Wikipédia:Žiadosť o práva správcu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Žiadosti o práva správcu
Na tejto stránke sa podávajú žiadosti o práva správcu alebo žiadosti o potvrdenie vo funkcii správcu podľa pravidla o správcoch, ktoré nadobudlo platnosť 30. júla 2008.

Aktuálne žiadosti[upraviť zdroj]

OJJ[upraviť zdroj]

 • Žiadosť podaná dňa: 03:38, 22. máj 2016 (UTC)
 • Hlasovanie končí dňa: 5. 6. 2016 (UTC), s predĺžením: 12. 6. 2016 (UTC)

OJJ (diskusiapríspevkypočítadlo 1počítadlo 2článkyvšetky projektyzáznamyzablokovania)

Zdôvodnenie[upraviť zdroj]

Ahoj všichni! Na skwiki jsem asi 3/4 roku, mám něco přes 3500 editací, z nichž je většina vrácení nějakého vandalismu (taky mám ale ) a na RC jsem až na krátká období neaktivity denně. V listopadu jsem obdržel funkci rollback. Vzhledem k nadcházejícímu konci a začátku školního roku, kdy je vandalů nejvíce, podávám ŽoPS. Pokud se správcem stanu, aktivní bych byl na postu samozřejmě dál. Práva bych využíval s rozvahou a to především k blokování vandalů, mazání nesmyslných stránek, v dalších řadách mazání článků po urgentech a skrývání vulgů. Již teď mám na NS řadu žádostí, které bych moh vyřešit sám a nezatěžovat tím ostatní. Nehodlám však alespoň zpočátku dělat velká rozhodnutí. Rád bych ještě řekl, že několik chybných zákroků (ukliknutí rollbackem, špatně vložená šab.) tu mám, ale snažím se je eliminovat. Děkuji všem za důvěru, pokud byste našli důvody proč proti, zdůvodněte to prosím do hlasu, ať vím, z čeho mám vycházet. Doufám, že nevadí má národnost ;) -OJJ 03:38, 22. máj 2016 (UTC)

Hlasovanie[upraviť zdroj]

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za --ILoveJuice (diskusia) 07:03, 22. máj 2016 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za - Tvoja protivandalská činnosť je naozaj intenzívna. --Eryn Blaireová (diskusia) 08:04, 22. máj 2016 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za Súhlasím s Eryn, aktívne kontroluješ posledné zmeny a práva správcu Ti umožnia zasahovať ešte efektívnejšie. Pozeral som aj Tvoje pôsobenie na českej wikipédii a nenašiel som nič kontroverzné, skôr naopak, takže máš moju podporu bez výhrad :-)--Kelovy (diskusia) 11:31, 22. máj 2016 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za Pe3kZA 14:04, 22. máj 2016 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za --Jetam2 (diskusia) 18:52, 22. máj 2016 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg Za Keď si odmyslím ŽoPS na cswiki. --Exestosik (diskusia) 15:39, 25. máj 2016 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

Zdržali sa[upraviť zdroj]

Diskusia[upraviť zdroj]

Oceňujem:

 • vysoké nasadenie pri patrollingu
 • snahu dodržiavať procedúry (urgenty, postupnosť upozornení)

Prekáža mi:

 • určitá horlivosť a nadpráca – na môj vkus trochu obsesívne riešenie aj vecí, nad ktoré sa dá povzniesť. S trochou extrapolácie (môžem sa samozrejme mýliť) v tom cítim náznak možného obťažovania redaktorov banalitami resp. zbytočných reštrikcií a autoritatívnych zásahov aj tam, kde to nie je nevyhnutné.
 • relatívne krátka doba aktivity (~1/2 roka na skwiki)
 • málo iných aktivít mimo patrolling

Na jednej strane je fakt, že na efektívnejší patrolling by sa ti práva zišli, na druhej strane ako správcu si predstavujem niekoho snáď trochu rozvážnejšieho a zdržanlivejšieho, chýba mi tu určitý "zdravý nadhľad", ktorý som pri redaktoroch, za ktorých som v minulosti hlasoval, vnímal. Osobne by som tomu minimálne dalq ešte čas na dozretie. --Teslaton (diskusia) 11:50, 22. máj 2016 (UTC) P.S.: národnosť je myslím najmenší problém, viď napr. Tchoř.

@Teslaton: Tak hlasuj jak chceš :-), bránit Ti nemůžu a ani nebudu. Hold, když někde vidím nějakou opakovanou i drobnost (copyivo) nebo chci poděkovat za zásah, omluvit se za třeba hned navrácené ukliknutí, napíšu. Nic víc a nic míň, nikoho obtěžovat rozhodně nechci a nikdy jsem na to ani nemyslel. Jo a píšu když mi ostatní pomůžou neb slovenštině rozumím, článek bych taky nějak splácal, ale rozhodně by to nebylo moc kvalitní. V tuto chvíli mám článků několik, třeba makak je tu i dobrý (na cs wiki též mnou psané), teď píšu dál. A taky sem tam doplním také iboxy podle Tvého seznamu. Děkuji za pochvaly. -OJJ 12:43, 22. máj 2016 (UTC)
@Teslaton: + já tam půlrok nevidím. Říjen/Listopad/Prosinec/Leden/Únor/Březen/Duben/Květen... -OJJ 12:48, 22. máj 2016 (UTC)
Nie je to podstatné, ale 217 dní je ~2,38 kvartálu, čo je bližšie k dvom ako k trom. --Teslaton (diskusia) 13:27, 22. máj 2016 (UTC)
@Teslaton: Tak takhle dokonale jsem to nepočítal ;). Jinak kdyby i do budoucna něco ohledně mého počínání, napiš. Měj se a díky za názory. -OJJ 13:31, 22. máj 2016 (UTC)
Ja tiež nie, kým si to nespochybnil... ;) --Teslaton (diskusia) 14:51, 22. máj 2016 (UTC)
Tá „horlivosť“ je skôr pre nás nie úplne bežné vyžadovanie pravidiel, ktoré sa zo začiatku snaží „zubami - nechtami“ dodržiavať každý správca. Nechcem teraz znevažovať našu prácu, no OJJ je v mojich očiach pri patrole „kúsok pred nami“. Bol by to nový vietor a hoci nepôsobí na skwiki dlho, jeho pôsobenie (s ohľadom na zameranie) je prínosné a svedomité. Skôr by som preto tou „nadprácou“ argumentoval v zmysle vzoru, aby tých nás pár aktívnych redaktorov ten status quo wiki posunula o kúsok vpred. Nevnímam ako obťažovanie, ak ma niektorý z redaktorov požiada o zásah alebo upozorní na chybu, rovnako dobre rozumiem obmedzenému rozsahu „iných aktivít“ (nesprávnymi editmi sa pridáva práca domácim redaktorom). Teslaton, určite nielen v mojich očiach si naša aktuálna „skwikišpička“, ale hľadať (bez štipky irónie!) tebe rovného by nás stálo nekonečne veľa času ;) Preto osobne vítam záujem OJJ, ktorý, ak dostane príležitosť, určite rýchlo porastie a tiež bude veľa vecí (pod tlakom rastúcich správcovských skúseností) robiť možno inak. Pe3kZA 14:04, 22. máj 2016 (UTC)
@Pe3kZA: Děkuji za milá slova, sám bych to o sobě netvrdil. Jinak Teslovy ani ničí zásluhy nepodceňuji, tak dobrý jako on samozřejmě nebudu. -OJJ 14:14, 22. máj 2016 (UTC)
@Pe3kZA: Načo to adorovanie, navyše IMHO dosť mimo – wikišpička môže byť niekto, kto pravidelne generuje špičkové články (gró wiki je snáď stále primárne o tvorbe, nie údržbe a technických vychytávkach), k čomu sa ja skutočne ani len omylom neblížim.
Čo sa týka tej horlivosti, mnoho vecí nie je tak horúcich, aby ich bolo potrebné rozpitvávať; v konečnom dôsledku aj ten vandalizmus je niekedy praktickejšie nechať chvíľu odležať a potom prosto revertnúť, keď to už dotyčného prestalo baviť. Real-time boj s vandalom niekedy generuje viac revízií, než ten prvý prístup. A ako práve pozerám, v cs ŽOPSe boli OJJ vytýkané veľmi podobné veci, ako som si (pre protokol podotýkam, že nezávisle, cs aktivitu, vrátane tamojšieho ŽOPSu som si zbežne pozrel až teraz, inšpirovaný Kelového poznámkou) všimol ja. --Teslaton (diskusia) 14:51, 22. máj 2016 (UTC)
@Teslaton: Pokud to nerevertne někdo jiný ;). Proto bych taky raději dotyčného včas bloknul. Měj se, z věcí, co jsi tu napsal, si něco beru, stejně jak od českých kolegů, i když obě Wiki dohromady nemíchám, stejně tak jako další na kterých se občasně vyskytnu. -OJJ 15:02, 22. máj 2016 (UTC)
@Teslaton: Vidíš a ja zas považujem Tvoju prácu technického charakteru za prínosnejšiu, nakoľko jeden tvoj zásah vie vylepšiť, opraviť či upraviť stovky článkov, čo by ručne trvalo hodiny. Pe3kZA 16:32, 22. máj 2016 (UTC)
@Teslaton, Pe3kZA: Takhle - vím co se ode mne očekává a znám pravidla; nikterak je neporušuji. Bohužel řadu svých názorů nebo stylů diskuse používám i v běžném životě. Tudíž buď můžu správcovat a pomáhat, nebo můžeme čekat a nic. Některé své chování se prostě neodnaučím, ale žádný mega problém s ním nevidím. Nejsem ani vulgární ani rýpavý a nevychvaluji se. Jako správce bych spíš volil dvakrát měř a jednou řež. Rozhodnutí je jen na vás. -OJJ 17:19, 22. máj 2016 (UTC)

@OJJ: Fúúha, až teraz som si všimol Tvoju žiadosť a stále to rozdýchavam, lebo pravdupovediac, trochu ma to zaskočilo. Si ten typ kandidáta o ktorom rozhodne nemôžem hlasovať proti, no tiež rozhodne nie za. V podstate nemám výhrady k Tvojej práci, no pridelenie admin práv mi príde predčasné, možno tak aspoň po roku, prípadne viac aktívnej práce a desiatkach článkov by som nemal problém, no na teraz som dosť váhavý. Objektívne môžem povedať, že patríš medzi kolegov, ktorých si viem ako správcov do budúcna predstaviť, no aktuálne s podporou váham. --BT 18:41, 22. máj 2016 (UTC)

@BT: Mám ve sledovaných, netřeba zmiňovat. Kvalitní článek zplodit umím, na cs už bych tu stovku přesáhl, v tom není problém, ale jak jsem už psal Teslovy, neumím slovenštinu natolik dobře, abych sem sypal desítky článků. Jestli mi pomůžeš s čechismy, může tu být klidně jeden denně/týdně. Ano, aktivní tu nejsem tak dlouho jako Ty, zvlášť, když jsem se podíval na Teslatonův denní počet, ale znám pravidla a nedělám nějakou řadu hloupých chyb. To je IMHO nejdůležitější. -OJJ 03:20, 23. máj 2016 (UTC)

Podporujem. Nemám pocit, že by OJJ vykonával nadprácu. Skôr sa pridám k názoru, že postupuje v súlade s protokolom na čo nie zvyknutí. Písanie trikrát do diskusie nie každý dodržuje. Nevidím problém v inej tvorbe. Nemyslím, že je nutné, aby mal správca desiatky článkov. Každému predsa vyhovuje nejaká iná činnosť. Možno si tu časovo kratšie. So what? Za ten čas si do projektu vložil dosť času a tvoje úpravy a zásahy sú prínosné. Cením si tvoju snahu a držím palce!--Jetam2 (diskusia) 18:52, 22. máj 2016 (UTC)