Preskočiť na obsah

Wikipédia:HotCat

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Logo HotCat

HotCat je nástroj, ktorý slúži na rýchle pridávanie kategórií. Namiesto toho, aby používateľ musel stránku ručne upravovať a pridať kategóriu v zdrojovom kóde stránky, sa priamo v časti článku vyhradenej pre kategórie objavia tlačidlá +/–. Po kliknutí na ne sa objaví okienko, do ktorého môže používateľ vložiť názov kategórie; HotCat mu pomôže tým spôsobom, že, podobne ako našeptávače pri internetových vyhľadávačoch, ponúka už existujúce kategórie. Tým sa čiastočne obmedzuje riziko vytvorenia dvoch kategórií, ktoré by mali rovnaký obsah. Namiesto uloženia verzie stránky klikne používateľ na „OK“ a HotCat sám automaticky úpravu uskutoční, takže je celý postup rýchlejší.

Uvedený (najrýchlejší) postup platí pre doplnenie/odobratie/úpravu jednej kategórie. V prípade potreby úpravy viacerých kategórií na jedinom článku, klikne používateľ najprv na odkaz ++ vľavo a po potrebných úpravách jednotlivých kat. zmeny potvrdí tlačidlom Uložiť. Zobrazí sa zdrojový kód článku so zapracovanými úpravami a predvyplneným zhrnutím, ktorý pokiaľ nie sú potrebné ďalšie zásahy (napr. zmena poradia kategórií) stačí už len publikovať.

Ukážka zjednodušeného pridávania kategórií pomocou nástroja HotCat

Ak chcete HotCat používať, prihláste sa, vyberte v menu vpravo hore možnosť Nastavenia, ďalej záložku Nástroje, zaškrtnite voľbu „HotCat pre jednoduché pridávanie, mazanie a zmeny kategórií, s našeptávaním názvov“ a uložte nastavenia tlačidlom Uložiť nastavenia.

S rozšírením HotCat sú pridané do priestoru kategórií v článku nové možnosti – zmeniť viaceré kategórie (++), pridať novú kategóriu (+), odobrať (–), zmeniť (±), vybrať podkategóriu (↓) a nadkategóriu (↑)