Wikipédia:Krčma/Návrhy

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Stôl s návrhmi v krčme sa používa na diskusie o nových nápadoch a návrhoch, ktoré sa netýkajú politiky.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole návrhov

Skončené, prebiehajúce a navrhované hlasovania nájdete na Wikipédia:Hlasovania.

Archív návrhov[upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.


WikiProjekt Laureáti Nobelovej ceny[upraviť zdroj]

Síce na našej Wikipédii nie je žiaden formálny mechanizmus na posudzovanie/schvaľovanie wikiprojektov, pokladám za vhodné predložiť jeden za aspoň neoficiálne schválenie či pripomienkovanie WikiProjekt Laureáti Nobelovej ceny

Prvoradým cieľom wikiprojektu je vytvoriť kvalitné články o laureátoch Nobelovej cenyCeny Švédskej ríšskej banky za ekonomické vedy na pamiatku Alfreda Nobela. O mnohých nám články chýbajú a viacero článkov, ktoré máme sú zatiaľ len vo forme výhonkov. Dôležité to pokladám najmä preto, že laureáti často patria k špičkám vo svojom odbore a preto je vhodné, aby slovenská Wikipédia obsahovala (aspoň stručné) informácie o každom z nich. Teda ide aj o istú obdobu tohto.

K wikiprojektu som vytvoril jednu šablónu (výhonok laureáta), vďaka ktorej bude možné sledovať články o laureátoch, ktoré sú vo forme výhonkov.

Budem rád za každý názor či pripomienku a samozrejme, budem veľmi rád, pokiaľ sa niekto k tomu bude chcieť pridať.--Lišiak (diskusia) 23:13, 3. október 2017 (UTC)

Návrhy na balakárske a magistersk práce[upraviť zdroj]

Ahojte. Aj kvôli Wikikonferencii, ktorá sa nám už blíži, som začal pracovať na návrhoch projektov, ktoré by študenti vysokých škôl mohli rozpracovať ako bakalársku alebo magisterskú prácu. Pozrite Wikipédia:WikiProjekt Wiki pre študentov, študenti pre Wiki/Študentské práce

Sú tu 2 základné myšlienky:

  1. viacerí študenti si proste len vyberajú zo zoznamu navrhovaných tém;
  2. ďalší študenti by radi navrhnú a spracujú vlastnú tému, ale nevedia čo by spravili.

Tento zoznam plánujeme (v učesanejšej podobe) ponúknuť tak učiteľom ako aj študentom najskôr na WikiKonferencii, neskôr aj vysokým školám na Slovensku (a v niektorých prípadoch aj v Česku).

Týmto vás pozývam prispieť do zoznamu, nech ho spoločne vylepšíme a nech slúži tak komunite ako aj verejnosti! --KuboF Hromoslav (diskusia) 12:13, 6. december 2017 (UTC)

Wikipédia:WikiProjekt Kvalita/Zoznam príliš krátkych článkov[upraviť zdroj]

Nemůžeme vytvořit seznam, který by pochytil články tohoto typu A ballata? Když si s těmito články nedáváte práci a ani je nechcete smazat, pak by bylo dobré tyto minivýhonky alespoň najít a označit, nemyslíte? ---Nadvšenec 22:07, 16. december 2017 (UTC)

Viď Špeciálne:KrátkeStránky. Vopred ale upozorňujem, že aktivity, aké zvykneš realizovať na cswiki, vrátane demonštratívneho označovania článkov šablónami, budú na skwiki veľmi pravdepodobne rýchlo na blok. --Teslaton (diskusia) 21:16, 16. december 2017 (UTC)
@Teslaton: Divím se, že když sk tolik pohrdá, že se sem hlásí... Asi už mu došly nápady na cswiki, jak naflákat co nejvíce editací v nejmenším čase a vyzvednout si metál. Tohle je pěkný seznam bloků...
@Nadvšenec: Jojo, ani tady trolling podporovat nebudou. No a AV tady není, takže... ---OJJ 04:29, 17. december 2017 (UTC)

Transwiki, spojiť s, rozdeliť...[upraviť zdroj]

Neviem, či to nebolo v minulosti už diskutované (nie som tu od začiatku, „nehrabal“ som sa v archívoch krčmy a nenosím všetko v pamäti...), a tiež som si vedomý, že to možno nie je zrovna najväčším problémom Wikipédie, ale myslím si, že by sme si mali urobiť troška poriadok v Kategória:Wikipédia:Články na transwiki + Kategória:Wikipédia:Články na spojenie a Kategória:Wikipédia:Články na rozdelenie a do budúcna si príp. vytvoriť nejaký systém, čo sa má stať označenými článkami. V niektorých totiž tie šablóny visia aj 11 rokov. Čo si o tom myslíte (ostatní redaktori)? --MmichaelDr. (disk., prísp., meta) 21:04, 2. január 2018 (UTC)