Wikipédia:Nástenka správcov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Táto stránka je určená na riešenie konkrétnych problémov, ktoré môžu riešiť len správcovia vďaka svojim technickým oprávneniam. Stránka NESLÚŽI na voľnú diskusiu.
Prosíme, správajte sa na nej podľa nasledujúcich pravidiel:

  1. Ak niečo žiadate od správcov, napíšte sem (ako novú sekciu) stručne, čo požadujete.
  2. Uveďte odkazy, na základe čoho to požadujete.
  3. Nediskutujte o ďalšom. Niektorý zo správcov Vám tu odpovie a zaistí prípadné riešenie problému.
  4. Ak s jeho riešením nesúhlasíte, napíšte to sem a požiadajte ďalších správcov o vyjadrenie.
  5. Ak neviete, či sú na riešenie vášho problému potrebné správcovské práva, píšte na Wikipédia:Potrebujem pomoc.

Sprievodca diskusiou

Prosíme, dodržiavajte zásady slušného správania a predpokladajte dobrú vôľu. Vyvarujte sa osobných útokov a zostaňte zdvorilí.

Žiadosti o CheckUser predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o overenie redaktora

Žiadosti na premenovanie redaktora predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o premenovanie redaktora

Žiadosti o povolenie/Rollback predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosti o povolenie

Potrebujete pomoc správcov pri...
hlásení vandalizmu? navštívte Wikipédia:Vandalizmus.
zmazaní stránky? navštívte Wikipédia:Stránky na zmazanie.
hlásení chyby vo MediaWiki softvéri? navštívte Wikipédia:Známe chyby.
hlásení porušenia autorských práv? navštívte Wikipédia:Porušenie práv.
Prosím, uvedomte si, že správcovia nemôžu...
riešiť konflikty. Skúste navštíviť Wikipédia:Riešenie konfliktov a Wikipédia:Wikietiketa.
Napriek tomu, správca alebo iní skúsení wikipediáni môžu vyjadriť svoj osobný postoj, ak ich o to požiadate napríklad prostredníctvom „Diskusie s redaktorom“.
udeľovať status správcu. Navštívte stránku Wikipédia:Žiadosť o práva správcu a dajte návrh na nového správcu. Status mu udelí byrokrat.
mazať kontá redaktorov. Nie je možné zmazať konto úplne. Byrokrat ho však môže premenovať.

Archív nástenky správcov:

Pozri aj:


Redaktor:PosoniumAster[upraviť zdroj]

Zdravím kolegov. Redaktor:PosoniumAster (príspevky) povkladal do viacerých článkov nesprávne údaje (ja som si teda všimol, že do infoboxov horehronských obcí vkladal, že sa jedná o región Gemer. Bude treba postupne prejsť všetky jeho úpravy. Za posledne 2 dni.--Pelex (diskusia) 06:56, 15. november 2016 (UTC)

Problémom bude ponímanie príslušnosti z časového hľadiska, pretože v minulosti tie obce do Gemera asi aj patrili. V súčasnosti sa tradične radia do Horehronia. Je to ako hornonitrianske Oslany, ktoré historicky patria do Tekova, čo vyzerá byť riadnym nezmyslom :-) --Pe3kZA 08:35, 15. november 2016 (UTC)

Názvy obcí a miest v cudzích jazykoch[upraviť zdroj]

(diksusia presunutá do Wikipédia:Krčma/Rôzne#Názvy obcí a miest v cudzích jazykoch)

Polozamknutie šablóny – Šablóna:Východná katolícka cirkev[upraviť zdroj]

Zdravím! Presunul som šablónu Šablóna:Východná katolícka cirkev na Šablóna:Východné katolícke cirkvi (podrobnosti pozri v histórii). Šablóna bola pôvodne polozamknutá, spolu s ňou sa teraz presunul aj zámok. Chcel by som sa spýtať, i sa má znovu uzamknúť aj starý názov (ktorý je teraz presmerovaním). --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 18:23, 24. november 2016 (UTC)

Nuž, ono by bolo dobré najskôr vyriešiť presmerovania. Hm a treba vlastne šablónu zamykať? --Jetam2 (diskusia) 22:28, 24. november 2016 (UTC)
@MDsmajlik, Jetam2: Hm a bolo vôbec treba presúvať??? MDsmajlik teraz je Tvojou povinnosťou upraviť názvy šablón v článkoch. Zamknutie šablón má svoje rácio, je to ochrana pred IP, ktoré robili zväčša neproduktívne úpravy. --BT 23:24, 24. november 2016 (UTC)
@BT, Jetam2: Ahoj, BT! Áno, tiež mi zišlo na um zmeniť na stránkach to použitie šablóny, no najprv som napísal na nástenku správcov, či sa náhodou neponechá presmerovanie. Ak by sa ponechalo, zmena použitej šablóny by vlastne bola zbytočná, či...? Potom som už od počítača odišiel a vrátil som sa až teraz, keď si to už urobil. Samozrejme, ďakujem. :) --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 16:44, 25. november 2016 (UTC)
@BT: Díky, že si opravil presmerovania aj keď to nemalo byť tvojou prácou.--Jetam2 (diskusia) 10:01, 25. november 2016 (UTC)
@MDsmajlik: Do budúcna sa radšej zdrž podobných „produktívnych“ presunov, alebo sa potom nečuduj, že si nedostal rollback. --BT 10:07, 25. november 2016 (UTC)
@BT, Jetam2: Ahoj, BT! Čo si myslel tými slovami „produktívnych“ presunov? --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 16:46, 25. november 2016 (UTC)
@MDsmajlik: Šablóny nemá až tak zmysel presúvať čisto len kvôli marginálnym zmenám názvu. Čitateľ s ich názvami normálne neprichádza do kontaktu a s premenúvaním je spojená nemalá réžia. Obsah šablóny sa pritom dá dolaďovať aj bez zmeny názvu. Do budúcna by minimálne bolo dobré o zámere najprv informovať a až na základe prípadného (aspoň párčlovekového) konsenzu presúvať. --Teslaton (diskusia) 16:56, 25. november 2016 (UTC)
@MDsmajlik: Daná šablóna sa môže volať aj xyz, (keď to zoberiem s trochou nadsázky) a na jej obsah nemá žiadny vplyv, ide len o orientáciu používateľa. Presun bol naozaj zbytočný a neproduktívny, to neber osobne, ale bolo to naozaj tak. Pred časom sa tu podobne zbytočne presúvali niektoré infobox šablóny, len preto, že tam bol názov uvedený malým písmenom. Osobne považujem za vhodnejšie a správnejšie, keď odkaz na šablónu volá priamo, ako cez prípadné presmerovanie, hoci musím priznať, že po zmazaní presmerovania býva problém so zobrazovaním v starších revíziách. Takže do budúcna, v prípadoch keď nejde o závažný problém zváž podobné presuny šablón. Maj sa. --BT 19:49, 25. november 2016 (UTC)

Zablokovanie redaktora – Imsorrylubimvladka[upraviť zdroj]

Zdravím! Poprosím o zablokovanie redaktora Imsorrylubimvladka (diskusia, 0 príspevkov) z dôvodu nevhodného používateľského mena. --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 17:12, 25. november 2016 (UTC)

Nuž neviem, neviem. 0 príspevkov, o vulgarizmus v názve tiež nejde, veľký dôvod na zablokovanie nevidím. Prípadne nech sa vyjadria kolegovia. --BT 20:40, 25. november 2016 (UTC)
Teoreticky Nedostatočná rozlišovacia schopnosť, ale nevidím nejak horúce. Možno ani neurobí žiadne úpravy.--Jetam2 (diskusia) 22:28, 25. november 2016 (UTC)
Zbytočná námaha, netreba robiť v podstate zbytočné zásahy. Podobne ako pri jednoslovných nadávkach, ktoré veľmi rýchlo "zapadnú prachom" ;) --Pe3kZA 22:45, 25. november 2016 (UTC)

návrh na zmazanie kategórie[upraviť zdroj]

Navrhujem zmazať kategóriu Kategória:Vybavenie bez náhrady. Spája veci, ktoré spolu vôbec nesúvisia, len používajú rovnaký názov. Aktuálne sú v nej 3 podkategórie, každá z úplne inej oblasti. Okrem toho takéto kategórie sa nedajú zaradiť do žiadne z hlavných. Predtým bola v technológiách a bila tam do očí, rovnako nejde o jednotlivé priemyselné výrobky. Rios (diskusia) 16:38, 27. november 2016 (UTC)

Asi by som nechal. S technológiami nevidím problém. Má dosť interwiki.--Jetam2 (diskusia) 17:10, 27. november 2016 (UTC)
@Rios: Ja tam vidím aj významový súvis (v zmysle významu pojmov výstroj/výbava/vybavenie, viď [1]), kategória má aj hodne prepojených položiek z inojazyčných wiki, vrátane dosť zaplnenej enwiki, takže osobne s ňou nemám zásadný problém. --Teslaton (diskusia) 17:13, 27. november 2016 (UTC)
OK, tak nech zostane. Ale určite to nepatrí do Technológie. Výbava je súbor technických zariadení a pomôcok, teda patrí do Technika. Obsahový význam en:Techology a sk:Technológia je posunutý. Rios (diskusia) 19:11, 27. november 2016 (UTC)

Skrytí revize[upraviť zdroj]

Prosím skrýt tyto "silnější" vulgaritky. -OJJ 13:23, 29. november 2016 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! --BT 13:47, 29. november 2016 (UTC)

Skrytie úpravy – Donald Trump[upraviť zdroj]

Zdravím! Poprosím skryť túto úpravu – osobný útok. --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 15:51, 30. november 2016 (UTC)

Prosím blok[upraviť zdroj]

dlouhodobý vandalismus. -OJJ 08:18, 6. december 2016 (UTC)

Zablokovaný. --BT 08:27, 6. december 2016 (UTC)

Hromadné smazání reliktů[upraviť zdroj]

Ahoj, prosím o smazání následujících reliktů po přesunu, [2]. --Martin Urbanec (diskusia) 09:22, 9. december 2016 (UTC)

Nevypĺňanie zhrnutí Wizzardom[upraviť zdroj]

Vzhľadom na opakované upozornenia ohľadom nevypĺňania zhrnutí úprav správcom Wizzardom, argumentujúc že ide o zlozvyk, ktorý nemieni meniť dávam na posúdenie správcov takéto konanie. --BT 23:58, 9. december 2016 (UTC)

mne to napríklad nevadí. --Gepetito (diskusia) 10:14, 10. december 2016 (UTC)
@Gepetito: Ak Ti to nevadí, tak potom nemôžeš kritizovať iných za údajne zlé zhrnutia.--Lalina (diskusia) 14:51, 10. december 2016 (UTC)
@Lalina: V tomto by som bol opatrný. Prázdne zhrnutia (či už pri editoch alebo mazaniach, blokovaniach a pod.) sú nešvar a Wizzarda som v minulosti niekoľkokrát vyzýval, aby ich vypĺňal. No konkrétne tvoje poňatie zhrnutí, kde sa za "preklepmi" môže skrývať prakticky čokoľvek od skutočnej opravy preklepu až po kompletnú revíziu wikilinkov je IMHO zavádzajúcejšie než tie prázdne zhrnutia. --Teslaton (diskusia) 15:07, 10. december 2016 (UTC)
Ak wikilinky predstavujú podstatnú časť úpravy, tak ich uvádzam. Ak je zle napísaný odkaz tak to píšem ako preklep. To sa týka aj gramatiky. Ak je to len 1 prípad beriem to ako preklep. Zlé poradie záverečných sekcií tiež je asi skôr preklep, ako to inak označiť? Ak robím viac kusov viac druhov úprav, snažím sa ich uviesť všetky.--Lalina (diskusia) 19:53, 10. december 2016 (UTC)
Jeden z mála, kto vzorne tieto veci vyplňuje je Vasiľ :-) Prázdne "okienko" zdržuje, no starého koňa tancovať nenaučíš...--Pe3kZA 10:18, 10. december 2016 (UTC)
@Pe3kZA: Nemyslím si, že zrovna Vasiľ je ten vzorný v tomto smere.--Lalina (diskusia) 14:51, 10. december 2016 (UTC)
@Lalina: Nepresne som sa vyjadril, myslel som skôr pri šablóne ZL ;) --Pe3kZA 17:26, 10. december 2016 (UTC)
Možno Wizzard nemá v Nastaveniach/Editačné nástroje odkliknuté Pridať dve nové rozbaľovacie políčka pod oknom na úpravu s niektorými užitočnými predvolenými zhrnutiami MediaWiki:Gadget-defaultsummaries.js a Tlačidlá na automatické zhrnutie úprav MediaWiki:Gadget-edit-summaries.js. :-) --–Bubamaradisk. 13:03, 10. december 2016 (UTC)

Tak hoci som to už vysvetľoval, zopakujem to pre istotu. To, že občas nevyplním zhrnutie, je možné a je to hlavne vtedy, ak robím nejaké hromadné úpravy, napríklad oprava ISBN, oprava zlých wikiodkazov, oprava názvov článkov ako odkazy a podobne. Ako tak pozerám svoje posledné úpravy, väčšinou som robil takéto technické nekontroverzné úpravy. Stačí si pozrieť jednu a hneď je jasné, že podobné budú aj ostatné. Pri mazaniach zhrnutia vypĺňam, aj vtedy, ak nie sú vyplnené v samotnom článku alebo sú vyplnené nejasne, napr. nejakým odkazom. Ale dobre, znova sľubujem, že si skúsim dať na to pozor, keďže viem, že dvom redaktorom to veľmi vadí. --Wizzard (diskusia) 19:00, 10. december 2016 (UTC)

Nič v zlom, ja som si to napr. vôbec nevšimol, ale podľa tohto, nevypĺňaš zhrnutie v 48,7% úprav. Ja by som možno ešte dodal, že považujem za omnoho horšie, keď niekto vypĺňa zhrnutie nepravdivo.--Pelex (diskusia) 22:13, 12. december 2016 (UTC)

95.103.168.75[upraviť zdroj]

Ještě prosím blokněte, příp. i skryjte 95.103.168.75, raději do rána, plíží se večerem. -OJJ 20:56, 10. december 2016 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! Blok na 1 deň.--Pelex (diskusia) 21:18, 10. december 2016 (UTC)

85.237.239.255[upraviť zdroj]

85.237.239.255 by si měl od Wiki odpočinout. -OJJ 16:40, 6. január 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! Blok na 1 deň.--Pelex (diskusia) 16:52, 6. január 2017 (UTC)

Žiadosť o vyjadrenie[upraviť zdroj]

Presun do sekcie Wikipédia:Krčma/Rôzne#Žiadosť o vyjadrenie. --–Bubamaradisk. 00:41, 7. január 2017 (UTC)

85.237.234.53[upraviť zdroj]

Z pískoviště přešel User:85.237.234.53 na hl. jm. Prosím blok. -OJJ 08:44, 18. január 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! --Teslaton (diskusia) 09:20, 18. január 2017 (UTC)

Blok (nutně)[upraviť zdroj]

[3]. -OJJ 11:22, 23. január 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo!--Pe3kZA 11:27, 23. január 2017 (UTC)