Wikipédia:Žiadosti o povolenie/Rollback

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

O možnosti udelenia práva rollbacku čítajte na nasledujúcej stránke: Povolenie a zrušenie funkcie rollback.

Novú žiadosť pridáte tak, že pomocou nasledovného okienka vytvoríte podstránku v tvare: Wikipédia:Žiadosti o povolenie/Rollback/Redaktor a do tejto časti vložíte odkaz na ňu v tvare: {{/Redaktor}}.


Staré a ukončené žiadosti sú na stránke archívu: Wikipédia:Žiadosti o povolenie/Archív/Rollback.

Aktuálne žiadosti[upraviť zdroj]

MDsmajlik[upraviť zdroj]

MDsmajlik (diskusiapríspevkypočítadlo 1počítadlo 2článkyvšetky projektyprávazáznamyzablokovania)

Zdravím! Môj vzťah s právom rollback má dlhšiu históriu. Najprv, keď som bol nováčik, som ani nevedel, čo to ten rollback je. :) Potom, ako som upravoval skwiki som to, samozrejme, zistil. No aj tak som si myslel, že také niečo ako je rollback nikdy nevyužijem a takúto žiadosť nepodám. :) Nuž, časy sa menia. U mňa bolo tou zmenou to, že asi pred mesiacom som začal kontrolovať posledné úpravy (pozri moje príspevky). No ani to ma zo začiatku úplne nepresvedčilo na podanie tejto žiadosti. Ale napokon prišli situácie, ako je napríklad táto, kde si vandal nedá pokoj a ten rollback by sa mi celkom hodil. A naviac, takisto sa musí uznať, že obyčajné revertovanie je niekedy troška zdĺhavé a ak by som mal rollback, mohol by som pracovať rýchlejšie, t.j. pracovať viac. :) Občas sú problémom aj konflikty úprav, kedy niečo vraciam a musím sa ponáhľať, aby ma niekto nepredbehol a nemusel som to potom rušiť. Ak by som mal rollback, vrátil by som to jedným / dvoma kliknutiami, alebo by to podobne vrátil niekto iný a konflikt by nevznikol. :)
Jedinou výhradou, ktorú mám voči funkcii rollback je to, že (aspoň podľa mojich informácií) sa v ňom nedá napísať zhrnutie úprav a to ja robím rád – napíšem, prečo som úpravu vrátil. No ak by som mal rollback, vracal by som ním (podľa pravidla) len zrejmý vandalizmus / experimenty (tam to zhrnutie nie je až tak potrebné) a iné prípady by som vracal bežne, ako každý iný redaktor.
Samozrejme si uvedomujem, že vo Wikipédii nie som až tak dlho, posledné úpravy takisto nekontrolujem zrovna dlhý čas, príspevkov v hlavnom mennom priestore mám len okolo 700 a naviac, určite ako redaktor robím chyby. No vždy som rád, keď ma na ne ostatní redaktori upozornia a viem, v čom sa mám zlepšiť. Na záver by som teda chcel dodať, že ak by ste sa vy, správcovia, rozhodli, že zatiaľ nie som najvhodnejší pre funkciu rollback a nepridelili mi ju, obrovská tragédia by to pre mňa nebola – revertoval by som ako doteraz. No ak by ste sa rozhodli dôverovať mi a funkciu mi prideliť, uľahčilo a zrýchlilo by mi to prácu. Prosím Vás teda, o vaše názory a rozhodnutie. :)

Vyjadrenie správcov[upraviť zdroj]

  1. Symbol support vote.svg Za Nevidím dôvod, prečo neuľahčiť prácu. Pe3kZA 8. 10. 2016, 16:45 (UTC)
  2. Symbol oppose vote.svg Proti Neber to v zlom, no dal by som tomu ešte čas, niektoré zásahy mi zatiaľ neprídu dosť rozvážne/zrelé. --Teslaton (diskusia) 8. 10. 2016, 16:51 (UTC)
    @Teslaton: Čo konkrétne myslíš, Teslaton? Aby som vedel, kde sa mám zlepšiť. :) --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 8. 10. 2016, 17:13 (UTC)
  3. Symbol support vote.svg Za ,veď nejde o pridelenie admin práv. --BT 9. 10. 2016, 17:11 (UTC)
  4. Symbol support vote.svg Za Každý sa môže seknúť. MDsmajlik je aktívny redaktor, bojuje proti vandalizmu. Myslím, že nástroj využije.--Jetam2 (diskusia) 9. 10. 2016, 18:21 (UTC)
Rollback býva niekedy zradný, preto si tiež myslím, že bude vhodnejšie, ak nazbieraš viac skúseností a nateraz zostaneš pri bežnom vracaní úprav. --–Bubamaradisk. 8. 10. 2016, 19:05 (UTC)
@Bubamara: OK, zostanem teda načas pri obyčajnom revertovaní, len sa chcem spýtať, čo si myslela vetou „Rollback býva niekedy zradný...“ :) --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 8. 10. 2016, 19:54 (UTC)
@Bubamara, MDsmajlik: Řekl bych, že rollback mže být zrádný díky těmto editacím. Zvláště na dotykáčích. ---OJJ 9. 10. 2016, 15:54 (UTC)
@MDsmajlik: Stane sa, že niekto upravuje článok viackrát za sebou. Jeho posledná úprava nie je z nejakého dôvodu správna, ale tie predchádzajúce sú v poriadku. Všimneš si len poslednú zlú úpravu a vrátiš článok do stavu pred jeho úpravami. --–Bubamaradisk. 9. 10. 2016, 16:15 (UTC)
@Bubamara: To je teď nějaká móda vracet rollbackem i běžné úpravy? Já se snažím revertovat vandalismy/spamy/copyvia. Na nějaké chybky standard revert na 3 kliknutí. A už vůbec nepoužívat rollback v editwarech. -OJJ 10. 10. 2016, 07:15 (UTC)
@OJJ: Môže nastať situácia, keď sú napr. štyri po sebe idúce úpravy v poriadku ale tá piata je vandalizmus. Ak si nevšimnem, že IP, či registrovaný upravoval článok viackrát po sebe, vrátim s dobrým úmyslom jeho vandalizmus a zároveň aj dobré úpravy. --–Bubamaradisk. 10. 10. 2016, 16:49 (UTC)
@OJJ, Bubamara: OK, vďaka za upozornenia. Čo sa týka „úklikov“ s rollbackom, ako jeden z mála mladých ľudí v dnešnej dobe internet v mobilných zariadeniach ani nepoužívam. :) Editujem len cez PC, naviac, rád by som používal funkciu bezpečný rollback. A aj keby som mal rollback, (nehovorím, že by som bol 100% bezchybný, no) kontroloval by som, čo presne vraciam. --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 9. 10. 2016, 19:17 (UTC)

Ehm... Nechcem sa veľmi pliesť správcom do ich rozhodovania, no nemohli by sme toto hlasovanie už rozhodnúť (áno/nie). --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 18. 10. 2016, 15:20 (UTC)

To sa na „smajlíka“ zabudlo, alebo ako? Treba mu prideliť rollback. --BT 18. 10. 2016, 17:45 (UTC)

Moje výhrady platia a z vyjadrení nevyplýva jasný konsenzus (názorovo 3:2, hoci teda formálne nejde o hlasovanie, len o vyjadrenia) Dal by som tomu čas. --Teslaton (diskusia) 18. 10. 2016, 17:59 (UTC)
@Teslaton: OK, Teslaton. No jediné čo o tvojom názore viem je to, že máš výhrady ohľadne toho, že niektoré moje zásahy Ti „zatiaľ neprídu dosť rozvážne/zrelé.“ Tu som sa Ťa spýtal, čo konkrétne myslíš a Ty si mi ešte stále neodpovedal. Prosím, uveď mi aspoň jeden alebo viac príkladov, aby som vedel, kde sa mám zlepšiť. Lebo zo slov „niektoré zásahy mi zatiaľ neprídu dosť rozvážne/zrelé“ sa toho veľa nedozviem. --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 18. 10. 2016, 18:19 (UTC)
@MDsmajlik: Toto je primárne diskusia správcov o žiadosti, v tom zmysle som reagoval. Ak budem mať čas, nejaké konkrétne príklady ev. pošlem, cháp ale pls., že preliezanie histórie úprav nie je niečo, čo by som mal nejak vysoko v zozname priorít. --Teslaton (diskusia) 18. 10. 2016, 18:27 (UTC)
3 je viac ako 2 a hotovo. Nie je o čom diskutovať. Myslím, že sme sa mohli dosť ponaučiť pri Lalininej žiadosti, žiadny ďalší čas netreba. --BT 18. 10. 2016, 18:12 (UTC)
Konsenzus práve nie je o "X je viac ako Y a hotovo" (WP:DEM). --Teslaton (diskusia) 18. 10. 2016, 18:20 (UTC)
Tak si teda „Jimbo“ pozri všetky žiadosti ako boli „všetky“ jednoznačné a nelinkuj tu en.wiki. --BT 18. 10. 2016, 18:26 (UTC)
Linkujem, pretože to sú základy (ak ti prekáža en, môžeš si to nájsť aj tu lokálne). --Teslaton (diskusia) 18. 10. 2016, 18:28 (UTC)

Výsledok[upraviť zdroj]