Wikipédia:Článok

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Článok vo Wikipédii je definovaný ako stránka, ktorá obsahuje encyklopedickú alebo almanachovú informáciu (almanachovú znamená zoznamy, časové osi, tabuľky a pod.).

Špeciálne:Allpages generuje zoznam všetkých článkov slovenskej Wikipédie a en:Wikipedia:Statistics obsahuje štatistiky o Wikipédii a jej raste.

Článkom nie je žiadna stránka z iných menných priestorov.

Jednako len nie všetky stránky v mennom priestore článkov možno ozaj pokladať za články, najmä nie:

Automatická definícia používaná softwarom Mediawiki na určenie celkového počtu na Špeciálne:Statistics, hlavnej stránke ai. sa trocha líši:

  • akákoľvek stránka v mennom priestore článkov, ktorá nie je presmerovaním a obsahuje aspoň jeden wiki odkaz: môže sa jednať aj o interwiki odkaz na iný jazyk a nezáleží na tom, či existuje cieľová stránka alebo nie. Preto stránka nepočítaná ako článok musí byť nutne slepá, avšak nie je to dostatočná podmienka; pridanie kategórie (zrejme) postačuje na započítanie článku.

Software navyše v súčasnosti nedokáže rozlíšiť rozlišovaciu stránku ani výhonky (zdrojový kód {{Výhonok}} sám od seba žiaden odkaz, tj. hranaté zátvorky, neodkazuje) alebo šablóny zoznamov s minimálnym obsahom.