Preskočiť na obsah

War Thunder

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
War Thunder
Základné informácie
Autor/VývojárGaijin Entertainment
VydavateľGaijin Entertainment
EngineDagor
Dátum vydania1. november 2012
ŽánerAction, MMO
MódMultiplayer
PlatformaMicrosoft Windows
PlayStation 4
OS X
Linux
Ďalšie odkazy
Web stránka hrywarthunder.com/

Pozri aj Videoherný portál

War Thunder je masívna online bojová videohra inšpirovaná druhou svetovou vojnou vydaná od Gaijin Entertainment pre Microsoft Windows, OS X, Linux a PlayStation 4.

Herný model[upraviť | upraviť zdroj]

Hra je postavená na systéme mikro-transakcie, ale s možnosťou získať takmer všetky funkcie hry bez platenia. V hre si za reálne peniaze môžete kúpiť prémiové vozidlá alebo prémiový účet ktorý vám uľahčí postup v hre. Inak je hra dostupná kompletne zadarmo. K dispozícii je tiež služba odporúčania, pričom hráči môžu pozvať ľudí do hry, a získať tak bonusy.

Hrateľnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Každý hráč začína s vozidlami z 30. rokov 20. storočia ako napríklad prvé dvojplošníky a tanky. Postupne sa potom dostáva až k vozidlám ako moderné tanky Abrams alebo alebo nadzvukové stíhačky. Hra obsahuje viac ako 790 lietadiel, 560 tankov a 180 lodí. Väčšina máp v hre sa odohráva na základe skutočných vojenských konfliktov. Napríklad Boj o Stalingrad, Maginotova línia, Normandia, Midway, Kórea, Vietnam a mnohé ďalšie.

Hra okrem módu pre viac hráčov obsahuje historickú kampaň pre lietadlá v ktorej si môžete zahrať vojenské konflikty minulého storočia so strojmi ktoré v nich skutočne bojovali.

Národy[upraviť | upraviť zdroj]

K dispozícii je 10 národov: USA, Nemecko, Sovietsky zväz, Veľká Británia, Japonsko, Francúzsko, Taliansko, Čína, Švédsko a Izrael. Každý z týchto národov má lietadlá a tanky. Helikoptéry a lode sú zatiaľ dostupné u niektorých národov, no po aktualizáciách by mali stroje pridať aj ostatným.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku War Thunder na anglickej Wikipédii.