka Magny. Je zdatný lukostrelec, býva na Hilltope
 • Jerry (Cooper Andrews) ochranca kráľa a jeho priaťeľ. Po páde kráľovstva býva šiel na Hilltop
 • Magna (Nadia Hilker) Priateľka Yumiko. Vodca skupiny( Kelly, Connie, Luke, Yumiko) nájde ich Judith a privedie ich do Alexandrie. Michonne ich potom prevezie na Hilltop
 • Judith Grimes (Cailey Fleming) Biologická dcéra Lori a Shana. Po prestavbe mosta sa jej ujme Michonne
 • Lydia (Cassady McClincy) Biologická dcéra Alphy má vzťah s Henrym
 • Connie (Lauren Ridloff) Hluchá členka Magninej skupiny

Zosnulé[upraviť | upraviť zdroj]

 • Shane Walsh (Jon Bernthal) bol Rickov kolega v úrade šerifa. Keď vypukla apokalypsa a Rick ležal v kóme v nemocnici, Shane pomohol Lori a Carlovi zachrániť sa. SMRŤ: Carl ho zastrelí, lebo inak by on zabil Ricka.
 • Dale Horvath (Jeffrey DeMunn) majiteť karavnu. Presviedčal Andreu aby si nevzala život. SMRŤ: Carl nájde v lese chodca, no nezabije ho ten potom pohryzie Dalea.
 • Lori Grimes (Sarah Wayne Callies) si myslela, že jej manžel Rick zomrel v nemocnici. Po čase preto skončila v náručí Rickovho kolegu Shanea. Keď sa Rick opäť ako zázrakom objavil, vrátila sa k nemu a znovu si museli hľadať cestu k sebe. Nikdy ju však poriadne nenašli a nedopomohlo k tomu určite ani Lorino tehotenstvo. Navyše, keď si nie je istá, koho dieťa vlastne je. Aj napriek okolnostiam sa vždy snaží byť dobrou matkou a oporou. SMRŤ: zomiera pri pôrode.
 • Andrea (Laurie Holden) na vlastné oči videla, ako sa jej sestra mení na zombie. Dokázala sa však spamätať, aj keď vo svojom vnútri stvrdla. Pri chaotickom úteku z Hershelovej farmy zostala sama, blúdila v lesoch a našťastie narazila na Michonne, s ktorou dokázala prežiť. Nevzdala sa nádeje, že nájde svojich priateľov, najviac však túži po bezpečnom mieste, kde mohla žiť a nemusela neustále utekať. SMRŤ: Guvernér hu uvezní s Miltonom do skladu. Milton zomiera, premení sa a pohryzie Andreu.
 • Merle Dixon (Michael Rooker), Darylov brat je azda najtvrdší a najbrutálnejší chlapík medzi živými a možno aj medzi mŕtvymi. Merle sa dokázal vyslobodiť z pút tak, že si odrezal ruku a prežil aj v nekompromisnom svete chodcov. Pracoval pre Guvernéra ako chlap na špinavú prácu. SMRŤ: Guvernér ho zabije postrelením.
 • Hershel Greene (Scott Wilson), bývalý veterinár poskytol na svojej farme útočisko Rickovi a jeho ľuďom. Po tragickom útoku chodcov na ich domov zostal spolu s dcérami s Rickom. Hershel stále smúti za svojimi blízkymi ale tento svet ho prinútil stať sa pragmatikom. Ilúzie a náprave tejto katastrofy už hodil za hlavu a neváha použiť zbraň. V prvom rade mu však záleží na bezpečnosti dcér Maggie a Beth. Skupina často využíva jeho znalosti medicíny. SMRŤ: Guvernér ho zabije katanou.
 • Phillip Blake/Guvernér (David Morrissey), samozvaný vodca komunity v opevnenom mestečku Woodbury. Kedysi bol obyčajným úradníkom, po ktorom vrieskal mladší šéf, teraz je spasiteľom a zábezpekou poriadku v chaose. Má mnohé temné tajomstvá a hoci navonok pôsobí ako dobrák, neštíti sa brutality. Hoci sa snaží chrániť svojich spoluobčanov naozaj príkladne, v prvom rade má vlastné ciele. SMRŤ : Michonne ho presekne katanou, nakoniec umiera na postrelenie.
 • Beth Greene (Emily Kinney) je najmladšia dcéra Hershela Greena. SMRŤ: Zabije ju policajtka postrelením v nemocnici.
 • Tyreese (Chad L. Coleman) o jeho minulosti sa toho veľa nevie, len to, že žil v Jacksonwille na Floride spolu so svojou mladšou sestrou, Sashou. Mali suseda menom Jerry, ktorý mal na záhrade bunker, a tam sa schovávali, až kým im nedošli zásoby. Miloval Karen, avšak prišiel o ňu v časti "Infected". Jeho obľúbená zbraň je kladivo. SMRŤ: V Noahovej komunite ho pohryzie chodec.
 • Bob Stookey (Lawrence Gilliard Jr.) Našli ho Glenn a Daryl a priviedli ho do väzenia Gareth zje jeho nohu. SMRŤ: pohryzie ho chodec.
 • Gareth (Andrew J. West), vodca komunity v Terminus.Zo začiatku milo pôsobiaci človek.Lenže pravda je opak.Dá sa povedať že je druhý guvernér ! SMRŤ: keď Terminus padne on a jeho skupina zajmú Boba a zjedia jeho nohu, potom ho odovzdajú naspäť Rickovi. Rick, Glenn, Tara, Maggie, Sasha a Abraham sa ide pomstiť no oni prídu do kostola a snažia sa zajmúť ostantných. Rick ich prekvapí a všetkých ich zabije.
 • Deanna Monroe (Tovah Feldshuh) po smrti jej syna a manžela prenechá velenie Rickovi. SMRŤ: Keď veľké stádo zničí múry Alexandrie, pohryzie ju chodec.
 • Jessie Anderson (Alexandra Breckenridge) obyvateľka Alexandrie jej manžela zabije Rick potom s ním má romantický vzťah. SMRŤ: Keď veľké stádo zničí múry Alexandrie uniká spolu s Rickom, Carlom, Michonne a jej dvomi synmi a jeden z jej synov je pohryzený. Ona ho nedokáže opustiť a zabijú ju chodci.
 • Glenn Rhee (Steven Yeun) sa s Rickom spoznal v Atlante, odkiaľ mu pomohol utiecť pred hordami chodcov. Je expertom na nepozorované vniknutie sa a únik z objektov. Jeho schopnosti vyhýbať sa chodcom mu neraz zachránili život, ale počas pobytu v Rickovej skupine sa musel naučiť aj nekompromisnému likvidovaniu. Na farme sa zaľúbil do Hershelovej dcéry Maggie a odvtedy tvoria pár. Glenn je veľmi citlivý, ale dlhý boj o prežitie na ňom zanechal stopy. SMRŤ: Negan ho zabije pálkou.
 • Abraham Ford (Michael Cudlitz), seržant, ktorý má za úlohu doviesť Eugenea Portera do Washingtonu. SMRŤ: Negan ho zabije pálkou.
 • Spencer Monroe (Austin Nichols) Deanin syn nesúhlasí s Rickom a chce prevziať velenie nad Alexandriou. SMRŤ:Negan ho bodne do brucha , aby sa uistil že má žalúdok.
 • Sasha Williams ( Sonequa Martin-Green)- Tyreesova sestra má románik s Abrahamom po jeho rozchode s Rositou. SMRŤ: Aby pomstila Abrahamovu smrť ide do Svätine, kde je zajatá. Potom ju prevážajú v truhle do Alexandrie, no ona užije jed od Eugena a premení sa počas cesty, ako chodec potom pohryzie pár spasiteľov.
 • Eric Raleigh (Jordan Woods-Robinson), bol Aeronov priateľ. Vyrastal v Appalachianských horách. SMRŤ: Zomiera vo vojne.
 • Carl Grimes (Chandler Riggs) vyrastal vo svete, ktorému vládli chodci. Syn Ricka a Lori musel teda predčasne dospieť, naučiť sa strieľať a prijímať zodpovednosť za bezpečnosť ostatných. Jeho smrť mala význam. SMRŤ: Pohryzie ho chodec keď pomáha Siddiqovi zabíjať chodcov.
 • Simon (Steven Ogg) arogantný Spasiteľ ktorý nerešektoval Negana. SMRŤ: Negan ho zabije keď sa dozvie že vyvraždil skupinu Jadis.
 • Gregory (Xander Berkeley) arogantný vodca Hilltopu, ktorý by zapredal komunitu pre svoje dobro vo voľbách medzi ním a Maggie prehráva. SMRŤ: Maggie ho obesí lebo presvedčil Earla aby zabil ju aj Enid.
 • Paul Rovia / Jesus (Tom Payne) bol jednou z najikonickejších postáv. Vďaka nemu sa stalo veľa vecí - dobrých aj zlých, ale napriek všetkému bola jeho smrť tragédiou. SMRŤ: Je prvá obeť šepkačov.
 • Tara Chambler (Alanna Masterson) je s guvernérom pri boji o väznicu a ako jediná prežila neskôr stretla Glenna a pridala sa k skupine. Počas vojny s Neganom slúžila ako spojka s Ocenaside. SMRŤ: Zomiera na hranici.
 • Enid (Katelyn Nacon) mladlé dievča v Alexandrii ktoré má vzťah s Carlom a potom s Aldenom Siddiq ju vyučil na dokorku. SMRŤ: Šepkači ju zabijú a dajú jej hlavu na kôl aby vytvorili hranicu.
 • Siddiq (Avi Nash) lekár, ktorého zachráni Carl počas vojny a privedie ho do Alexandrie. Počas oslavy v Kráľovstve odchádza s inými na Hilltop ako jediný prežíva. Po tomto incidente trpí halucináciami. Má dieťa Coco s Rositou. SMRŤ: Šepkač Dante pôjde ako špión do Alexandrrie a Sddiq ho spozná. Dante ho potom zabije.
 • Alpha (Samantha Morton) Vodca Šepkačov, ktorí sa prezliekajú do kože chodcov. Zabíja veľa ludí a napicháva im hlavy na kôly aby vytvorila hranicu medzi jej územím a územím Hilltopu, Alexandrie a Oceanside. SMRŤ: Negan jej podreže hrdlo a potom odovzdá jej hlavu Carol, tá ju potom napichne na hranicu.
  • Beta (Ryan Hurst) pravá ruka Alphy, ktorý je protikladom Daryla, nedôveruje Neganovi a nemá rád Gammu

Živé no dej seriálu opustili[upraviť | upraviť zdroj]

 • Rick Grimes (Andrew Lincoln), "šerif", ktorý sa na nemocničnom lôžku zobudil do sveta plného hrôzy a smrti. Jeho prvoradým cieľom je ochrániť skupinu a to akýmikoľvek prostriedkami. Stal sa vodcom, na ktorého sa všetci spoliehajú, aj keď on sám má neraz o sebe pochybnosti. Navyše okrem nemŕtvych musí bojovať aj s vlastnými démonmi vo svojom vnútri, čo mu ide omnoho horšie, ako likvidácia chodcov. Rick dokáže byť neohrozeným vodcom, ale aj zlomenou troskou.
 • Michonne (Danai Gurira), tajomná Amazoka s katanou, o jej minulosti nevie nikto takmer nič. Ujala sa zúfalej Andrey, ktorú našla v lese po útoku na Hershelovu farmu. Iba vo dvojici sa im podarilo prežiť zimu a bez nej by bola Andrea už dávno mŕtva. Michonne je extrémne opatrná, nedôverčivá a najradšej by zostala iba s Andreou. Okolnosti a spoločný nepriateľ ju však priviedli do Rickovej skupiny kde našla svoj nový domov a rodinu. Momentálne sa stará o Rickovu dcéru Judith a ich malého syna R.J.a (Rick junior).
 • Morgan Jones (Lennie James) prvý človek ktorého stretne Rick po prebudení s kómy k skupine sa pridáva neskôr. Po vojne s Neganom odchádza.
 • Dwight- (Austin Amelio) - Krutý člen Spasitelov, ktorý má v obľube Darylovu kušu, motorku a vestu. Cez vojnu slúži ako špión u Spasiteľov pre A,H,K. Po vojne sa vydáva nájsť svoju manželku Sherry
 • Anne "Jadis" (Pollyanna McIntosh) vodca Scavengers ktorí zradia Ricka na začiatku vojny. Keď Simon zabije jej skupinu pridáva sa k luďom do Alexandrie pri stavbe mosta unesie Ricka do helikoptéry

Prehľad postáv[upraviť | upraviť zdroj]

Hlavné postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Postava Herec Séria
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rick Grimes Andrew Lincoln Hlavná
Shane Walsh Jon Bernthal Hlavná Hosť Hosť
Lori Grimes Sarah Wayne Callies Hlavná
Andrea Laurie Holden Hlavná
Dale Horvath Jeffrey DeMunn Hlavná
Glenn Rhee Steven Yeun Hlavná
Carl Grimes Chandler Riggs Hlavná
Daryl Dixon Norman Reedus Vedľajšia Hlavná
Carol Peletier Melissa McBride Vedľajšia Hlavná
Maggie Greeene Lauren Cohan Vedľajšia Hlavná
Michonne Danai Gurira Hosť Hlavná
Hershel Greene Scott Wilson Vedľajšia Hlavná Hosť
Merle Dixon Michael Rooker Hosť Hlavná
Philip "Guvernér" Blake David Morrissey Hlavná Hosť
Beth Greene Emily Kinney Vedľajšia Hlavná
Tyreese Williams Chad Coleman Vedľajšia Hlavná
Sasha Williams Sonequa Martin-Green Vedľajšia Hlavná Hosť
Bob Stookey Lawrence Gilliard Jr. Hlavná
Abraham Ford Michael Cudlitz Vedľajšia Hlavná
Eugene Porter Josh McDermitt Vedľajšia Hlavná
Rosita Espinosa Christian Serratos Vedľajšia Hlavná
Tara Chambler Alanna Masterson Vedľajšia Hlavná
Gareth Andrew J. West Hosť Hlavná
Gabriel Stokes Seth Gilliam Hlavná
Morgan Jones Lennie James Hosť Hosť Vedľajšia Hlavná
Jessie Anderson Alexandra Breckenridge Vedľajšia Hlavná
Aaron Ross Marquand Vedľajšia Hlavná
Spencer Monroe Austin Nichols Vedľajšia Hlavná
Deanna Monroe Tovah Feldshuh Vedľajšia Hlavná
Negan Jeffrey Dean Morgan Hosť Hlavná
Dwight Austin Amelio Vedľajšia Hlavná
Paul "Jesus" Rovia Tom Payne Vedľajšia Hlavná
Gregory Xander Berkeley Hosť Hlavná
Ezekiel Khary Payton Vedľajšia Hlavná
Simon Steven Ogg Hosť Vedľajšia Hlavná
Enid Katelyn Nacon Hosť Vedľajšia Hlavná
Anne "Jadis" Pollyanna McIntosh Vedľajšia Hlavná
Alden Callan McAuliffe Vedľajšia Hlavná
Siddiq Avi Nash Vedľajšia Hlavná
Alpha Samantha Morton Hlavná
Beta Ryan Hurst Vedľajšia Hlavná
Yumiko Eleanor Matsuura Vedľajšia Hlavná
Jerry Cooper Andrews Vedľajšia Hlavná
Magna Nadia Hilker Vedľajšia Hlavná
Judith Grimes Cailey Fleming Vedľajšia Hlavná
Lydia Cassady McClincy Vedľajšia Hlavná
Connie Lauren Ridloff Vedľajšia Hlavná

Vedľajšie postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Postava Herec Séria
1 2 3 4 5 6 7 8
Amy Emma Bell Vedľajšia Hosť
Jim Andrew Rothenberg Vedľajšia Hosť
Theodore "T-Dog" Douglas IronE Singleton Vedľajšia
Morales Juan Pareja Vedľajšia Hosť
Jacqui Jeryl Prescott Sales Vedľajšia Hosť
Ed Peletier Adam Minarovich Vedľajšia Hosť
Sophia Peletier Madison Lintz Vedľajšia
Miranda Morales Viviana Chavez Vedľajšia
Eliza Morales Maddie Lomax Vedľajšia
Louis Morales Maddie Lomax Vedľajšia
Otis Pruitt Taylor Vince Vedľajšia
Patricia Jane McNeill Vedľajšia
Annette Greene Amber Chaney Vedľajšia
Randall Culver Michael Zegen Vedľajšia
Jimmy James Allen McCune Vedľajšia
Terry Brandon Fobbs Hosť Vedľajšia Hosť
Mike Aldis Hodge Hosť Vedľajšia Hosť
Axel Lew Temple Vedľajšia
Andrew Markice Moore Vedľajšia
Tim Lawrence Kao Vedľajšia
Haley Alexa Nikolas Vedľajšia
Milton Mamet Dallas Roberts Vedľajšia
Ben Tyler Chase Vedľajšia
Oscar Vincent M. Ward Vedľajšia
Allen Daniel Thomas May Vedľajšia Hosť
Shumpert Travis Love Vedľajšia Hosť
Caesar Martinez Jose Pablo Cantillo Vedľajšia Hosť
Karen Melissa Ponzio Vedľajšia Hosť
Patrick Vincent Martella Vedľajšia
Molly Kennedy Brice Vedľajšia
Lilly Chambler Audrey Marie Anderson Vedľajšia
Meghan Chambler Meyrick Murphy Vedľajšia
Len Marcus Hester Vedľajšia
Dan Keith Brooks Vedľajšia
Harley J.D. Evermore Vedľajšia
Billy Eric Mendenhall Vedľajšia
Dr. Caleb Subramanian Sunkrish Bala Vedľajšia
Luke Luke Donaldson Vedľajšia
Jeanette Sherry Richards Vedľajšia
Joe Jeff Kober Vedľajšia
Tony Davi Jay Vedľajšia
David Brandon Carroll Vedľajšia Hosť
Clara Kerry Condon Vedľajšia
Alisha Juliana Harkavy Vedľajšia
Mary Denise Crosby Vedľajšia Hosť
Lizzie Samuels Brighton Sharbino Vedľajšia Hosť
Mika Samuels Kyla Kenedy Vedľajšia Hosť
Noah Tyler James Williams Vedľajšia
Martin Chris Coy Vedľajšia
O'Donnell Ricky Wayne Vedľajšia
Dawn Lerner Christine Woods Vedľajšia
Dr. Steven Edwards Erik Jensen Vedľajšia
Amanda Shepherd Teri Wyble Vedľajšia
Reg Monroe Steve Coulter Vedľajšia
Aiden Monroe Daniel Bonjour Vedľajšia
Pete Monroe Corey Brill Vedľajšia
Theresa April Billingsley Vedľajšia
Erin Tiffany Morgan Vedľajšia Hosť
Sam Anderson Major Dodson Vedľajšia
Ron Anderson Austin Abrams Vedľajšia
Nicholas Michael Traynor Vedľajšia
Tobin Jason Douglas Vedľajšia
Olivia Ann Mahoney Vedľajšia
Eric Raleigh Jordan Woods-Robinson Vedľajšia
Francine Dahlia Legault Hosť Vedľajšia
Barbara Mandi Christine Kerr Hosť Vedľajšia Hosť
Kent David Marshall Silverman Hosť Vedľajšia
Bruce Ted Huckabee Hosť Vedľajšia Hosť
Owen Benedict Samuel Hosť Vedľajšia
Dr. Denise Cloyd Merritt Wever Vedľajšia
David Jay Huguley Vedľajšia
Heath Corey Hawkins Vedľajšia Hosť
Scott Kenric Green Vedľajšia
Anna Vanessa Cloke Vedľajšia Hosť Vedľajšia
Daniel Daniel Newman Hosť Vedľajšia
Sherry Christine Evangelista Hosť Vedľajšia
Arat Elizabeth Ludlow Vedľajšia
Laura Lindsley Register Vedľajšia
Garry Mike Seal Vedľajšia
Gavin Jayson Warner Smith Vedľajšia
Jared Joshua Mikel Vedľajšia
Benjamin Logan Miller Vedľajšia
Jerry Cooper Andrews Vedľajšia
Dianne Kerry Cahill Vedľajšia
Alvaro Carlos Navarro Vedľajšia
Richard Karl Makinen Vedľajšia

Fear the Walking Dead[upraviť | upraviť zdroj]

Pozri aj Fear the Walking Dead

Od 23. augusta 2015 vysiela AMC seriál Fear the Walking Dead, ktorý sleduje priebeh apokalypsy od jej vypuknutia. Premiérové časti sú súbežne vysielané aj na lokálnej stanici AMC v českom jazyku.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

 1. PRUDOM, Laura. The Walking Dead Renewed for Season 9, Angela Kang Promoted to Showrunner - IGN [online]. IGN. Dostupné online. (angličtina)
 2. LUSSIER, Germain. Walking Dead Renewed for Season 10, Will Premiere October 2019 [online]. io9. Dostupné online. (angličtina)
 3. The Walking Dead: Season Three Ratings [online]. TV Series Finale, 2.4.2013. Dostupné online. (po anglicky)
 4. The Walking Dead: Season Four Ratings [online]. TV Series Finale, 1.4.2014. Dostupné online. (po anglicky)
 5. The Walking Dead: Season Five Ratings [online]. TV Series Finale, 31.3.2015. Dostupné online. (po anglicky)
 6. The Walking Dead: Season Six Ratings [online]. TV Series Finale, 5.4.2016. Dostupné online. (po anglicky)
 7. The Walking Dead: Season Seven Ratings [online]. TV Series Finale, 4.4.2017. Dostupné online. (po anglicky)
 8. The Walking Dead: Season Eight Ratings [online]. TV Series Finale, 10.4.2018. Dostupné online. (po anglicky)
 9. The Walking Dead: Season Nine Ratings [online]. TV Series Finale, 26.3.2019. Dostupné online. (po anglicky)
 10. The Walking Dead: Season Ten Ratings [online]. TV Series Finale, 6.4.2019. Dostupné online. (po anglicky)

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

Seriál bol nominovaný na viaceré ocenenia, z ktorých niektoré aj získal. V roku 2010 – 2012 získal cenu Emmy Award .