Wikipédia:Nástroje/Navigačné vyskakovacie okná

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Popups

Popups sú zatiaľ stále iba v štádiu prípravy a prekladu. Pokiaľ sa náhodou rozhodnete ich používať a testovať, berte prosím na vedomie, že rozpracovaná verzia môže občas priniesť nemalé problémy. V prípade nutnosti kontaktujte prosím redaktora jsimlo.

Aby ste mohli navigačné okienka používať, musíte mať uživateľský účet, do ktorého si navigačné okienka nainštalujete. Pokiaľ účet nemáte, vytvorte si ho.

Druhou podmienkou na použitie navigačných okienok je povolený JavaScript. Pokiaľ ho máte v prehliadači vypnutý, navigačné okienka nebudú fungovať vôbec.

Treťou podmienkou sú povolené štýly stránok. Bez nich síce navigačné okienka fungovať budú, ale samotná čitateľnosť výsledných stránok sa môže výrazne znížiť.

Inštalácia[upraviť | upraviť zdroj]

Prvým krokom je vloženie príkazu {{subst:navpop}} do svojho vlastného monobook.js. V monobook.js sa vám vytvorí potrebný kód, ktorý navigačné okienka obsluhuje.

Po uložení stránky bude pravdepodobne potrebné vysypať cache prehliadača. Kliknite na tlačítko obnoviť v prehliadači. Navigačné okienka by mali začať fungovať a pri prechode kurzoru ponad odkaz v článku by sa malo po jednej sekunde zobraziť žlté okienko.

Poznámka: Ako vysypať cache prehliadača vám poradí monobook.js.

Ďalšie informácie[upraviť | upraviť zdroj]

Všetko ostatné nájdete zatiaľ v anglickej verzií tejto stránky: en:Wikipedia:Tools/Navigation popups.