Wikipédia:Krčma/Návrhy

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stôl s návrhmi v krčme sa používa na diskusie o nových nápadoch a návrhoch, ktoré sa netýkajú politiky.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole návrhov

Skončené, prebiehajúce a navrhované hlasovania nájdete na Wikipédia:Hlasovania.

Archív návrhov[upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie alebo vyriešené diskusie) sú presúvané do archívu.

Vizuálny editor vs. VisualEditor[upraviť zdroj]

Dobrý den, dle návrhu Teslatona bych se chtěl zeptat, chtěli byste změnit název VisualEditoru na Vizuálny editor? Některé Wikipedie (např. česká) již název změnily. Podle mě by bylo vhodné název změnit, ocenili by to nejspíše nováčci. Někteří (většinou starší editoři) neumí anglicky téměř ani slovo. Jste pro či proti? --Patriccck 16:47, 2. február 2019 (UTC)

Čo sa mňa týka, vnímam to neutrálne. Tvar. VisualEditor je pôvodný anglický buzzword pre to rozšírenie a je tu už nejaký čas zavedený. Na druhej strane Vizuálny editor je v slovenčine popisnejšie a dá sa aj lepšie skloňovať. Akurát podotýkam, že prípadnú zmenu bude treba zapracovať v tunajších názvoch a textoch [1]. --Teslaton (diskusia) 17:01, 2. február 2019 (UTC)
Symbol neutral vote.svg Neutral Podobne ako Teslaton.--Jetam2 (diskusia) 13:29, 3. február 2019 (UTC)
Nebyly vzneseny žádné názory proti změně, název změněn na slovenský. Během následujících dní by se měl název projevit v systému. --Patriccck 12:48, 15. február 2019 (UTC)

Soutěž k 30. výročí Sametu[upraviť zdroj]

Ahoj všichni, bavili jsme se na Facebooku o polské soutěži pl:Wikipedia:Wolna Polska – Wolna Wiedza. Napadlo mě udělat něco podobného pro nás v Česku a na Slovensku. Tady je první draft pravidel takové soutěže: cs:Wikipedista:Jan Spousta/Pískoviště. Je to psané jako česko-slovenská společná iniciativa, s tím, že soutěž se v každé jazykové verzi vyhodnotí zvlášť. Přesný název a pravidla si samozřejmě může každá komunita doladit podle svých zvyklostí. Kdyby se pár lidí přidalo a podpořila to WM, tak by se to dalo spustit a třeba by to byla legrace. (Samozřejmě by se to dalo udělat i jenom na jedné z obou Wikipedií, ale připadá mi stylovější to uspořádat společně, protože Sametová/Nezná je společný kousek historie.) Nemáte někdo chuť to spoluorganizovat?--Jan Spousta (diskusia) 14:33, 8. február 2019 (UTC)

Ještě upozorňuji, že diskuse se vede tady, kde se už vyjádřil k organizaci @Jetam2: a @Lišiak: . ---OJJ 08:58, 12. február 2019 (UTC)