Wikipédia:Nástenka správcov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Táto stránka je určená na riešenie konkrétnych problémov, ktoré môžu riešiť len správcovia vďaka svojim technickým oprávneniam. Stránka NESLÚŽI na voľnú diskusiu.
Prosíme, správajte sa na nej podľa nasledujúcich pravidiel:

  1. Ak niečo žiadate od správcov, napíšte sem (ako novú sekciu) stručne, čo požadujete.
  2. Uveďte odkazy, na základe čoho to požadujete.
  3. Nediskutujte o ďalšom. Niektorý zo správcov Vám tu odpovie a zaistí prípadné riešenie problému.
  4. Ak s jeho riešením nesúhlasíte, napíšte to sem a požiadajte ďalších správcov o vyjadrenie.
  5. Ak neviete, či sú na riešenie vášho problému potrebné správcovské práva, píšte na Wikipédia:Potrebujem pomoc.

Sprievodca diskusiou

Prosíme, dodržiavajte zásady slušného správania a predpokladajte dobrú vôľu. Vyvarujte sa osobných útokov a zostaňte zdvorilí.

Žiadosti o CheckUser predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o overenie redaktora

Žiadosti na premenovanie redaktora predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o premenovanie redaktora

Žiadosti o povolenie/Rollback predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosti o povolenie

Potrebujete pomoc správcov pri...
hlásení vandalizmu? navštívte Wikipédia:Vandalizmus.
zmazaní stránky? navštívte Wikipédia:Stránky na zmazanie.
hlásení chyby vo MediaWiki softvéri? navštívte Wikipédia:Známe chyby.
hlásení porušenia autorských práv? navštívte Wikipédia:Porušenie práv.
Prosím, uvedomte si, že správcovia nemôžu...
riešiť konflikty. Skúste navštíviť Wikipédia:Riešenie konfliktov a Wikipédia:Wikietiketa.
Napriek tomu, správca alebo iní skúsení wikipediáni môžu vyjadriť svoj osobný postoj, ak ich o to požiadate napríklad prostredníctvom „Diskusie s redaktorom“.
udeľovať status správcu. Navštívte stránku Wikipédia:Žiadosť o práva správcu a dajte návrh na nového správcu. Status mu udelí byrokrat.
mazať kontá redaktorov. Nie je možné zmazať konto úplne. Byrokrat ho však môže premenovať.

Archív nástenky správcov:

Pozri aj:


HS[upraviť zdroj]

Začal jsem se starat o Odporúčaný článok na HS. ---OJJ 07:51, 25. júl 2017 (UTC)

Improved search in deleted pages archive[upraviť zdroj]

Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka

During Wikimedia Hackathon 2016, the Discovery team worked on one of the items on the 2015 community wishlist, namely enabling searching the archive of deleted pages. This feature is now ready for production deployment, and will be enabled on all wikis, except Wikidata.

Right now, the feature is behind a feature flag - to use it on your wiki, please go to the Special:Undelete page, and add &fuzzy=1 to the URL, like this: https://test.wikipedia.org/w/index.php?title=Special%3AUndelete&fuzzy=1. Then search for the pages you're interested in. There should be more results than before, due to using ElasticSearch indexing (via the CirrusSearch extension).

We plan to enable this improved search by default on all wikis soon (around August 1, 2017). If you have any objections to this - please raise them with the Discovery team via email or on this announcement's discussion page. Like most Mediawiki configuration parameters, the functionality can be configured per wiki. Once the improved search becomes the default, you can still access the old mode using &fuzzy=0 in the URL, like this: https://test.wikipedia.org/w/index.php?title=Special%3AUndelete&fuzzy=0

Please note that since Special:Undelete is an admin-only feature, this search capability is also only accessible to wiki admins.

Ďakujeme CKoerner (WMF) (talk) 18:40, 25. júl 2017 (UTC)

Špeciálne:Príspevky/Ca1onka[upraviť zdroj]

Nechtělo by s tím něco udělat? --Martin Urbanec (diskusia) 14:17, 17. august 2017 (UTC)

Zdá sa, že sa situácia ukľudnila. Ak sa objaví znovu je to na blok. Díky za upozornění.--Jetam2 (diskusia) 16:01, 17. august 2017 (UTC)
Yes check.svg Hotovo! redaktor zablokovaný po opätovnom vkladaní nezmyslov.--Jetam2 (diskusia) 18:14, 17. august 2017 (UTC)

hlavnespravy.sk sú spam?[upraviť zdroj]

Preco nejde vkladat odkazy na hlavnespravy.sk? Nevidim dovod.--Mirkam1986 sa nepodpísal(a)

Dobrý večer. Stránka je zaradená v MediaWiki:Spam-blacklist v "sekcii" stránky s nevhodným/sporným obsahom. --–Bubamaradisk. 21:07, 22. august 2017 (UTC)

Chápem a súhlasím, že isto publikovali aj nevhodný, či sporný obsah. Pri troche snahy však každému portálu čo publikuje veľa niečo ujde, veď aj mainstreamové televízie už zverejnili hoaxy, či nepravdivé správy. Ale ide skôr o iné, a to, že preferované spravodajské kanály z propagandistických príčin ignorujú určité aktivity a skupiny osôb, prípadne keď o nich informujú tak len negatívne. Samozrejme sú aj ďalšie stránky kde sa tieto aktivity/správy nakopírujú (často práve ako kópie z hlavnespravy.sk) a na tie odkazy ide vkladať. Napríklad pro-life agenda je preferovanými portálmi pokrytá menej ako by mohla byť. Takže ak sa bude niekedy preverovať zaradenie na zoznam, som za vyradenie hlavnespravy.sk zo Spam-blacklist-u. --Mirkam1986 (diskusia) 21:09, 23. august 2017 (UTC)

Hlavné správy sú plné rôznej, dosť primitívnej propagandy. Určite existujú aj iné konzervatívne médiá, ktoré pokrývajú vami zmienenú problematiku a je možné ich považovať za vhodnejší zdroj.--Pelex (diskusia) 08:47, 24. august 2017 (UTC)