Wikipédia:Nástenka správcov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Táto stránka je určená na riešenie konkrétnych problémov, ktoré môžu riešiť len správcovia vďaka svojim technickým oprávneniam. Stránka NESLÚŽI na voľnú diskusiu.
Prosíme, správajte sa na nej podľa nasledujúcich pravidiel:

  1. Ak niečo žiadate od správcov, napíšte sem (ako novú sekciu) stručne, čo požadujete.
  2. Uveďte odkazy, na základe čoho to požadujete.
  3. Nediskutujte o ďalšom. Niektorý zo správcov Vám tu odpovie a zaistí prípadné riešenie problému.
  4. Ak s jeho riešením nesúhlasíte, napíšte to sem a požiadajte ďalších správcov o vyjadrenie.
  5. Ak neviete, či sú na riešenie vášho problému potrebné správcovské práva, píšte na Wikipédia:Potrebujem pomoc.

Sprievodca diskusiou

Prosíme, dodržiavajte zásady slušného správania a predpokladajte dobrú vôľu. Vyvarujte sa osobných útokov a zostaňte zdvorilí.

Žiadosti o CheckUser predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o overenie redaktora

Žiadosti na premenovanie redaktora predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosť o premenovanie redaktora

Žiadosti o povolenie/Rollback predkladajte na stránke Wikipédia:Žiadosti o povolenie

Potrebujete pomoc správcov pri...
hlásení vandalizmu? navštívte Wikipédia:Vandalizmus.
zmazaní stránky? navštívte Wikipédia:Stránky na zmazanie.
hlásení chyby vo MediaWiki softvéri? navštívte Wikipédia:Známe chyby.
hlásení porušenia autorských práv? navštívte Wikipédia:Porušenie práv.
Prosím, uvedomte si, že správcovia nemôžu...
riešiť konflikty. Skúste navštíviť Wikipédia:Riešenie konfliktov a Wikipédia:Wikietiketa.
Napriek tomu, správca alebo iní skúsení wikipediáni môžu vyjadriť svoj osobný postoj, ak ich o to požiadate napríklad prostredníctvom „Diskusie s redaktorom“.
udeľovať status správcu. Navštívte stránku Wikipédia:Žiadosť o práva správcu a dajte návrh na nového správcu. Status mu udelí byrokrat.
mazať kontá redaktorov. Nie je možné zmazať konto úplne. Byrokrat ho však môže premenovať.

Archív nástenky správcov:

Pozri aj:


Činnosť redaktora Frangpan[upraviť zdroj]

Dávam na posúdenie činnosť redaktora Frangpan spolu s IP-čkami, pod ktorými pravdepodobne prispieval tiež on: nevie po slovensky, vkladá pravdepodobne strojový preklad; zhrnutia úprav vyplňuje, zdá sa, náhodnými slovami a ukladá mnoho malých úprav: [1], [2], [3]. --TomášP 12:49, 1. október 2017 (UTC)

@TomášPolonec:Ok, nateraz som ho upozornil. Keď ale ako zavedený redaktor narazíš na úpravy, ktoré považuješ za nekonštruktívne, je dobré v rámci možností na to štandardne reagovať (rv. so zdôvodnením prípadne fix + upozornenie na DS redaktora). Správca normálne aj tak ako prvý krok spraví toto, navyše svätci sú téma, v ktorej si tu možno najviac doma, takže predpokladám, že dokážeš lepšie posúdiť, či sú jeho úpravy do článku ev. zapracovateľné alebo úplne mimo (v takom prípade ich pls. revertni, zatiaľ som ich nechal, hoci to vyžaduje minimálne učesanie). --Teslaton (diskusia) 16:39, 1. október 2017 (UTC)
OK, vďaka. Išlo mi len o už neakceptovateľný rozsah tých (už na prvý pohľad gramaticky i štylisticky neprijateľne spracovaných a neozdrojovaných) úprav a okrem toho, nebol som si istý, či by upozorneniu porozumel, keď vidím tú „slovenčinu“… --TomášP 16:48, 1. október 2017 (UTC)

Opět Netiketa[upraviť zdroj]

Myslím, že [4] už opět přesáhlo únosnou hranici, žádné konstruktivní edity, jen vandalismy. Co zvolit delší polozámek, když měsíc nezabral? ---OJJ 10:22, 2. október 2017 (UTC)

blok[upraviť zdroj]

vytvorena stranka nebola reklama

Proxy[upraviť zdroj]

Prosím blok pro [5], proxy IP, viz cs. Díky. -OJJ 16:33, 29. október 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! --–Bubamaradisk. 16:46, 29. október 2017 (UTC)

Twin Peaks[upraviť zdroj]

Dobrý deň, pri článku,ktorý som vložil ako nový pod názvom "Twin Peaks" mám varovanie, že článok bude zmazaný, ak ho nedoplním. Článok priebežne dopĺňam, ale varovanie tam stále je. Neviete mi poradiť, v čom je konkrétne problém?

Ďakujem za pomoc, čau --Miroslav S. sa nepodpísal(a)

@Miroslav S.: Čau, nuž vieme, porovnaj si článok napríklad s týmto a uvidíš rozdiel. Komplet treba typografiu a najmä zdroje... Kukni si nápovedu a inšpiruj sa podobnými článkami. V tejto podobe to je na zmazanie. Pe3kZA 10:45, 4. november 2017 (UTC)

Marian Kotleba[upraviť zdroj]

Zdravím, chcelo by to aktualizovať/odomknúť článok Marian Kotleba, keďže už nie je županom. --Exestosik (diskusia) 13:29, 5. november 2017 (UTC)

@Exestosik: Pozor, vo funkcii ešte stále je, nie je dôvod nateraz nič meniť u ktoréhokoľvek župana. Funkciu budú predávať až neskôr, preto nie sú vhodné tieto úpravy teraz. Pe3kZA 13:33, 5. november 2017 (UTC)
To je asi pravda, ale to že už nebol zvolený je pravda a treba to tam spomenúť. --Exestosik (diskusia) 13:34, 5. november 2017 (UTC)
Ale nie štýlom "bývalý župan".--Pe3kZA 13:35, 5. november 2017 (UTC)

IP vandal[upraviť zdroj]

Pls blok IP. Dík. -OJJ 08:55, 13. november 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo! Dal som na 1 deň.--Pelex (diskusia) 09:14, 13. november 2017 (UTC)

IP vandal 2[upraviť zdroj]

Prosím blok. -OJJ 12:18, 30. november 2017 (UTC)

Hodina informatiky skončila ;) --Pe3kZA 12:31, 30. november 2017 (UTC)

SiteNotice o WikiKonferencii[upraviť zdroj]

V mene Wikimedie SK žiadam komunitu o zverejnenie SiteNoticu na MediaWiki:Sitenotice s pozvánkou na slovenskú WikiKonferenciu. Žiadam o zverejnenie keď to bude možné až do 9.12. obeda.

Navrhujem text (prípadne krajšiu grafiku, ak niekto viete vylepšiť):

Vopred vďaka! --KuboF Hromoslav (diskusia) 22:18, 30. november 2017 (UTC)

A konferencia prebieha len aby bola, alebo má aj nejaký program?--Pelex (diskusia) 07:18, 1. december 2017 (UTC)
Program ešte riešime, neboj. Ale to je mimo témy nástenky správcov, čiže pokračovať môžme na mojej diskusii alebo v Krčme. --KuboF Hromoslav (diskusia) 13:43, 2. december 2017 (UTC)
Yes check.svg Hotovo! @KuboF Hromoslav: Mierne som upresnil dátum.--Jetam2 (diskusia) 08:53, 1. december 2017 (UTC)

Hromadná pozvánka na WikiKonferenciu[upraviť zdroj]

Poprosím hromadnú spávu (Special:MassMessage) na pozvanie na WikiKonferenciu.

Ahoj {{subst:PAGENAME}}!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – [http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/ 2. slovenská WikiKonferencia]! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v [http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/prihlaska/ prihláške] môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou ''OSSConf'', konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, [[Redaktor:KuboF Hromoslav|KuboF Hromoslav]], 5. december 2017 (UTC)

PS: Časť programu je už zverejnená ;-) --KuboF Hromoslav (diskusia) 22:43, 4. december 2017 (UTC)

Nevidím v tom problém, užívatelia sú opted in.--Jetam2 (diskusia) 09:12, 5. december 2017 (UTC)
@KuboF Hromoslav, Jetam2: Zoznam nie je opt-in – vznikol tak, že Wizzard v 2012 nalial na kopu vtedajších bratislavských redaktorov kvôli nejakému stretnutiu. Z toho titulu by som, ak už rozosielať, navrhoval skôr osloviť všetkých redaktorov trebárs nad 200 príspevkov a s nejakou aktivitou za posledné 2 roky, bez súčasných každodenne prítomných – tí už konferenciu veľmi pravdepodobne zaznamenali, keďže tu visí sitenotice a diskutovalo sa o tom. Ak sa do večera nevyskytnú výhrady (beriem to tak, že sú zatiaľ dvaja za a jeden skeptický), vygenerujem nový zoznam adresátov a rozošlem to (ak by bol problém s MassMessage, môžem botom). Pokiaľ niekto máte výhrady voči tomuto postupu, ozvite sa pls...
Nedávam sice promu necelé 4 dni pred eventom veľké šance, no keď už sa koná a našli by sa nejaké ks záujemcov, tak nech o ňom teda vedia. --Teslaton (diskusia) 11:33, 5. december 2017 (UTC)
@KuboF Hromoslav, Jetam2: Rozoslal som na 347 kontaktov z Wikipédia:Wikimedia Slovenská republika/Pozvánky, zaradil som tam redaktorov v zmysle kritéria vyššie, doplnených o zoznam Wikipédia:Stretnutia/Zoznam pozvaných a bez aktívnych za posledné 4 dni (s výnimkou vás dvoch pre kontrolu). Do budúcna bude možno dobré vytvoriť stabilný zoznam pre WMSK eventy, do ktorého sa budú môcť ľudia prihlásiť/odhlásiť podľa potreby, s tým že noví kandidáti podľa nejakého kritéria, pribudnutí za obdobie od minulého rozosielania sa tam môžu vždy pred ďalším rozoslaním hromadne doplniť. S frekvenciou spamovania to ale netreba moc preháňať. --Teslaton (diskusia) 18:53, 5. december 2017 (UTC)
@Teslaton, Jetam2: Vďaka Teslaton, si úžasný! Využiť takúto hromadnú pozvánku mi napadlo len pred pár dňami, preto to riešime na poslednú chvíľu. Aspoň sme sa poučili do budúcna. Nápad so stabilným zoznamom (zoznamami?) je dobrý! Pozrieme sa na to keď si trochu vydýchneme po konferencii. A jasné, nikto nemá rád spam. --KuboF Hromoslav (diskusia) 21:57, 5. december 2017 (UTC)

IP vandal 3[upraviť zdroj]

Prosím blok. Varování dvě. -OJJ 11:46, 13. december 2017 (UTC)

Yes check.svg Hotovo!, blok 2 hodiny.--Pelex (diskusia) 11:58, 13. december 2017 (UTC)