Wikipédia:Kaviareň/Novinky

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stôl pre diskusiu o novinkách v Kaviarni sa používa na oznámenia o nových šablónach, wikiprojektoch, podrobnostiach a iných novinkách na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole noviniek

Archív noviniek[upraviť | upraviť kód]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Invitation to participate in the upcoming WPWP Campaign[upraviť | upraviť kód]

Hello Wikipedians,

This is to invite you to join the WPWP Campaign to help improve Wikipedia articles with photos and win prizes. The campaign will run from 1st July 2020 to 31st August 2020.

The campaign primarily aims at using images from Wikimedia Commons on Wikipedia articles that are lacking images. Participants will choose among Wikipedia pages without photo images, then add a suitable file from among the many thousands of photos in the Wikimedia Commons, especially those uploaded from thematic contests (Wiki Loves Africa, Wiki Loves Earth, Wiki Loves Folklore, etc.) over the years.

Please visit the campaign page to learn more about the WPWP Campaign.

With kind regards,

Thank you,

Deborah Schwartz Jacobs, Communities Liaison, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Organizing Team - 21:32, 18. jún 2020 (UTC)

Ako napísať rozlišovaciu stranku[upraviť | upraviť kód]

Dobrý deň. Nevie niekto z váa, ako sa dá napísať rozlišovanie? Viem to na anglickej Wwikipédií, ale na slovenskej to neviem. Dakujem, Daniel D.--Dandro08 (diskusia) 13:47, 21. jún 2020‎ sa nepodpísal(a)

@Dandro08:Ahoj, zaužívaný formát rozlišovacej stránky je taký, že najskôr napíšeš tučným písmom daný výraz (teda názov stránky) a vo forme odrážkového zoznamu uvedieš jednotlivé významy daného výrazu s odkazmi na články o príslušných významoch. Zvyknú sa uvádzať aj referencie (najmä na jazykovedné slovníky), čo slúži hlavne na rýchle overenie správnosti uvádzaných významov (inými slovami: aby si niekto nevymýšľal, že výraz znamená aj niečo, čo v skutočnosti neznamená). Môžeš priložiť aj sekciu Pozri aj, do ktorej uvedieš odkazy na iné rozlišovacie stránky alebo články, ktoré s daným výrazom nejako súvisia. Príkladom dobre spracovanej rozlišovacej stránky je armáda. Stačí si tú štruktúru skopírovať a prispôsobiť.--Lišiak(diskusia) 12:06, 21. jún 2020 (UTC)

Aké sú vaše skúsenosti so slovenskou Wikipédiou? Povedzte nám![upraviť | upraviť kód]

Po dvoch mesiacoch vybavovania banneru na Mete, ktorý sa bude od dnešnej polnoci zobrazovať všetkých návštevníkom slovenskej Wikipédie, spúšťame formulár, v ktorom zisťujeme, aké skúsenosti so slovenskou Wikipédiou majú jej návštevníci. Ide o veľmi dôležitú súčasť projektu Koncepcia získavania nových redaktorov, keďže nám tieto dáta umožnia zistiť, čo sú prekážky/motivácie v priespievaní na slovenskú Wikipédiu. Na základe získaných poznatkov pripravíme návrhy zlepšení a tieto budeme znovu overovať s používateľmi, aby sme si overili, že dané riešenia sú tými vhodnými. Ak nebudú, prerobíme ich na základe spätnej väzby. Konečným cieľom projektu je prilákať na slovenskú Wikipédiu viac redaktorov. Je to totiž jedným z hlavných problémov slovenskej Wikipédie a Wikimedia Slovensko ho prostredníctvom tohto projektu chce v spolupráci s komunitou riešiť.

Ako môžem momentálne pomôcť?
Budeme veľmi vďační, ak formulár vyplníte a ešte viac, pokiaľ ho zozdieľate s vašimi priateľmi, známymi, kolegami atď. Čím viac spätnej väzby získame, tým budeme mať reálnejšiu predstavu o konkrétnych problémoch a možných zlepšeniach. Môžete zozdieľať príspevok na Facebooku, tweet na Twitteri alebo samotný odkaz na formulár.

Vyplniť formulár
Táto anketa beží v službe tretej strany; pozrite si jej vyhlásenie o ochrane súkromia.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o celom projekte, zapojiť sa alebo pomôcť, navštívte stránku projektu!

Ďakujeme za podporu a pomoc! --Luky001 (diskusia) 12:56, 21. jún 2020 (UTC)

Zdravím! Pripomínam, že formulár je otvorený do 5. júla 23:59 SELČ. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 18:36, 3. júl 2020 (UTC)
Zdieľal som na Facebooku, som zvedavý, ako dopadne vyhodnotenie. s pozdravom! --SanoAK (diskusia) 20:54, 3. júl 2020 (UTC)

Annual contest Wikipedia Pages Wanting Photos[upraviť | upraviť kód]

Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP)

This is to invite you to join the Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP) campaign to help improve Wikipedia articles with photos and win prizes. The campaign starts today 1st July 2020 and closes 31st August 2020.

The campaign primarily aims at using images from Wikimedia Commons on Wikipedia articles that are lacking images. Participants will choose among Wikipedia pages without photo images, then add a suitable file from among the many thousands of photos in the Wikimedia Commons, especially those uploaded from thematic contests (Wiki Loves Africa, Wiki Loves Earth, Wiki Loves Folklore, etc.) over the years.

Please visit the campaign page to learn more about the WPWP Campaign.

With kind regards,

Thank you,

Deborah Schwartz Jacobs, Communities Liaison, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Organizing Team - 08:24, 1. júl 2020 (UTC)

feel free to translate this message to your local language when this helps your community

Feedback on movement names[upraviť | upraviť kód]

Dobrý den. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka if necessary. Ďakujeme

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 19:42, 2. júl 2020 (UTC)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

Otvorený list pre WMF žiadajúci zastavenie brandingu[upraviť | upraviť kód]

Ahoj! V poslednom čase rastia kontroverzia okolo možného premenovania Wikimedia Foundation (WMF). V ostatných dňoch vznikol na Mete Community open letter on renaming, otvorený list pre WMF, ktorý žiada proces zastaviť kvôli viacerým jeho nedostatkom. Pozývam na zváženie a prípadné podpísanie. Pre úplnosť ešte uvediem, že WMSK sa po internej diskusii rozhodla list tiež podpísať. Príjemné leto!--Jetam2 (diskusia) 17:12, 3. júl 2020 (UTC)